Úvodní vystoupení v Halmstadu bez gólu

H a l m s t a d (SWE) - V úvodním zápase turnaje Halmstad Hockey Festival zmeřila HC Energie síly se semifinalistou posledího ročníku švédské Elitserien, týmem Västra Frölunda HC. Na tým, prošpikovaný reprezentanty Švédska a Finska karlovarští borci nestačili a po nepovedeném zápase podlehli 0:5. Další zápas turnaje odehrají proti švédskému týmu Rögle BK v pátek.
Tipsport Cup & příprava léto, 0. kolo, st 14.8.2002
Frölunda
5:0
3. Johansson (Carnbäck), 9. Luukonen (Alavaara), 16. N. Andersson (Carnbäck), 38. Alavaara (N. Andersson), 43. Tolsa (Kahnberg). Vyloučení: 5:5, navíc Svoboda 5 + do konce utkání. Využití 1:0. Diváci: 467. Střely na branku 30:10.
Frölunda: Norrena - Johansson, Sundin, Kakko, Alavaara, Ackerström, Eronen, Svensk, Leetma - Cärnback, Johnson, N. Andersson - Ström, M. Andersson, Esbjörs - Kahnberg, Lundquist, Tolsa - Karlsson, Steen, Luukonnen
Karlovy Vary: Kučera - Mádl, Topoli, Gróf, Hlavačka, Toms, Punčochář - Balázs, Kverka, Svoboda - Košťál, Bacul, Opatovský - Němčický, Pavliš, Skuhravý - Kraus, Pech, Hašek

Frölunda nastoupila do utkání v nejsilnější sestavě a hned od úvodu dávala soupeři znát, jakou úroveň má švédská nejvyšší soutěž. Zatímco karlovarští se na první střelu na branku zmohli až v páté minutě, Frölunda v té době už vedla přesilovkovou brankou nejproduktivnějšího beka loňské Elitserien Magnuse Johanssona. V osmé minutě přidal druhou branku po pěkné kombinaci dvou Finů Luukonen a když se v patnácté minutě trefil Niklas Andersson, bylo v podstatě po zápase.

Karlovy Vary se zlepšily ve druhé třetině, ale i přes několik slibných šancí se jim finského reprezentačního brankáře Norrenu překonat nepodařilo. Frölunda, v sestavě s pěti účastníky posledního světového šampionátu a veteránem NHL Mikaelem Anderssonem, ke konci druhé čísti opět zapnula na vyšší stupeň a výsledkem byla kromě několika šancí také další branka v Kučerově síti, tentokrát byl úspěšný Alavaara. Třetí část byla potom ze strany švédského týmu čistou exhibicí, které hráči Karlových Varů pouze přihlíželi. Výmluvný je v tomto směru také počet střel na branku, který ve třetí části činil 14:3 ve prospěch Frölundy. Poslední branku zápasu zaznamenal mladík Jari Tolsa ve 43. minutě.

Jediným významnějším počinem Energie bylo ve třetí třetině vyloučení Ladislava Svobody do konce utkání. Výkon Karlových Varů zůstal za očekáváním pěti stovek diváků, HC Energie si bude moci reputaci napravit v pátek od 16:30, kdy nastoupí proti Rögle BK. Utkání můžete sledovat on-line na www.swehockey.se.