Tříbodová sobota, dorost si bez problémů poradil s PZ

DOR: PZ Kladno - HC Energie Karlovy Vary 2:6 (1:3, 0:0, 1:3 - N 0:0 - 1:0)
Napravit nepovedený vstup do druhé části sezony se karlovarští dorostenci pokusili v sobotu na ledě kladenských Pracovních Záloh a to se jim povedlo úspěšně. Již od prvních minut se drželi ve vedení, které pak vytrvalo až do závěrečné sirény a energetici mohli slavit výhru 6:2. Stoprocentní ale výjezd do Kladna nebyl, PZ si totiž alespoň připsalo bod po úspěšných nadstavbových nájezdech.
Extraliga dorostu, II. 2, so 8.12.2018
PZ Kladno
2:6
1:3, 0:0, 1:3 - N 0:0 - 1:0
Branky a nahrávky: 14. Kulich (Vimmer), 47. Vosyka (Redlich, Bareš), rozh. náj. Hurta – 7. Matas, 10. Czingel (Blecha), 15. Vogel (Houdek, Rymon), 47. Rymon (Remeš), 54. Remeš, 58. Botoš (Rymon). Rozhodčí: Vojtěchovský – Beneš, Kovář. Vyloučení: 7:10, navíc Sapoušek (KVA) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 60. Střely na branku: 33:41. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:6.
PZ Kladno: Gabriška – Sýkora, Hříbal, Deniger, Malý, Horn, Hvězda – Bareš, Rejna, Hurta, Cihelka, Šugár, Kulich, Vimmer, Redlich, Mikeska, Vosyka
Karlovy Vary: Kubát – Žďárský, Petretič, Houdek, Hohl, Vogel – Remeš, Hrůcha, Blecha, Matas, Rymon, Botoš, Sapoušek, März, Czingel

Do druhého utkání nadstavbové skupiny vstoupili energetici na výbornou. Už na začátku 7. minuty si vybojoval kotouč před bránou kladenského Gabrišky Ondřej Matas, poté si kličkou do forhendu položil gólmana Kladna a zakončil nad beton bezmocného brankáře. O tři minuty později vedli hosté už o dvě branky. Blecha našel mezi kruhy skvěle postaveného Miroslava Czingela a ten prostřelil Gabrišku tvrdou ranou mezi betony. Domácí snížili na konci 14. minuty, kdy krátce po skončení Czingelova trestu dokázal Lukáš Kulich vyšťourat puk v brankovišti a dostat ho až za Kubátova záda. Domácí se ale neradovali ze snížení dlouho, protože za 41 sekund poté se prosadil Jakub Vogel, který vrátil svému týmu dvougólový náskok.

Ve druhé třetině se začalo na ledě přiostřovat, což velice záhy pocítili i pomocní rozhodčí v boxu časoměřičů, leč žádný z týmů se nedokázal v početní převaze prosadit. Nepodařilo se to ani na začátku 32. minuty Lukáši Märzovi, který byl ve skvělé střelecké pozici a měl před sebou půlku prázdné brány, ale jeho pokus dokázal fantastickým zákrokem Gabriška vytěsnit vyrážečkou mimo bránu. Další skvělý zákrok si připsal domácí gólman v polovině 37. minuty, kdy se jej Remeš pokusil zmást kličkou do bekhendu, ale brankář Kladna s ním držel krok a fantasticky dokázal hostujícího útočníka vychytat lapačkou.

Nevyužité šance ze druhé třetiny mohly energetiky ještě více mrzet ve 47. minutě, kdy domácí opět snížili na rozdíl jediného gólu. V přesilové hře se po dorážce prosadil Tomáš Vosyka - 2:3. Jenže ani tentokrát se domácí ze snížení neradovali dlouho, přesně 30 sekund, kdy v čase 46:58 prostřelil Gabrišku Dominik Rymon. Uklidnění na hostující hole přinesl konec 54. minuty, kdy hostům stačilo 22 sekund na využití přesilové hry, ve které se prosadil staronový reprezentant Alexandr Remeš. Definitivní razítko na výhru hostů přinesl začátek 58. minuty, kdy sice Gabriška nejprve dokázal vyrazit střelu Rymona, jenže pouze k Janu Botošovi, který puk dorazil za záda bezmocného brankáře Kladna. Energetici tak po výhře 6:2 brali tři body

V nadstavbovém prodloužení měli velkou šanci rozhodnout domácí, jenže po trestech Czingela a Vogela nedokázali využít 156 sekund trvající přesilovku čtyř proti třem. Rozhodnutí tak přinesly až nájezdy, které rozhodl až v osmé sérii domácí Vojtěch Hurta.