HC Energie Karlovy Vary

V tréninkovém utkání padla Energie se Sokolovem

HC Energie - HC Baník Sokolov 3:6 (1:1, 2:3, 0:2)
V rámci přípravy si karlovarští hokejisté vyzkoušeli tréninkové utkání e Sokolovem. Ve značně omlazené sestavě s hráči na try-out nakonec Energie nestačila na partnerský Baník. Kapitánem lázeňského celku byl v tomto přípravném duelu Sebastian Gorčík.
Příprava na sezonu, přát., po 12.8.2019
Karlovy Vary
Sokolov
3:6
1:1, 2:3, 0:2
Branky a nahrávky: 14. Kohout, 26. Hlava (Vildumetz, Koblasa), 38. Koblasa (Vildumetz, Šafář) – 17. Kovařík (Vracovský), 23. Stříbrný (Vrána), 23. Bečvář (Čurda, Fečo), 27. Kovařík (Vracovský, Michálek), 41. Vracovský (Kovařík, Vodička), 50. Kovařík (Vodička).
Rozhodčí: Kostourek, Grech – Baxa, Juránek
Karlovy Vary: Kuchař (Bednář) – Rohan M., Gabrhelík, Šafář, Tureček, Straka, Kubka – Koblasa, Vildumetz, Kohout, Křehlík, Křemen, Vondráček, Gorčík (C), Kverka, Hlava, Rulík
Sokolov: Kašpar (Fečo D.) – Vodička, Tomeček, Bernáth, Michálek, Zavřel – Vracovský, Rohan T., Kovařík, Osmík, Zadražil, Kuběna, Stříbrný, Vrána, Švec, Bečvář, Fečo M., Čurda

Komentář k utkání

Ačkoliv se jednalo o tréninkové utkání, o čemž před samotným zápasem informoval Tomáš Mariška, začaly oba celky ve velmi vysokém tempu a šancemi se to od počátku hemžilo jak na jedné, tak na druhé straně. Prvním hříšníkem utkání se stal obránce Ondřej Gabrhelík a Baník v nabídnuté přesilové hře pořádně zatopil Ondřeji Kuchařovi v karlovarské brance. Byli to však domácí, kdo udeřil jako první. Do úniku se bojovně prodral Martin Kohout, který svou akci zakončil parádní střelou do růžku svatyně Jakuba Kašpara. Do konce první části ale stihli hosté ještě srovnat krok. V mezikruží se zjevil jako blesk z čistého nebe Lubomír Kovařík a střelou o tyčku nedal Kuchařovi sebemenší šanci.

Do druhé dvacetiminutovky vtrhl jako uragán sokolovský Baník. Černožlutí se trefili už v čase 22:01, když Jakub Vrána našel v mezikruží volného Josefa Stříbrného a hostující forvard našel skulinku mezi Kuchařovými betony. Stihlo uběhnout jen dalších osmadvacet vteřin a Sokolov znovu udeřil. V situaci dva na jednoho se pro správné řešení rozhodl Jan Bečvář a přesnou střelou zápěstím skóroval.

Přestřelka pokračovala i nadále, o slovo se ve 26. minutě přihlásily tentokrát Karlovy Vary. Rychlý brejk zkoušel řešit střelou Tomáš Vildumetz, jeho pokus však Kašpar ještě stihl vyrazit, ale odražený kotouč se dostal jen k volnému Nicolasi Hlavovi, jenž kus černé gumy do odkryté klece bez problému zasunul. Další krok vpřed ale za dalších sedmdesát sekund udělali opět hladoví Sokolovští. Vracovský nahrál v otočce Lubomíru Kovaříkovi, který si přejel do mezikruží a přesně domácího gólmana propálil. Energetici se ještě stihli vzpamatovat a do konce druhé třetiny snížili na rozdíl jediné branky. Na vrcholku kruhu si na přihrávku od Tomáše Vildumetze sjel Petr Koblasa a jedna z nových posil celku Martina Pešouta vyslala nechytatelnou bombu za záda Jakuba Kašpara.

Kvalitní vstupy do třetin potvrdili hosté i ve třetině s pořadovým číslem tři. Muž zápasu Lubomír Kovařík se tentokráte proměnil v nahrávače, naservíroval přesný pas Tomáši Vracovskému a sokolovský útočník bezchybně zakončil. Možnost přiblížit se na rozdíl jediné branky následně odmítl brankář Baníku Jakub Kašpar. Mladý maskovaný muž vychytal tři dorážky Petra Koblasy z bezprostřední blízkosti a potvrdil tak skvělý výkon z tohoto klání. Konečnou podobu výsledku dal v čase 49:07 Lubomír Kovařík, když z levého kruhu zkompletoval hattrick.

Ohlasy trenérů

Tomáš Mariška (HC Energie): „Samozřejmě jsme čekali, že to bude těžké utkání. V drtivé většině jsme chtěli dát šanci hráčům z širšího kádru a chtěli jsme je vidět v únavě, proto jsme nasadili jen tři pětky – abychom je viděli více a v nějaké únavě. Myslím si, že nám to ukázalo dost věcí do toho dalšího průběhu té přípravy. Čekali jsme, že si naši hráči z širšího kádru řeknou trošku víc buď o lepší pozici, nebo o místo v kádru, že se o to více budou prát. Nemyslím si, že jsme podali špatný výkon, ale měli jsme podat o dost lepší a zvládnout ho o dost lépe, což se nám bohužel nepovedlo. Mrzí nás to zejména kvůli naším dobrým fanouškům, kteří přišli ve velkém počtu v takovou hodinu. Čekali jsme, že se jim ti hráči, od kterých jsme to očekávali, se předvedou trochu lépe, ale to se bohužel nepovedlo.“

Petr Holejšovský (HC Baník Sokolov): „Do zápasu jsme vstupovali s pěti obránci, což pro nás byla trochu komplikace, nicméně kluci k tomu přistoupili skvěle. Celý tým se semkl a hrál obětavě, hrál skvěle. Své mužstvo musím pochválit.“

Fotogalerie