HC Energie Karlovy Vary

Jsme tým a musíme se z toho vyhrabat společně, říká Petr Kumstát. Druhý nejlepší střelec extraligy

Utkání 40. kola bylo pro karlovarskou Energii více než důležité. Kdyby na ledě Litvínova porazila svého soupeře, dotáhla by se na desátou pozici zajišťující předkolo play off na šest bodů. Energetici však podlehli svému soku 4:1 a předkolo se jim vzdálilo na dvanáct bodů. A to dohánět takový náskok bude více než těžké. To přiznávají i druhý nejlepší střelec extraligy Petr Kumstát a navrátilec do sestavy Karlových Varů Tomáš Klíma.
Karlovy Vary byly na ledě Litvínova dlouhou dobu lepším mužstvem a svého soupeře dokázaly držet pod tlakem nemalou chvíli. Sice inkasovali jednu branku, ale na tu dokázaly odpovědět. Pak však Verva vsítila rozhodující branku utkání na 2:1 a Litvínov se v tu chvíli změnil v nedobytnou hráz. “Rozhodlo proměňování šancí. Mohli jsme se dostat do vedení 2:1. To jsme však nedali a Litvínovu se podařilo odskočit. Pak jsme měli několik vyloučených a to se s tím těžko něco dělá,“ našel rozhodující faktor utkání Petr Kumstát.

Do 33. minuty utkání byla hra vyrovnaná a v některých chvílích Litvínovští vůbec nevěděli, kde jim hlava stojí. V konečném důsledku to bylo však zbytečné. Energii se podařilo vstřelit pouze jednu branku a to bylo málo. Naopak Severočeši odskočili na rozdíl jedné branky a naprosto se změnila jejich hra. K lepšímu. “Bojovali jsme až do konce, ale prostě rozhodlo proměňování šancí. Litvínov dal druhý gól a pak se k nim přiklonilo štěstí,“ řekl polohlasným tónem zklamaný nejlepší střelec karlovarské Energie.

Západočechům určitě nepřispělo ani časté vylučování a to zejména ve třetí třetině. Kvůli faulům, mnohdy i přísně odpískaným, se hráči z lázeňského města nedostali do tlaku, který by byl potřebný ke vstřelení vyrovnávací respektive dotahující branky. “Je potřeba se podívat na ty zákroky znovu. Hokej je rychlá hra a neuděláme nic s tím, jestli uděláme chybu.

Na desátou pozici zajišťující předkolo play off chybí Karlovým Varům po podkrušnohorském dvanáct bodů. Horší je však to, že ztrácejí již čtyři body na předposledního v tabulce a to na Mladou Boleslav. “ Nálada v kabině určitě není pozitivní. Není příjemné, dá se říci, že je deprimující, že hrajeme, hrajeme a pak dostaneme jeden dva góly a zase musíme dotahovat. Musíme s tím bojovat, ale dnes to bohužel nestačilo,“ mluvil po nevydařeném utkání o náladě v šatně Energie útočník s reprezentačními zkušenostmi.

Jak řekl Petr Kumstát, hráči Karlových Varů se snaží, bojují, ale mnohdy ani to nestačí k úspěchu. Hráči ze západu Čech vyšli naprázdno v posledních čtyřech utkáních. Na ledě soupeře získali pouho pouhých osm bodů. A to je bilance naprosto tragická. “Dostáváme hodně gólů. Nedali jsme moc gólů a trápí nás stále proměňování šancí. S Litvínovem jsme dali jeden, s Třincem jeden, v Českých Budějovicích dva. Moc gólů prostě nedáváme,“ je si vědom toho, co stojí za neúspěchem mistrů extraligy z roku 2009.

Jediným, kdo se pravidelně trefuje do branky soupeře a je schopen rozvlnit brankovou síťku černou gumou je Petr Kumstát. Jeho aktuálně jednadvacet vstřelených branek na zisk bodů však nestačí. Zkrátka je na to sám. “Samozřejmě, že z těch gólů nemám ani radost. Zavinil jsem první branku a řekl jsem si, že to musím napravit a hned další střídání se mi ho podařilo dát. Musí ho dát ale také někdo jiný. Málo se prosazujeme. Jsme všichni jako tým a musíme se z toho vyhrabat.“

Související články

Reportáž | út 17.1.2012

Předkolo mizí v mlze