Generální partnerHlavní partneři
Podpora mládeže

Kdyby se Hollwegovi postavil Libor Ustrnul, bylo by to lepší, zavzpomínal Petr Kumstát na bitkaře Energie

Kdyby se Hollwegovi postavil Libor Ustrnul, bylo by to lepší, zavzpomínal Petr Kumstát na bitkaře Energie

24.09.2012 | Jan Čech (Karlovarský Deník), Vladimír Koča

Hokejisté karlovarské Energie přehráli Plzeň 5:4. Z loňského kanonýra Petra Kumstáta se v tomto duelu stal dvorní nahrávač.

Bodovat potřebovali domácí jako sůl. Zatím se krčili na dně tabulky s jedním bodem. „Vedli jsme 2:0 a začátek byl výborný. Škoda, že se to následně strhlo do rvaček a to nás rozptýlilo. Do přestávky dokázala Plzeň srovnat,“ začal se ohlížet za zápasem.

Navíc měli hosté i další příležitosti. „Lukáš Mensator chytal výborně. Podržel nás a hodně nám pomohl. Podle mého rozhodla třetí branka, když jsme dokázali vyrovnat minutu před koncem druhé třetiny. V té třetí jsme zápas rozhodli,“ pokračoval v rozboru utkání.

Na místo za nastřílené branky si Petr tentokrát připisoval kanadské body za asistence. „To vyplynulo ze hry. Takto prostě vyšlo. Já jsem za to rád. Vyhráli jsme a Martin Zaťovič střílel branky jak na běžícím pásu,“ pochválil Kumstát práci dalších hráčů.

V minulé sezoně ležela na formaci Lukáše Pecha s Kumstátem a Zaťovičem tíha zodpovědnosti. Utkání s Plzní rozhodla právě tato útočná řada. „Jsme spokojení s tím, že jsme se dokázali prosadit. Můžeme si přát a bychom v tom pokračovali,“ usmíval se.

Vedení 2:0 Energie neudržela. Těsně před první sirénou inkasovala a do šaten se šlo za stavu 2:2. „Nechali jsme se rozptýlit tou rvačkou. Byli jsme moc nehecovaní a nesoustředili se tolik na hokej. Museli jsme se uklidnit,“ přidal.

Ryan Hollweg se dvakrát popral. Jednou s Vojtou Klozem, podruhé s Martinem Gründlingem. „Vyplynulo to ze hry. Plzeň moc dobře ví, že tento hráč to umí. Kluci se mu postavili a já je za to obdivuji. Klobouk dolů před nimi. Podle mého to bylo férové, ale jasně ukázal, že tenhle styl boje ovládá,“ uznal Kumstát i kvality plzeňského rváče.

Hned při první rvačce se v mysli několika hráčů i fanoušků objevilo jedno jméno – Libor Ustrnul. Obránce, který v minulosti hrával v Karlových Varech, byl vyhlášený rváč. Stejně jako Roman Vopat. „On byl přesně ten typ na takové věci. Uměl to a dokázal se postavit každému. Myslím si, že kdyby se potkali Libor s Hollwegem, tak by to byla pořádná bitka, která by za to stála,“ zavzpomínal Petr Kumstát.

Je dnes možná tak trochu škoda, že v týmu HC Energie není žádný takovýto drsný chlapík. „To asi ne. Spíše to bylo o tom, že se hrálo derby. Bylo to od první minuty vyhecované. Nevím, kolikrát se bude on rvát takto v jiných zápase s jinými týmy. Možná v lize nějací bitkaři jsou, ale já si myslím, že tohle vyplynulo z toho vyhecovaného derby,“ uzavřel.