Vemex Cup, den druhý: Vlčí smečka znovu vítězná, Petrohrad přehrál Salzburg

Vemex Cup: HC Energie Karlovy Vary - Vítkovice Steel 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)
SKA-1946 - EC Red Bull Salzburg 3:2sn (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
Karlovarští hokejisté zvládli i druhý zápas Vemex Cupu, když nakonec přesvědčivým rozdílem porazili Vítkovice. Energii se povedla hlavně třetí třetina, ve které zaznamenal hned dva góly Jakub Orság. Vlčí smečka je díky dnešnímu výsledku po druhém dni turnaje v čele tabulky. V odpoledním zápase zahraničních celků se vedlo lépe Petrohradu, který po samostatných nájezdech zvítězil nad Salzburgem.
Příprava juniorů na sezonu, Vemex Cup, út 5.8.2014, KV Arena
Vítkovice
4:0
1:0, 0:0, 3:0
Branky a nahrávky: 20. Osmík (Gríger), 52. Csamangó (Harkabus), 54. Orság, 56. Orság. Rozhodčí: Zubzanda – Schopf, Gerát. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 150. Průběh utkání: 4:0.
Karlovy Vary: Frček – Rothlisberger, Běhal, Michálek, Rulík, Priškin, Bahounek, Vodička, Vaněk – Harkabus (C), Zadražil, Hroch, Rubeš, Osmík, Gríger, Molnár, Vrána, Csamangó, Janata, Babka, Orság
Vítkovice: Wanecki – Charvát M. (C), Demel, Rudl, Pužič, Adamík, Šendera, Charvát A. – Blahuta, Ballner, Sysala, Csomor, Gřeš, Jáchym, Gelnar, Česlík, Kuťák, Kafka, Churý, Rimmel, Beneš

První třetina utkání mezi Energií a Vítkovicemi byla celkem vyrovnaná. Na domácí straně byl velmi aktivní Harkabus, který několikrát vyzkoušel pozornost brankáře, ten byl ale vždy připravený. Snažili se i Zadražil s Osmíkem, ani jejich pokusy ale cestu do branky nenašly. Hosté nechtěli v ofenzivě zůstat pozadu a v polovině první třetiny se mohli ujmout vedení, Jáchym ale z bezprostřední blízkosti nerefil zařízení. V další velké příležitosti se ocitl Ballner, ani on ale Frčka v domácí svatyni nepřekonal. Šedesát jedna sekund před koncem úvodní části padl první gól utkání, když se po Grígerově asistenci prosadil Martin Osmík.

Druhou třetinu zahájily lépe Vítkovice, Demelovu střelu ale Frček chytil do lapačky a Blahuta v samostatném úniku vůbec netrefil branku. Ve 26. minutě hrála Energie na chvíli v šesti, ani v početní výhodě se ale hosté neprosadili. A když v polovině střetnutí konečně dostali puk do sítě, nebyl uznán pro vysokou hůl. Iniciativa se poté začala stěhovat na hole hráčů Vlčí smečky, kteří mohli v závěru třetiny výrazně navýšit svůj náskok. Nejprve se do úniku dostal při vlastním oslabení Csamangó, kotouč ale poslal mimo. A o chvíli později neuspěl při trestném střílení ani Orság.

Hned po zahájení třetí části se před brankou hostí zjevil Rothlisberger, sám před gólmanem však neuspěl. Hosté působili trochu bezdradným dojmem, energetici hráli hned po sobě dvě přesilové hry, Wanecki ale držel svůj tým nad vodou. V 52. minutě ale zvýšil po nahrávce od Harkabuse na 2:0 Štěpán Csamangó, a poté už byly na ledě pány domácí hokejisté. V 54. minutě přidal po přízemní střele další gól Jakub Orság, a tentýž hráč skóroval i o necelé dvě minuty později. Energetici tedy zvítězili nad týmem Vítkovice Steel 4:0.

Odpolední utkání

Branky a nahrávky: 8. Kevlin (Kukštel, Nikolajev), 27. Černov (Bondaruk), rozh. náj. Lelin – 4. Pavlů (Eder), 55. Plesa M. (Widen) Vyloučení: 9:6 Využití: 1:0.

5. Vítkovice    1   0:4   0

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Jsme spokojení s výsledkem zápasu, každé vítězství nad takto kvalitními týmy potěší. Vítkovice se prezentovaly výbornou hrou a organizací a nebylo se jednoduché proti nim prosadit. S předvedenou hrou ale úplně spokojení být nemůžeme. Myslím, že na dnešním výsledku měl zásadní podíl gólman Frček, který nás držel od začátku do konce a hlavně díky němu jsme zvítězili.