V dramatickém závěru si junioři udrželi jednobrankový náskok

Po tříbodovém vítězství je nejstarší mládežnická kategorie HC Energie Karlovy Vary stále doma stoprocentní. Ve vypjatém zápase plném ostrých střetů si poradila s Chomutovem. I přes tlak v poslední minutě inkasovala pouze jednu branku a slaví výhru 3:2.
Turnaj O Pohár DHL, 5. kolo, čt 19.9.2019, KV Arena
Chomutov
3:2
2:0, 1:1, 0:1
Branky a nahrávky: 9. Novotný (Černý, Záruba), 11. Holub (Jiskra), 21. Tureček (Křehlík, Jiskra) – 27. Seeman (Zeman, Koláček), 60. Švec (Koláček, Seeman).
Rozhodčí: Petružálek – Koláček, Gerát
vyloučení6:3
využití1:0
střely na branku37:22
diváci59
Karlovy Vary: Horák – Benda, Tureček (A), Kořán, Mikulec, Stejskal, Cestr, Patzelt – Křehlík (A), Jiskra (C), Křemen, Záruba, Černý, Adámek, Rozhon, Novotný, Konášek, Holub, Seidler
Chomutov: Běhula – Zeman(C), Štochl, Seeman, Petrásek, Ferbas, Vaněk, Ludvík – Pech(A), Koláček, Lobodowski, Dani, Veselý, Benda, Jungvirt, Švec

První dějství utkání mezi Piráty a energetiky nejstarší mládežnické kategorie přineslo dvě branky, obě dvě ze své sítě lovil chomutovský brankář číslo jedna Richard Běhula. O první se po přesilovkové kombinaci postaral karlovarský útočník David Novotný. Druhou vstřelil z brejku David Holub, když kličkou do bekhendu oklamal strážce hostující svatyně. Ovšem hvězdou první dvaceti minutovky byl hráč s číslem 8 Richard Záruba, který si vypracoval nejvíce šancí a dělal chomutovské obraně největší problémy.

Druhá třetina opět nabídla dvě branky, tentokrát však po jedné na každé straně. Hned v první minutě této dvaceti minutovky v nepřehledné situaci se nejlépe zorientoval David Tureček. Jelikož Karlovarští po třech vstřelených gólech nepatrně polevili, povedlo se od modré čáry vyslat nechytatelný projektil Vítovi Seemanovi a snížit na 1:3. Nejedním skvělým zákrokem se předvedla karlovarská jednička hráč Adam Horák. Ve druhé části hlavní rozhodčí rozdal celkem pět menších trestů.

Do poslední třetiny vstoupila juniorka karlovarské Energie aktivněji. Ale ta jim vydržela jen 5 minut a poté si slovo vzal Chomutov. Nejdříve vyvinul menší tlak, který vyústil ve dvě vyloučení Karlových Varů. Přesilové hry se Chomutovu moc nevedly a dvě šance si v oslabení vybojoval aktivní Tomáš Křehlík. Devatenáct vteřin před koncem s Richardem Běhulou na střídačce překonal Švec Adama Horáka. Zbývající čas se ještě dařilo týmu s logem piráta na dresu vytvářet tlak, ale jedničku karlovarských juniorů se jim překonat nepodařilo.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary)

Nám se povedl vstup do utkání, kdy jsme prvních deset minut, myslím si že odehráli podle našich představ. Hráli jsme rychle, byli jsme silní na kotouči a lepší v osobních soubojích. Potom, jak jsme se dostali do vedení na 2:0, potažmo 3:0 na začátku třetí třetiny. Tak se poté do naší hry začala vkrádat lehkovážnost a soupeře jsme posadili do sedla. A i ten závěr, kdy jsme udělali dvě zakázané uvolnění během power play soupeře. Tak si říkám, že to jsou taktické věci, které v tomhle věku už pořebujeme zvládnout lépe, protože to byl hazard s výsledkem a doufám, že se z nepovedené druhé části utkání značně poučíme, tak aby v sobotu proti Litvínovu jsme se těchto chyb vyvarovali.

Jaroslav Beck (HC Piráti Chomutov)

My jsme dneska zaslouženě prohráli, my jsme nedali šance, které jsme měli. Karlovarský tým hodně tlačil, hodně napadal. Ze zašátku, hlavně první třetinu nám to dělalo problémy, takže to rozhodlo to utkání. My se z toho musíme poučit, nemůžeme se nechat zaskočit v té první třetině.