Z poklidné jízdy drama, ve kterém vstala Kadaň z mrtvých

Příprava: HC Energie - SK Kadaň 3:4 (3:0, 0:0, 0:4)
Domácí Energie měla zápas perfektně rozehraný. Hned v úvodu přivítala Kadaň dvěma góly a jeden navrch přidala v závěru úvodního dějství. Druhá třetina změnu skóre nepřinesla, ovšem stále měli hru pod kontrolou domácí. Až třetí třetina přinesla nečekáný zvrat. Kadaň nejprve pomalu odkrajovala z náskoku, až se jí povedlo snížit a v samém závěru třetiny se ujala vedení, které si udržela až do konce. Za domácí byl hodně aktivní Tomáš Klíma (na snímku), který se blýskl brankou a asistencí.
Příprava na sezonu, 2. kolo, čt 4.8.2011
Kadaň
3:4
3:0, 0:0, 0:4
Branky a nahrávky: 3. T. Klíma (Melenovský), 4. Bartánus (Zaťovič), 19. Kuběna (T. Klíma) - 42. Schmidt (Szakal), 49. Mála (Stehlík), 55. Boušek (Szakal, Malinský), 56. Boušek. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: 0:0. Diváci: 1500. Průběh utkání: 3:0, 0:4.
Karlovy Vary: Benda (Závorka) - Gulaši, Parýzek, Přindiš, Látal, Rohan M., Grundling, Prošek "C", Zucker, Zaťovič, Schusser, Polák, Rohan T., Bartánus, Kuběna, Kupec, Melenovský, Klíma T., Surovka, Vachovec, Klíma L.
Kadaň: Jarina (Kaššák) - Malinský, Tomeček, Trefný, Mazanec, Szakal, Schmidt, Zmeškal, Višňák, Skořepa, Fiala, Boušek, Ton, Charousek, Freiberg, Stoklasa, Mikšovič, Novák, Mála, Stehlík, Bursík.

Přestože šlo o přátelský duel, oba týmy do něj vstoupily s tvrdostí jako by šlo o finále extraligy. Začátek lépe vyšel domácím. Hráči Kadaně se hned na úvod dostali pod tlak a po dvou minutách už prohrávali. Tomáš Klíma si najel mezi kruhy a tvrdou ranou prostřelil hostujícího gólmana. Neuběhla ani minuta a bylo to o dvě branky. Energie hrála přesilovku a Marek Bartánus se dostal po střele od modré k dorážce, kterou snadno proměnil ve druhou trefu. Hra se poté trochu zklidnila, hosté se snažili kombinovat, ale Karlovarští se bránili bez potíží. K nadějné střele se dostal Novák, Benda však kotouč s obtížemi vyrazil. Převládala ale defenzivní hra, střely od modré nedělaly oběma brankářův větší problémy. Minutu před koncem třetiny přišel další šok pro hosty. Pavel Kuběna zůstal nepokrytý před brankou a z úhlu propálil Jarinu.

I druhou třetinu začali domácí aktivněji, hosté ale brzy převzali otěže a ohrožovali branku Energie nebezpečnými akcemi. Novák našel před Bendou volného Stoklasu, jeho teč ale karlovarský gólman zneškodnil. A poradil si i s dělovkou Fialy. Na druhé straně se zjevil sám před kadaňskou klecí Zaťovič, Jarina si ale s jeho střelou poradil. Domácí obránci poté zabránili gólu, když zablokovali Bursíkovu hůl, na které už měl hostující útočník skoro jistou branku. Na konci druhého dějství se divákům v KV Aréně ukázal také navrátilec Marek Melenovský. Nejprve trefil z těsné blízkosti tyčku, napodruhé ho zase výborným zákrokem zastavil gólman Kadaně.

Hosté nehodlali nic vzdát a za svou snahu byli odměněni v poslední třetině. Tomáš Schmidt ve 42. minutě vystřelil od modré a kotouč skončil v síťi. Další šanci měl Mála, jeho pokus ale zneškodnil brankář Benda. Domácí se moc nedostávali do hry a Kadaň toho využila. František Mála dostal přesný pas a z těsné blízkosti překonal domácího gólmana. Další šance měli Stehlík a Mikšovic, oba dva ale ztroskotali. Energie se nemohla dostat do tempa a doplatila na to. Ladislav Boušek dostal přihrávku před prázdnou klec a nemýlil se. O chvíli později si Boušek najel před branku, dostal nahrávku zpoza brány a dostal Kadaň poprvé v zápase do vedení. Domácí tým se ještě snažil ze všech sil vyrovnat, zkusil to i bez brankáře, hosté ale svůj náskok uhájili.

Mikuláš Antonik (SK Kadaň): Po zápase jsme spokojeni. Po první třetině to ale vypadalo jinak. To jsme byli zralí na ručník. Kluci byli hodně nervózní a já jsem je nabádal k tomu, aby byli klidnější. Veliká část jich kdysi v Karlových Varech působila a nebo tady dokonce vyrostla. Moc se chtěli předvést. V přesilovce ve třetí třetině jsme trochu zamíchali se sestavou a vyplatilo se nám to.

Václav Baďouček (HC Energie Karlovy Vary): Moje hodnoceni je velice špatné. Nám se takovéto věci nesmí stávat. Natož proti soupeři, jaký s námi hrál. Tím nechci snižovat kvalitu hráčů Kadaně. Hokejisté, kteří se momentálně ucházejí o místo v Energii se zároveň potenciálně ucházejí o místo v sestavě Kadaně, protože to je náš partnerský klub. Pokud budou hráči takto přistupovat k zápasům, tak se může stát, že nebudou mít místo ani u Mikuláše Antonika.