HC Energie Karlovy Vary

Dáme do toho všechno, burcuje Jekabs Redlihs

Dvoubrankové vedení nestačilo, energetici v neděli promarnili dobrý náskok a z Litvínova body nedovezli. V úterý se s ním ale utkají znovu, na domácí půdě. Stejně jako v neděli bude utkání opět vyhrocené a tvrdé, očekává to i Jekabs Redlihs, který víkendový duel zpestřil pěstní potyčkou. Jak se Jekabs do bitky vůbec dostal? "Nikdy tam nemůžete nechat kamaráda samotného, pokud to není jeden na jednoho, to není fair."

Jekabsi, byl to velmi těžký a tvrdý zápas, jak ho hodnotíte?
Pro nás, pro všechny týmy jako jsme my, je to jako play-off. Samozřejmě to bylo velmi náročné, ale takový už je hokej a my to musíme zvládnout. Začali jsme dobře, poté ale jsme ale skoro přestali hrát a sami si to prohráli.

První třetina byla velmi dobrá, podařilo se vám dvakrát skórovat, co ale přišlo v té druhé?
Neřekl bych, že byla až tak dobrá. Nehráli jsme moc dobře, spíše jsme měli hodně štěstí, když se nám podařilo dvakrát skórovat, jak jste říkal. V první, druhé a i ve třetí třetině jsme hráli velmi špatně do obrany. Trenér chtěl, abychom hráli jednodušeji, ale nedařilo se.

Ve druhé třetině byl poměr střel na branku 26:0 pro Litvínov…
Ano, to bylo velmi špatné. Ale souvisí to s tím, co jsem říkal. Vše začíná u obrany a ta byla v tomto zápase velmi špatná. Ztráceli jsme mnoho puků jak na naší, tak na jejich modré čáře. Když se vám nedaří toto, tak v zápasech, jako byl tento, není možné vyhrát.

Hra byla velmi tvrdá, také se mnohokrát vylučovalo…
To přichází s emocemi, které k takovému zápasu patří, takový je hokej. Občas se kluci poperou, jiní dostanou tresty jen za diskutování s rozhodčím. Každý chce vyhrát, jde opravdu o všechno, všichni hrají opravdu naplno a z toho to pak plyne. Já bych řekl, že v tom je ta krása, protože je vidět, že do toho jdou na sto procent. Myslím, že diváci, kteří dorazili, si to museli alespoň trochu užít, protože my jsme do toho dali všechno.

Ve třetí třetině jste se popral se Skleničkou, který ale nejprve napadl Michala Vachovce. Jak jste se k tomu dostal?
Michal tam byl nejprve s někým jiným, ale on (Sklenička) tam pak skočil a ošklivě ho udeřil přímo do obličeje. Nebylo to čisté, tak jsem se tam k tomu nějak dostal, sám už nevím jak. Vzešlo to z toho, že to byl zákeřný úder. Nikdy tam nemůžete nechat kamaráda samotného, pokud to není jeden na jednoho, to není fair.

S Litvínovem se utkáte v úterý znovu, ten má nyní již jistou záchranu. Co od zápasu očekáváte?
Myslím, že to bude velmi podobné, i když mají hotovo. Doufám, že budeme hrát lépe v obraně, na tom to záleží. Musíme hrát jednodušeji, hlavně disciplinovaně, nesmíme se nechat tolik vylučovat. Opět tam bude mnoho emocí, nám se ale doma daří, doufám, že vyhrajeme, dáme do toho všechno.

Související články