Vyrovnané utkání rozhodl dorost pět minut před koncem

Dorost čelil v pondělí odpoledne dohrávce třináctého kola Kobře, s tou hrál až do třetí třetiny na góly vyrovnaně. Rozhodnout se podařilo karlovarským až pět minut před závěrečnou sirénou, bonusový bod z nadstavby získal pro energetiky März.
Extraliga dorostu, II. 13, po 4.3.2019, KV Arena
Kobra
3:2
1:1, 1:1, 1:0 - N 0:0 - 1:0
Branky a nahrávky: 16. Rymon (Blecha), 35. Černý (Zolnaj), 55. Petretič (Houdek), rozh. náj. März – 18. Rajilič (Stejskal), 25. Bucek (Bauer).
Rozhodčí: Svoboda – Brejcha, Šimán
vyloučení3:4
využití0:0
střely na branku34:32
diváci75
Karlovy Vary: Kubát (20. Bajgar) – Zolnaj, Petretič, Houdek, Hohl, Prošek, Vogel – Remeš, Šlechta, Hrůša, Šmajda, Blecha, Rymon, Sapoušek, März, Černý
Kobra: Tuček – Stejskal, Bucek, Mašek, Bartoň, Frydrich – Tichý, Nápravník, Rajilič, Sekula, Valenta, Halfar, Strnad, Svoboda, Tůma, Bauer

První třetina nabídla dva góly, jeden na každé straně. Karlovarští hráči byli na puku od začátku třetiny a snažili se s ním dostat před Tučka, ten se ale i díky skvělé defenzivní hře hostí dokázal držet až do šestnácté minuty, v té se podařilo Energii skórovat. Dominik Rymon dostal nabito přímo před bránu, odkud poslal puk bekhendově do sítě. Po vyloučení na obou stranách se dvě minuty před koncem podařilo Kobře vyrovnat, Stefan Rajilič se s tím nepáral a dělovkou povalil domácího gólmana, který neudržel puk v lapačce a ten spadl za brankovou čáru.

Druhých dvacet minut přineslo znovu dva góly, opět jeden na každé straně. Do vedení se tentokrát dostali hosté, a to v osmnácté minutě, Tomáš Bucek obdržel přihrávku na modrou, odkud propálil vše, co mu stálo v cestě včetně Bajgara, který nastoupil do druhého dějství jako náhrada za Kubáta. Pět minut před sirénou ale Energie vyrovnala zásluhou Davida Černého, který parádně vyslal puk z levého kruhu až za Tučka. Obě mužstva se pak po zbytek třetiny snažila o vytvoření tlaku v útočném pásmu, ani jedno z nich však nebylo úspěšné.

Na kostce karlovarské arény svítilo až do pětapadesáté minuty shodné skóre 2:2. Vyrovnaná byla i hra třetí třetiny. Týmy se dostávaly do šancí střídavě a pro diváka se jednalo o poměrně zajímavých dvacet minut. Obrovskou šanci neproměnil Remeš v pětačtyřicáté minutě poté, co dostal puk do prázdného levého kruhu a sjel si před bránu, kde bekhendově zakončoval, Tuček se ale stihl přesunout k druhé tyči a puk chytit do lapačky. Úspěšný byl až v 55. minutě Matěj Petretič, ten si dojel s pukem až před bránu a zprava bekhendově poslal puk přímo do sítě. Kobra už vyrovnat nedokázala a tři body si nakonec připsal domácí tým.

Následovala ještě nadstavba. Prodloužení mohli hosté rozhodnout již prvních vteřinách, Bauer se dostal s kotoučem před Bajgara a vystřelil, puk zůstal ležet v brankovišti a karlovarský gólman nevěděl kde je, zelenobílí obránci ale včas zasáhli a poslali kotouč do bezpečí. Rozhodnout musely nakonec nájezdy, ve kterých si rozhodující branku připsal energetik Lukáš März a získal pro Karlovy Vary čtvrtý bod.

Tomáš Andrys (HC Energie Karlovy Vary): Jsme rádi za to, že všechny čtyři body zůstaly doma. Kobra potvrdila, že hraje o sestup, byla houževnatým soupeřem a v každém střídání do toho šla naplno. Od čtvrtečního zápasu očekáváme stejně, ne-li těžší hru.

Milan Vrzal (HC Kobra Praha): Nemám pocit, že bychom tu dnes odehráli špatné utkání. Do pětapadesáté minuty se hrálo za stavu 2:2. Šlo o to, kdo dá třetí branku a připíše si tři body. Jednalo se o koukatelné utkání, hokej nebyl špatný. Karlovarští zůstali v klidu a v koncovce byli produktivnější.