Výborný Sáblík body nezajistil, Energie končí na 2. místě

Kolin Cup: Mannheim - HC Energie 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Ve svém posledním vystoupení na turnaji Kolin Cup v Zugu energetici poprvé prohráli. Po naprosto vyrovnaných dvou třetinách dokázal ve 47. minutě protlačit puk za spolehlivě chytajícího Sáblíka Rico Fata. Přestože ve zbývajícím čase Západočeši sahali po vyrovnání, neprosadili se ani v power play. V konečném pořadí se tak Karlovarští umístili za svým dnešním přemožitelem na 2. pozici. Třetí skončilo po výhře 3:0 nad Zugem Lugano. Hostitelský celek zůstal poslední.
Příprava na sezonu, přát., ne 24.8.2008
Mannheim
1:0
0:0, 0:0, 1:0
Branky a nahrávky: 47. Fata (Forbes, Martinec).

Komentář Josefa Palečka, kouče HC Energie: Dnes jsme nastoupili proti silnému německému mužstvu, které má v kádru několik Kanaďanů a Američanů. Od počátku to bylo vyrovnané utkání, bohužel jsme měli hodně vyloučených hráčů, což soupeře dostávalo do tempa. Neproměnili jsme také několik samostatných nájezdů, za což nás soupeř v poslední třetině potrestal. Celkově však musím říct, že jsem za naši účast na turnaji rád. Teď již sedíme v autobuse a kolem jedné hodiny ráno bychom měli dorazit na české hranice.