HC Energie Karlovy Vary

Důležitější bude druhý zápas, upozorňuje Petr Sailer

Vyrovnaná bitva o každý kousek ledu s famózním finišem v podání domácí Energie. I tak by se dal ve stručnosti charakterizovat nedělní semifinálový duel mezi Energií a pražskou Spartou. Své o tom ví i člen dnes velice úspěšné formace Petr Sailer. „Vítězství je pro tým silně motivující záležitost, ale v těchto sériích rozhodují spíše druhá utkání,“ začal své hodnocení úspěšný nováček hájící barvy Energie.
Hned v prvním semifnálovém zápase na půdě Energie se do sebe oba týmy pustily s velikým nasazením a až do druhé třetiny tomu i napovídalo skóre na světelné tabuli. Ke konci posledního dějství však domácí dokonali skvělý obrat a třemi rychle vstřelenými góly poslali svůj tým do vedení v sérii.„Rozhodně je to pro nás velice důležité vítězství, ale u zápasů tohoto typu je vždy důležitý i výsledek druhého utkání Avšak díky dnešní výhře se bude nastupovat k zítřejšímu zápasu s mnohem lepší psychikou. Dále lze toto vítězství považovat za silně motivující a je pro nás jedině dobře, že jsme si ten důležitý bod nehledě na výsledek a napadání připsali do série,“ začal své hodnocení hostující rodák z jižních Čech.

Hosté však svojí kůži neprodali tak lacino a důkazem toho byla i důrazná hra s oboustranně vysokým počtem vyloučení. Domacím se už v prvních sedmi minutách zápasu naskytly hned tři početní výhody. Teprve až čtvrtou přesilovou hru zužitkoval tečí po Němcově ráně Jan Košťál. „Jak již bylo řečeno, první zápasy v sérii jsou vždy také hodně o nervozitě a já jsem rád, že nám to tam potom spadlo. Sice tedy je škoda těch nevyužitých přesilovek, ale potom nám to napadalo ve třetí třetině, skoro všechno na co jsme sáhli. Určitě však nesmíme opomínat Mensiho (Lukáš Mensator), který to tam odrážel a od toho se odvíjí i obraz naší hry,“ pokračoval svůj ohlas o povedeném zápase člen třetí formace.

Průběh v polovině utkání však vůbec nenapovídal konečnému skóre Hosté nejprve po střele Jakuba Langhammera v 19. minutě vyrovnali a hned zkraje druhé třetiny, přesněji, ve druhé minutě poslal Ondřej Kratěna pražany poprvé v zápase do těsného vedení. Domácí však na tuto branku stihli včas zareagovat a v polovině druhé třetiny srovnal skóre spolukolega ve formaci s Petrem Sailerem - Lukáš Pech. „Tak velice těžko říci, jak k těm výpadkům došlo. Oni ty zápasy v play off jsou ve směs všechny o něčem jiném a v takových případech jsme rádi za každý gól a jsme spokojení s tím, že nebudou padat žádné góly na krásu, ale i takovéto dorážky. Já si myslím, že to mužstvo dnes dokázalo obrovskou sílu, když se nepoložilo při brance na 1:1 a dokázali jsme ten zápas nakonec dotáhnout do vítězného konce.“

Již zmiňovaný obrat Energie byl opravdu velkolepý a už vyrovnávací branka Lukáše Pecha rozproudila už tak nabuzené obecenstvo v hledišti. Další trefy si své konto postupně připsali Jan Košťál, František Skladaný a Ondřej Němec, který už pouze potvrdil roli dominantního týmu s pevnějšími nervy v posledních minutách zápasu. Hosté minutu před koncem už pouze korigovali výsledek na konečných 5:3, a prohrávají tak v sérii o jeden bod. „Nás hlavně už od první minuty hnala ta úžasná divácká kulisa, dále jsme se nenechávali zbytečně vyprovokovávat od Sparty k nějakým oslabením a na střídačce byla tak skvělá atmosféra, že bychom ten zápas dotáhli do vítězného konce i třeba jen o jednu branku,“ ukončil své hodnocení vítězného zápasu úspěšný nositel dresu s „éčkem“ na hrudi Petr Sailer.

Související články