Z tygrů jsou koťátka! Energie vyhrála i podruhé doma

Energetici doma zatím válí! Zaplněná KV Arena viděla i ve druhém utkání sezony výhru karlovarských hokejistů, o které Karlovaráci rozhodli ve třetí třetině. V ní se dvakrát trefil hrdina utkání Filip Koffer.
Tipsport extraliga, 6. kolo, pá 29.9.2023, Karlovy Vary, KV Arena
Bílí Tygři Liberec
5:2
1:0, 1:2, 3:0
Branky a nahrávky: 08:28 Rachůnek (Gríger, Kangasniemi; 5/5), 32:08 Gríger (Rachůnek, Jiskra; 5/3), 42:56 Koffer (4/5), 44:51 Koffer (Plutnar; 5/5), 53:35 Kofroň (Redlich; 5/5) – 25:22 Melancon (Flynn, Filippi; 5/3), 36:58 Budík (Pérez Lisa, Galvas; 5/5). Rozhodčí: Sýkora, Pilný – Gerát, Brejcha. Diváci: 4016. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 28:33 (7:11, 9:11, 12:11). Zblokované střely: 8:13. Hity: 5:3. Vhazování: 30:25. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 5:2.
diváci4016
HC Energie Karlovy Vary: Frodl – Plutnar, Huttula, Havlín, Dlapa, Pulpán, Stříteský, Mikyska – Hladonik, Černoch, Beránek – Rachůnek, Gríger, Kangasniemi – Redlich, Jiskra, Zetterberg – Koffer, Kofroň, Procházka.
Bílí Tygři Liberec: Hrenák – McCoshen, Budík, Ivan, Melancon, Derner, Dvořák, Galvas – Flynn, Filippi, Faško-Rudáš – Birner, Bulíř, Pérez Lisa – Vlach, Najman, Rychlovský – Mucha, Šír, Gajda.

Křečovitý start energetiky opustil ještě v první polovině úvodního dějství a po řádce nepřesněností se domácím podařilo otevřít skóre zápasu. V 9. minutě Tomáš Rachůnek bombou z pravého kruhu propálil Hrenáka a Karlovarští byli rázem ve vedení. O pár minut později měl vyrovnání na holi Rychnovský, který zachytil karlovarskou rozehrávku a zůstal sám před Frodlem, jenž jeho střelu ze slotu ale vyrazil. A další velká šance patřila také Liberci. Vlachův ne příliš zdařilý střelecký pokus nakonec se štěstím zastavilo břevno. Závěr třetiny se odehrál ve čtyřech hráčích na obou stranách, Energie měla ještě šanci navýšit, ale v koncovce už neuspěl.

Do druhé třetiny vstoupili Karlovarští aktivněji, už ve 23. minutě mohl navýšit vedení Zetterberg, který svou dělovkou rozezněl pouze libereckou tyč. Jenže o tři minuty později přišlo dvojité oslabení domácích, což Tygři potrestali. T. J. Melancon střelou z první srovnal skóre zápasu. V polovině utkání si dvojitou přesilovou hru zahrála Energie a taktéž trestala. Dávid Gríger si sjel pro přihrávku zpoza brány a pohotovou střelou vrátil domácím vedení. Tygři se snažili upravit skóre pro svůj prospěch a nakonec se tak i stalo. Karlovarským se nedařilo osvobodil z tygřího sevření a Vojtěch Budík přesnou dělovkou srovnal stav. Po čtyřiceti minutách hry se odcházelo do kabin za stavu 2:2.

Brzy po začátku závěrečné dvacetiminutovky se Rachůnek provinil nedovoleným bráněním a Energie musela přečkat dvě minuty v oslabení. Při hře v nerovnoměrném počtu hráčů na ledě se domácím dařilo a dokonce na výbornou. Kofferovu střelu rozehrál brankář Liberce přímo na Procházku, který poslal puk zpět na Filipa Koffera a na druhý pokus už byl přesný. A Filip Koffer zůstal při chuti a jedovatou ránou navýšil náskok energetiků. Po skončení přesilové hry Karlovarských splnil přání domácích fanoušků o vstřelení páté branky David Kofroň. Pravost gólu ještě stvrdil videorozhodčí a tříbrankový náskok domácích byl rázem na světě. Tříbrankové vedení si Karlovarští udrželi až do samotného závěru a slaví tak výhru před domácím publikem.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Z našeho pohledu se utkání vyvíjelo tak, jak říkal kolega na začátku. Soupeř byl aktivní ve své ofenzivní zóně a svou hrou nás dostával pod tlak. My jsme to díky Dominiku Frodlovi udrželi a neinkasovali jsme. Naopak bylo důležité, že jsme šli do vedení a po dvou třetinách byl vyrovnaný stav 2:2. Dalo se predikovat, že kdo vstřelí třetí branku, tak bude mít k vítězství blíž. Využili jsme nedorozumění v přesilové hře soupeře v předbrankovém prostoru, kdy zřejmě nastala chyba komunikace u gólmana s obráncem a dali jsme vítěznou branku. Posléze jsme přidali i čtvrtý gól a utkání jsme dotáhli do vítězného konce. Dnes jsme vstřelili pět branek. Utkání bylo mimořádně vyrovnané. Byly pasáže, ve kterých jsme byli pod tlakem. Myslím si, že tyto body jsou pro nás mimořádně cenné.

Filip Pešán (Bílí Tygři Liberec):Zápas se mi hodnotí těžce, protože jsme do něj dobře vstoupili. Celé utkání jsme byli velmi nebezpeční do útoku, ale většinu našich šancí pochytal vynikající Dominik Frodl v bráně. Z první střely jsme bohužel inkasovali a pak se obrázek začal podobat těm posledním zápasům, které jsme od začátku sezony absolvovali. Dostaneme extrémně laciné góly. Rozhodl gól, který jsme inkasovali v naší přesilové hře, kdy jsme soupeři nahráli před naší prázdnou bránu, to byl vrchol. Opakuje se obrázek, kdy chceme, ale dostaneme jednoduchý gól ze střely z vrcholu kruhu doprostřed brány. Pak už přijde frustrace a vylučování a zápas náhle spěje do vítězného konce pro soupeře. Musíme se poučit a zlepšit individuální výkony.