Vaněk dvěma brankami pomohl k výhře nad Havířovem

St. dorost: HC Energie Karlovy Vary - AZ Havířov 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
Dorostenci Energie porazili v pátečním podvečerním souboji soupeře z Havířova poměrem 3:2 po urputném boji. Zápis v kolonce střelců v podání Sebastiana Gorčíka orámoval z obou stran dvoubrankový obránce Radomír Vaněk a velkou měrou přispěl na tříbodovém vítězství.
Extraliga staršího dorostu, II.11, pá 22.2.2013
Havířov
3:2
1:0, 1:2, 1:0
Branky a nahrávky: 2. Vaněk, 29. Gorčík (Hroch), 45. Vaněk (Gorčík) - 23. Gola (Orság), 31. Bednář (Gola, Kotala). Rozhodčí: Kostourek - Schopf, Maloušek. Vyloučení: 5:7 + Gorčík (KVA) - DKÚ a Gola (HAV) 10 OT. Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .
Karlovy Vary: Frček - Šafář, Vaněk, Bláha, Michálek, Rulík, Veverka - Beránek, Pfister, Dimitrov, Rubeš, Hroch, Gorčík, Petrov, Osmík, Janata, Novák
Havířov: Turšner - Ďurkáč, Dudek, Heinzl, Adamík, Chroboček, Potočný V., Potočný J., - Orság, Kotala, Pořízek, Carbol, Polak, Sonnek, Gola, Bednář, Synek, Gola P., Caruk

První třetina měla velice rychlý úvod. Již ve druhé minutě byl vyloučen hostující Chroboček, jehož vyloučení domácí záhy potrestali. Jmenovitě to byl Radomír Vaněk, který využil první početní výhodu Energie. Hosté pak byli vyloučeni ještě několikrát, dost často za zbytečné fauly, nebo např. za příliš mnoho hráčů na ledě. Do konce části už branka nepadla, karlovarští tedy odcházeli do šaten s náskokem jedné branky.

V celém utkání se hodně vylučovalo. Na začátku druhé části Havířov vyrovnal, když se mezi betony Jakuba Frčka trefil Robin Gola, a srovnal tak stav utkání. Poté se v šanci ocitl domácí Ondřej Beránek, který byl ovšem faulován, načež rozhodčí nařídil trestné střílení. To ale Beránek neproměnil. Nemuselo ho to ale mrzet. Po chvíli se totiž po krásné individuální akci prosadil Sebastian Gorčík, který zvýšil na 2:1. Energie udržela vedení pouze něco přes minutu a půl. Pak se v přesilové hře prosadil střelou z levého křídla Lukáš Bednář. Po dvou třetinách tedy platil stav 2:2.

Ve třetí části začali domácí velmi aktivně. Jak následně řekl v rozhovoru kouč Eismann, chtěl po mužstvu, aby zvýšilo aktivitu. To se podařilo, Energie si vynutila fauly, a jeden takový potrestal právě v přesilové hře Radomír Vaněk, který si tak připsal druhou branku v utkání. Pak měli domácí dost štěstí, pomohl jim také brankář Frček svými zákroky, ale nakonec utkání dovedli do vítězného konce. Třicet sekund před koncem ještě dostal osobní trest Sebastian Gorčík. Energie si připisuje veledůležité tři body.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Bylo to pro nás velice těžké utkání, protože soupeř hrál zarputile. Do zápasu jsme vstoupili velice dobře, v první třetině bych řekl, že jsme měli jasnou převahu. Měli jsme hodně příležitostí, bohužel pro nás, hořeli jsme v koncovce. To je náš veliký problém, na který se musíme soustředit. Soupeř ve druhé třetině zlepšil hru, vrátil se do utkání. Před třetí třetinou jsme si ale řekli, že chceme tři body, a proto musíme být aktivní. Nakonec jsme si došli pro fauly a utkání jsme dovedli do vítězného konce.