HC Energie Karlovy Vary

Jaroslav Kůs: Do každého zápasu půjdeme, jako by byl poslední v sezóně

Ve třetím vzájemném duelu se hokejisté HC Energie vydali do boje o velmi důležité body na led pražské Slavie. Karlovarský celek v šestnácté minutě inkasoval branku, a po druhé třetině, kdy měli několik šancí vyrovnat, to s nadějemi hráčů karlovarského klubu nevypadalo nejlépe. Ve třetím dějství však dokázali energetici utkání otočit, o což se jedním z gólů přičinil Jaroslav Kůs.

Jardo jak byste zhodnotil dnešní zápas?
Samozřejmě kladně. Vezeme tři body, pro které jsme si sem přijeli. Byl to strašně důležitý zápas, možná uvidíme po baráži, jestli to nebyl ten nejdůležitější, ale ještě máme čtyři zápasy před sebou.

Konečně berete body na ledě soupeře. Jste spokojen s dnešním výkonem?
No tak kromě té první třetiny ano, to nás Slavia přehrávala a přetlačila, ale pak se to zvedlo a bylo to lepší, tak můžeme být spokojeni.

Opět bylo na obou stranách spoustu vyloučení. Ovlivnilo právě to první polovinu zápasu?
Já si myslím, že bylo těch vyloučení hodně, ale také si myslím, že jich bylo hodně na obou stranách. Takže to bylo vlastně pro oba týmy stejné. Oni měli přesilovky a my také.

Souhlasíte, že zlomový moment zápasu nastal právě po vstřelení branky Rostislava Marosze?
Tak určitě. Už od začátku té druhé třetiny jsme začali hrát a byla jen otázka času, kdy tam ten gól spadne a Rosťa ho tam poté dal.

Vy jste vstřelil svoji první barážovou branku. Přiblížíte nám ji?
Kluci suprově napadali, Koblasa s Haščákem, a já jsem tam šel trošku na risk. Slavia jela do přečíslení, kluci však kolem mne prohodili puk, který jsem zachytil, a i když mi střela nesedla, jelikož mi slávistický obránce bouchl do hokejky, tak to tam propadlo. A jsme šťastní, že je to tam.

Utkání nabídlo spoustu střetů a osobních soubojů, jak vám to vyhovovalo?
Tak mě to nevadí. Nevadí mi taková hra a myslím si, že to k baráži patří. Tam se hraje o všechno, my hrajeme o všechno stejně jako všechny týmy a prostě, jak jsem řekl, to k tomu patří.

Trenér již několikátý zápas neměnil sestavu. Je tedy situace taková, že jste se sehráli? Spadla z vás ta deka, která na vás ležela?
Já si myslím, že jakmile se začne míchat sestavou během baráže, tak to není dobré. Pokud budeme hrát dohromady takto pospolu, tak nám to jde skvěle a je zbytečné se sestavou hýbat. Není to nyní na pořadí dne, jelikož si myslím, že ty lajny jsou nyní sestavené dobře, protože se zatím daří a snad tak budeme dále pokračovat. Určitě na nás byla nějaká deka, ta sezóna nebyla úplně pohodová a dobrá, ale já si myslím, že toto vítězství nás nakopne do dalších čtyř zápasů. A půjdeme do nich naplno stejně jako dneska.

Jak je na tom kádr aktuálně se silami?
Podle mě je tam samozřejmě únava, ale je to pro všechny týmy stejné. Hraje se třikrát za týden, ale já si myslím, že tohle jde stranou. My teď hrajeme o strašně důležité věci a děláme vše naplno.

Litvínov dnes opět zvítězil a poodskočil vám v tabulce. Myslíte si, že proběhne tedy souboj o postupové místo právě mezi vámi a Slavii?
Tak nás čekají ještě dva zápasy s Litvínovem a my je můžeme dvakrát porazit a být před nimi. Takže je ve hvězdách, jak to vše dopadne. Nechceme soupeřit o druhé místo a do každého zápasu půjdeme, jako by byl poslední v sezóně a budeme je chtít vyhrát.

V neděli jedete právě na led Litvínova. V čem jsou jejich slabé a silné stránky?
Já si myslím, že jim baráž sedla. Především si myslím, že u nich dobře hraje první lajna, a jak jsem viděl jejich poslední výsledky, tak se zlepšují i ostatní formace, takže si myslím, že to bude hodně těžký zápas. Možná půjde o ten nejtěžší v té baráži, ale soupeře si nevyberete.

Dnes vás přijelo podpořit velké množství fanoušků…
Samozřejmě taková podpora nás těší, dnes jich přijelo opravdu hodně, byli super. Podle mého se vyrovnali dnes i domácím fanouškům. A my za tuto podporu moc děkujeme.

Související články

Preview k zápasu | čt 14.4.2016

Na Slavii přímý souboj o druhé místo