Tygry porazili alespoň junioři

Junioři: HC Energie - Bílí Tygři Liberec 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Stejně jako A-tým přivítali i junioři na domácím ledě Bílé Tygry z Liberce. Po velice vyrovnaném zápase si nakonec mohli domácí oddychnout a připsat na své konto tři cenné body. Dvě branky Energie obstaral Jakub Mareček a vítězný zásah přidal Tomáš Rohan (na snímku).
Noen Extraliga Juniorů, 18. kolo, pá 23.10.2009, Zimní stadion Karlovy Vary
Liberec
3:2
1:1, 1:1,1:0
Branky a nahrávky: 3. Mareček (Rohan, Záhora), 29. Mareček (Rohan, Přindiš), 51. Rohan - 10. Kedršt (Chlouba), 28. Kedršt (Vařecha) . Vyloučení: 3:7. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 30. Střely na branku: 28:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.
Karlovy Vary: Hruška - Šik, Schusser, Tomeček, Přindiš, Funk, Rohan M., Dlapa - Hudák, Kellner, Chaljavin, Putyera, Mareček, Vaněk, Vachovec, Baar, Kverka, Rohan T., Záhora.
Liberec: Sklíba - Niko, Müller, Lacek, Hobza, Šefl, Pulec, Sobotka, Pánek - Kopic, Oppelt, Kedršt, Filippi, Vašek, Skalický, Chlouba, Vařecha, Březina, Bittner, Maďar.

Domácí nastoupili do zápasu naplno a hned v prvních vteřinách zkoušeli připravenost hostujícího gólmana Sklíby. Jako první trefil jeho lapačku Petr Přindiš. Ve druhé minutě se ke střele od modré dostal Adam Schusser, ani ta ale neskončila podle jeho očekávání. Radovat se energetici mohli až v čase 2:22, kdy puk zpoza brány nahazoval Daniel Záhora, toho se ujal Tomáš Rohan a našel volného Jakuba Marečka, který umístil puk Sklíbovi za záda. Příležitost zvýšit náskok dostali domácí v 5. minutě při vyloučení hostujícího Nika. Ke zvýšení tlaku před bránou přispěl i Záhora s Hudákem, jejich kombinace ale skončila v lapačce gólmana. Na druhé straně se ke kotouči dostal Chlouba, kterého si Hruška pohlídal. O dvě minuty později si Chlouba připsal alespoň asistenci, když přihrával Jaroslavu Kedrštovi, který našel škvíru mezi Hruškovými betony. Své spoluhráče se snažil napodobit a procpat puk k tyči i Lukáš Vařecha. První třetina ale skončila vyrovnaně 1:1.

Na začátku druhé části dostali domácí příležitost v podobě vyloučeného Müllera. Ačkoliv puky kolem brány lítaly, žádný nepřešel brankovou čáru, takže Liberec své oslabení uhlídal. Zmatku před brankou se snažili ve 27. minutě využít liberečtí Vašek s Pulcem, obrana však byla obezřetná a stihla puk odklidit. Pár vteřin na to se Tygři ujali vedení, když z úhlu po přihrávce Lukáše Vařechy střílel Jaroslav Kedršt. Energetici jim radost brzy překazili, když se po kombinaci Tomáše Rohana s Petrem Přindišem k odraženému puku dostal Jakub Mareček. Ve 35. minutě si proti Hruškovi vybruslil Kopic, brankáře si položil, ale kotouč skončil pod výstrojí. I po druhé části tedy bylo skóre vyrovnané.

Do třetí části tedy oba týmy nastoupily s vysokým nasazením. Na obou stranách docházelo k mnoha šancím. Do jedné z nich se dostal ve 46. minutě Vachovec s Kverkou. Sklíba ale puky likvidoval a nenechal se překvapit. 49. minuta přinesla vyloučení Petra Přindiše za hákování. Ve hře v oslabení se dokázal uvolnit Tomáš Rohan a přesnou ranou nad beton upravil stav na 3:2. Liberečtí se pokusili sesbírat poslední zbytky sil a Patrik Maďar prozkoušel prudkou střelou Hrušku. Jejich tlak ale ukončilo vyloučení Chlouby ke konci zápasu, takže na stavu nedokázali už nic upravit.

Karel Mlejnek (HC Energie Karlovy Vary): Myslím si, že v první třetině jsme byli lepším týmem, ve druhé třetině převzal iniciativu soupeř. Hra byla vyrovnaná, my jsme přes velkou šanci neproměnili přesilovku pět na tři. Štěstí se přiklonilo dnes na naší stranu, asi jsme si zatím šli o trošku víc než soupeř.