HC Energie Karlovy Vary

Tomáš Závorka: Litvínov do nás celý zápas bušil

Energetici odehráli v neděli důležité utkání na ledě litvínovské Vervy. V úvodním dějství se dokázali střelecky prosadit dva karlovarští hráči, Tomáš Rohan a Rostislav Marosz. Slibně rozehraný zápas však ztratily Karlovy Vary ve druhé třetině, kdy Tomáš Závorka čelil šestadvaceti střelám a z toho dvě skončily za jeho zády. Celkem si na své konto jmenovaný gólman připsal úctyhodných 47 úspěšných zásahů.

Tomáši, již od první třetiny jste měl mnoho práce se šancemi domácího Litvínova..
Trošku to přeženu, ale dalo by se říct, že se hrálo jen na jednu bránu. Litvínov do nás celý zápas bušil. Sice jsme se dostali v první třetině do vedení, ale stejně nás domácí vcelku přehrávali. Tu první část neodehráli vůbec špatně, střel měli také víc. Před druhou třetinou nám bylo jasné, že do nás budou bušit dál, což potvrdili, když nám vstřelili tři branky.

Ve druhé třetině měl Litvínov dvacet šest střel na bránu..
Takovou třetinu jsem asi nezažil, možná někdy v žácích. Hodně mě mrzí, že jsme inkasovali branku deset vteřin před koncem druhé třetiny. Byl to úplně stejný průběh jako v prvním barážovém zápase tady. Vedli jsme a dostali jsme branku několik vteřin před koncem, nakonec to Litvínov ve třetí třetině otočil, dokonal obrat a stejné to bylo i nyní. V té druhé třetině měli kluci hroznou smůlu, pořád jim to lítalo vedle tyče. Myslím si, že kdyby měli domácí štěstí, tak by nám sedm, možná osm gólů dali. Naštěstí se tak nastalo, my jsme stále byli ve hře, ale bohužel ve třetí třetině byla opět oslabení.

Opět bylo mnoho vyloučení, dokonce i dvě desetiminutová..
Litvínov má dlouhodobě vynikající přesilové hry. A to dneska rozhodlo. Přesilové hry jsou hlavně o pohybu, kdybychom se více hýbali, tak bychom to zvládli lépe. Domácí byli aktivnější, šli po vítězství. Celý zápas byli hladovější jak my a zaslouženě vyhráli.

Čekají vás poslední tři zápasy, které budou velmi důležité, že?
Zápasy byly důležité i předtím. Litvínov má svou příčku jasnou a nemusí se o nic bát. Teď se bude rozhodovat mezi námi a Slavií. Když se podívám na baráž trochu objektivně, tak Litvínov byl někde úplně jinde a je pořád. Každého soupeře přehrávali a bylo by smutné, kdyby zrovna oni tu extraligu neuhájili. Teď si to rozdáme my se Slavií, uvidíme, jak dopadne s Jihlavou, které samozřejmě držím palce, aby vyhrála. Musíme bojovat, tento zápas nám vzal hodně sil.

V úterý přijede právě Litvínov do Karlových Varů, kde jste zatím ztratili jediný bod..
Myslím, že Litvínov bude hrát uvolněně, své místo má už jisté. Zápas si budou určitě užívat, o to těžší to pro nás bude. Já o tom ještě nepřemýšlím, jsem úplně vyždímaný. Teď se těším, až si odpočinu a o zápase začnu přemýšlet až v pondělí.

Díky za rozhovor!

Související články

Ohlasy k zápasu | út 19.4.2016

Dáme do toho všechno, burcuje Jekabs Redlihs