HC Energie Karlovy Vary

Karel Holoubek

* 12. 12. 1965

Karel Holoubek je muž, který otiskl do historie našeho klubu opravdu velkou a nesmazatelnou stopu. Bez nadsázky se dá říct, že se zařadil po bok největších velikánů, jakými byli Václav Šinágl st., Jiří Feureisl nebo František Potužák.

Přestože hokej nikdy závodně nehrál, zkoušel ho pouze rekreačně, a i přestože je rodákem z Toužimi, tak se po právu zařazuje mezi naše karlovarské hokejové legendy. Do klubu vstoupil v roce 1993 a hned od začátku se stal velmi silným sponzorem a následně i hybatelem věcí rozhodujících. Pomáhal klubu po všech stránkách, jak finančně, tak organizačně, a velice brzy se zapojil i do veškerého dalšího dění v klubu.

Podílel se na všech zásadních rozhodnutích posledních 30 let historie naší organizace, ať už to byl postup z druhé ligy do první ligy, následně odkoupení práv na extraligu od Olomouce a v neposlední řadě byl u všech našich největších úspěchů - mistři extraligy 2009, vicemistři extraligy 2008, postup do Ligy mistrů 2009, dvojnásobná účast našeho A-týmu na Spengler Cupu v Davosu, a nesmíme zapomenout ani na množství velkých úspěchů mládežnického hokeje, který za jeho éry nabyl naprosto nevídaného progresu a dnes naše mládežnické týmy patří k absolutní špičce v naší republice.

V roce 1998 nastal v jeho „hokejové“ kariéře asi nejzásadnější zlom, neboť v tomto roce se stal majoritním vlastníkem klubu HC Energie Karlovy Vary. Jeho „majitelská“ éra zaslouží opravdový obdiv a uznání, s touto nelehkou pozicí se statečně a úspěšně pral celých 25 let. Podařilo se mu ve spolupráci s týmem zaměstnanců klubu zajistit vždy dostatek financí na to, aby klub mohl úspěšně působit ve všech soutěžích. I když jsme nikdy nepatřili k TOP týmům extraligy, už jen to, že se nám dařilo extraligovou soutěž držet, kromě jednoho sezonního zakolísání, kdy A-mužstvo sestoupilo do první ligy, ale hned se po jedné sezóně vrátilo do extraligy zase zpět, je a bylo výsledkem dobře odvedené práce majitele klubu pana Holoubka.

V roce 2022 se po zralé a dlouhé úvaze rozhodl přepustit svou pozici v čele organizace a domluvil se na předání majitelství klubu novým vlastníkům – Dušanu Šenkyplovi, Danielu Tobolkovi a městu Karlovy Vary. Součástí dohody však bylo, že společnosti pana Holoubka zůstávají dalších 10 let silnými reklamními partnery HC Energie Karlovy Vary. Odešel tedy jako majitel, ale zůstal sponzorem a velikým fanouškem.

Jeho hlavním záměrem bylo, aby nový čerstvý vítr začal posouvat klub dále a za dalšími úspěchy. Třicet let éry pana Holoubka je třetina historie hokejového klubu v Karlových Varech, to už samo o sobě je úctyhodné, a proto se pan Karel Holoubek naprosto po právu v roce 2022, kdy karlovarský hokejový klub slaví 90 let od svého vzniku, stal členem Síně slávy a zařazuje se tak mezi dvacet osm velkých osobností našeho klubu jako dvacátá devátá legendární persona.