V Třinci Energie narazila, odjíždí bez bodu

HC Oceláři - HC Energie 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
Energetici nedokázali navázat na výsledky z předchozích utkání a se svým neoblíbeným soupeřem prohráli. Po většinu utkání se hrál vyrovnaný zápas, ale Energie doplatila na časté vylučování, které jí stálo mnoho sil. Utkání rozhodla až třetí třetina, kdy Třinec nastřílel Energii tři branky. Jediný střelecký úspěch hostů zaznamenal Petr Kumstát, kterému se podařilo vstřelit branku ve vlastním oslabení.
O2 extraliga, 23. kolo, ne 16.11.2008, Zimní stadion Třinec
Oceláři Třinec
4:1
0:0, 1:1, 3:0
Branky a nahrávky: 24. Martynek (Peterek), 48. Balej (Polanský, Gureň), 58. Balej (Kovačik, Výtisk), 58. Seman (Peterek, Květoň) - 36. Kumstát (Němec). Rozhodčí: Hribik - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 9:11. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3300. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.
Oceláři Třinec: Čechmánek - Vosátko, Gureň, Sekeráš, Výtisk, D. Seman, Malec - Kanko, D. Moravec, Polák - Tomík, Polanský, Kováčik - D. Květoň, Peterek, Martynek - Hašek, Hampl, Balej
Karlovy Vary: Mensator - Dobroň, Čutta, Němec, Řezníček, Mudroch, Jiří Hanzlík, Prošek, Duben - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Zucker, Kristek, Sailer - Dej, Pech, Skladaný - Zaťovič, Jakub Bauer

Dvou nejvzdálenější extraligoví soupeři se v úvodu svého střetnutí spíše jen zastřelovali a brankáři Čechmánek a na druhé straně Mensator se v pohodě dostali do provozní teploty. První zajímavou příležitost si na své konto připsali domácí v šesté minutě, když Semanovu střelu nedokázal za Mensatora dorazit Balej. Stalo se tak v oslabení, kterých si Energie v utkání užila více než dost.

Čechmánka dokázali hosté výrazněji zaměstnat v polovině třetiny. Lapačku třineckého gólmana nejprve provětrala Dejova jedovka a o několik chvil i další střely zelenobílých při vyloučení Kováčika. Další vývoj zápasu notně poznamenala možná až přílišná úzkostlivost sudího Hribika, pod jehož taktovkou na trestnou lavici mířil jeden hráč za druhým.

Paradoxně se ale publikum včetně karlovarského hloučku dočkalo branky až v prostřední části a navíc při hře v rovnovážném počtu. Polák nejprve po ideálním Moravcově pasu o kousek minul tyč, o dvě minuty později už ale Rostislav Martynek proměnil samostatný únik a střelou pod břevno poslal Třinec do vedení.

I díky dvěma vyloučením na straně Ocelářů patřily následující minuty hostům. Jak už ale ve vzájemných střetnutích bývá zvykem, Roman Čechmánek se proti svým bývalým spoluhráčům vytáhl a překonat jej v pádu nedokázal ani Lukáš Pech, ani z mezikruží střílející Košťál.

Slova se tak musel ujmout reprezentační dlouhán Petr Kumstát. V 32. minutě svůj pokus poslal ještě do ležícího brankáře, po třech minutách už ale v oslabení přebruslil všechny bránící hráče a z pravé strany vyrovnal.

Nedovolené zákroky Karlovarských pokračovaly i třetí dvacetiminutovce, jedním z nich však byl i Vojtěch Polák, toho času ve službách Třince. Právě po vypršení jeho trestu převzal otěže zápasu do svých rukou Jozef Balej a po pohledné individuální akci vrátil Ocelářům vedení.

S přibývajícími minutami rostla i nervozita energetiků, kteří se proti jako vždy pečlivě zformované defenzivě nedokázali výrazněji prosadit. Po dalším nepotrestaném Polákově vyloučení se tak k akci opět dostal slovenský útočník Balej, který i druhý souboj s Mensatorem vyhrál. Dílo karlovarské zkázy ve stejné minutě v přesilové hře dokonal Daniel Seman. Třinečtí tak ani ve třetím letošním střetnutí s karlovarskou Energií neprohráli.

Jiří Juřík (Třinec): První třetina byla z obou stran opatrná, náboj dostal zápas ve druhé třetině. Způsobily to přesilovky z obou stran, třebaže nám dneska moc nešly. Bylo to ale klasické utkání s Karlovými Vary, které se celou dobu tahalo. Díky nájezdům Baleje se nám podařilo odskočit, ale soupeř byl nepříjemný až do konce.

Josef Paleček (Karlovy Vary): Přijeli jsme s cílem zabezpečit střední pásmo a eliminovat tlak, který jsme čekali, ale to se bohužel nepovedlo zásluhou spousty vyloučení. Domácí jsme pustili do tlaku, nás naopak hra ve čtyřech stála hodně sil. Padesát minut jsme to drželi, ale v závěru nám odešly síly. Šlo to vidět i v přesilovkách v třetí třetině, kde jsme se neudrželi na puku. Melenovský měl před utkáním velké žaludeční problémy, chtěl to zkusit, ale nešlo to.