Vítězný vstup do Ligy dorostu! K porážce Písku čtyřmi body přispěl Adam Zolnaj

Svěřenci Bohumíra Sapouška potvrdili rčení “těžko na cvičišti, lehko na bojišti”. V přípravě moc vítězných zápasů nezažili, ale trenéři během ní výborně vyladili sestavu. Svou sílu energetici ukázali hned v prvním zápase sezony, kdy týmu IHC Písek nadělili sedm gólů. Martina Psohlavce jen šedesát sekund dělilo od čistého konta. Každopádně karlovarská U16 má na svém kontě první body a o další zabojuje v neděli v Ústí nad Labem.
Liga dorostu, 1. kolo, pá 15.9.2023, Karlovy Vary, KV Arena, tréninková plocha
IHC Písek
7:1
1:0, 2:0, 4:1
Branky a nahrávky: 18:56 Zolnaj (Krček; 5/5), 21:24 Kőhler (Pech, Schrottenbaum; 5/5), 34:57 Kőhler (4/5), 48:28 Žalud (Zolnaj, Magner; 5/5), 50:12 Krček (Šedivec, Zolnaj; 5/5), 55:44 Zolnaj (Bauer, Magner; 5/5), 59:59 Šedivec (Krček, Bednář; 5/5) – 59:00 Novotný (Havlena; 5/5). Rozhodčí: Čamra – Goltsch, Janíček. Diváci: 35. Vyloučení: 3:1. Bez využití. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 7:1. Průběh utkání: 6:0, 6:1, 7:1.
diváci35
HC Energie Karlovy Vary: Psohlavec – Bednář, Schrottenbaum, Pavlis, Bauer, Malý, Magner, Jílek – Piatkowski, Kőhler, Žalud, Krček, Šedivec, Zolnaj, Pech, Šubík.
IHC Písek: Štangl – Šťastný, Hejda, Benák, Kozel, Jiřík, Přech – Čapek, Jeník, Botka, Müller, Denk, Havlena, Přibyl, Novotný, Fleischman, Škrdlant, Podrabský.

Na první branku si diváci počkali až do devatenácté minuty, kdy se po nahrávce Davida Krčka prosadil Adam Zolnaj. Pro Adama šlo o první gól v Lize dorostu. Dalším premiérovým střelcem zápasu byl Štěpán Köhler, který skóroval v čase 21:24, když zakončil kombinaci Lukáše Pecha a Davida Schrottenbauma. Štěpán do Energie přišel z Kladna, a tak poprvé skóroval nejen v dorostu, ale i karlovarském dresu. Štěpán Köhler se podepsal i pod třetí gól Energie, když ve vlastním oslabení dokázal setřást své soupeře a výborně zakončit.

Ve třetí třetině písečtí mladíci trávili hodně času před brankou Martina Psohlavce. Jejich šance však karlovarský gólman svými zákroky likvidoval. Párkrát se hra otočila, ale chvilku před polovinou třetiny odpálili energetici gólový ohňostroj. Jako první v čase 48:28 udeřil Filip Žalud, kterého do akce poslali Adam Zolnaj a Oskar Magner. Filip pálil ostrými už v loňské sezoně nejen v devítce, ale skóroval i v jediném zápase, který odehrál v Lize dorostu.

Pátý gól Energie vstřelil v polovině třetiny David Krček, kterému nabili Matyáš Šedivec a Adam Zolnaj. David si v tomto utkání užil trojnásobnou premiéru. Poprvé skóroval v dresu Energie v prvním zápase dorostu. V čase 55:44 se o gólovou šanci pro Adama Zolnaje postarali obránci Matěj Bauer a Oskar Magner - 6:0.

Písečtí mladíci ani v posledních minutách nesložili zbraně a snažili se vyzrát na karlovarského gólmana. To se nakonec v čase 59:00 povedlo Dominikovi Novotnému. Poslední gól prvního utkání sezony padl v čase 59:59, když Matyáš Šedivec zblízka překonal bránící hráče i gólmana. Asistenci u tohoto gólu si připsali David Krček a Ondřej Bednář.

Pavel Hejl (IHC Písek):

Tak první zápas. Z naší strany proběhla příprava klasicky. Vary jsou silný soupeř, což jsme věděli. Nemáme tu sílu, co jsme měli loni. Kluci se teprve sehrávají a jsou to mladí kluci. Vary jasně dokázaly, že budou patřit k lídrům soutěže a trestaly nás po našich hrubých chybách. Myslím si, že jsme odmakali tak dvě třetiny. Nějakých dvacet třicet minut jsme byli jenom v obraně a čekali jsme kudy to tam spadne a ono to tam nespadlo. Napadalo to tam až ve třetí třetině.

Bohumír Sapoušek (HC Energie Karlovy Vary):

Byl to první zápas a samozřejmě jsme se na něj těšili, hlavně kluci. Příprava byla hodně dlouhá, měli jsme sice hodně přípravných zápasů, ale mistrovské utkání je mistrovské utkání. Měli jsme určitě lepší pohyb než soupeř, dobrý forčeking a po první třetině jsme prolomili i tu střeleckou smůlu. Góly napadaly, takže já jsem spokojený.