HC Energie Karlovy Vary

Z beznaděje zpátky do hry, ale Lvi zvrat nepřipustili

Příprava: HC Energie - HC Slovan Ústečtí Lvi 3:4 (1:2, 2:1, 0:1)
Ambiciózní prvoligové Ústí dalo o své síle pořádně vědět. Lvi nastoupili do boje opravdu zuřivě a už to vypadalo, že se energetici stanou obětí jednostranné záležitosti. Do hry ale excelentně zasáhli mladíci a po brankách Davida Zuckera (na snímku) a Tomáše Rohana si týmy opět neměly co závidět. Chamtivé Ústí pak donutilo Energii znovu dotahovat, ovšem to už naposledy. Na úvod třetího dějství totiž rozhodl zápas Pazourek, neboť energetici se i přes vysoký tlak již nedokázali prosadit.
Příprava na sezonu, 4. kolo, čt 11.8.2011
Karlovy Vary
Ústí n. L.
3:4
1:2, 2:1, 0:1
Branky a nahrávky: 20. Zucker (Vachovec, Dej), 24. Rohan T. (Kverka, Parýzek), 40. Bartánus (Gulaši) - 9. Sklenička (Rod), 12. Boháč (Rod), 38. Suchý (Handlovský), 44. Pazourek. Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek - Gerát, Hynek. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:2. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.
Karlovy Vary: Závorka - Parýzek, Gulaši, Látal, Přindiš, Rohan M., Gründling "C", Schusser - Kupec, Polák, Klíma L., Dej, Vachovec, Zucker, Rohan T., Kverka, Surovka, Zaťovič, Pech, Bartánus
Ústí n. L.: Francouz - Gureň, Vobořil, Kružík, Hořava, Klobouček, Černý, Suchý, Holomek - Čurilla, Alinč, Pazourek, Třetina, Roubík "C", Ludvík, Kloz, Havlíček, Handlovský, Rod, Boháč, Sklenička

Komentář k utkání

K třetímu zápasu na vlastním ledě nastoupili energetici v hodně omlazené sestavě. Od prvních minut byl zápas plný akce. Rozhodčí Zubzanda byl trefen odraženým pukem do ochranného skla a otřesen se odjel osvěžit ke střídačce domácích. Po prvních akcích hostí se dostali ke slovu i přesilovky. Ta domácí divákům na stadionu příliš akce nepřinesla, ale v přesilovce hostí už branka padla. Tomáš Rod parádně pronikl po pravém křídle a přihrál přes pásmo Zbyňku Skleničkovi, který už neměl se zakončením problémy. V minutě 12. se skóre měnilo podruhé a opět skórovali hosté. I podruhé u toho byl Tomáš Rod. Ten si zajel za branku, přihrál podél tyčky před brankáře Závorku, kam si najel Daniel Boháč, který střelou k tyči zvýšil vedení hostí. Ani po druhé brance ale hostující lvi ze svého tempa neulevili. Změnou byla až přesilovka domácích, ve které se řada okolo Lukáše Pecha často dostávala ke střelám. Gól domácí vstřelili až po přesilovce. Rastislav Dej si najel k levému mantinelu, odkud poslal tvrdou střelu na bránu. K vyraženému puku se dostal David Zucker, který půlminutu do konce střelou z úhlu překonal hostujícího Francouze.

Hosté začali druhou třetinu tlakem a do 23. minuty nepustili domácí k puku. Poté ale ujeli Kverka s Rohanem. První jmenovaný nahrál přes obránce Tomáši Rohanovi a ten už neměl se zakončením do poloprázdné branky sebemenší potíže. Po brance domácích se s vyrovnaným stavem vyrovnala i hra. Ve 29. minutě skvěle zachytal domácí Závorka, když si provětral lapačku na Ludvíkovi. O pár minut později se hosté provinili dvakrát v krátkém časovém sledu a na energetiky čekala dlouhá přesilovka pěti proti třem. Sprchu střel ale hosté přetrvali a skóre se tedy v této přesilovce neměnilo. Dvě minuty do konce se prosadil po přihrávce Handlovského parádní střelou od modré čáry ústecký obránce Jiří Suchý. Diváci už se chystali na přestávkové občerstvení, ale domácí ještě na dveře do šatny nemysleli. Po vyloučení Alinče střílel v přesilovce Zaťovič, dorážející Gulaši neuspěl, ale přesnějšímu Marku Bartánusovi to po objetí brankáře vyšlo.

Když se borci obou týmů vrátili po druhé přestávce na led, rozpoutali mezi sebou útočné tornádo. Po dvou minutách, ve kterých fanoušci nevěděli, kam se dřív podívat, se k puku dostali na delší dobu domácí. Následně ale domácí obraně ujel David Pazourek a tváří tvář Závorkovi uspěl. V dalších minutách hosté stupňovali tlak a drželi domácí Energii v obranném pásmu. Zaťovič nechal o pár minut později vyniknout hostujícího Francouze, jehož zákrok lapačkou patřil k nejlepším v zápase. V posledních deseti minutách jsme mohli vidět vyloučení na obou stranách. V oslabení i přesilovce měli největší šance domácí. Při kombinaci Deje, Zuckera a Pecha chybělo jen málo a mohlo být vyrovnáno. Domácí si ještě vzali oddechový čas, po kterém odvolali Závorku z branky. Žádnou větší akci už jsme neviděli a Ústí si tak odváží své první vítezství v letošní přípravě.

Ohlasy trenérů

Martin Pešout (HC Energie Karlovy Vary): Nám se nepovedl vstup do zápasu. Následně jsme se dokázali zvednout, ale udělali jsme jednu zbytečnou chybu ve třetí třetině. Soupeř následně využil našeho zaváhání a my už jsme nestačili vyrovnat. Je zarážející, že jsme s prvoligovými soupeři třikrát prohráli. Vůbec nás neomlouvá, že někteří hráči měli volno. Ti, co se snaží prosadit do kádru, tak by měli ukázat co v nich je a mnohem více přidat.

Fotogalerie

Související články