HC Energie Karlovy Vary

Myslel jsem, že toho předvedeme víc, litoval Zaťovič

Sezona A týmu HC Energie je u konce. Ani na třetí pokus nedokázali Karlovaráci v předkole dobít vysočanskou arénu, a do dalších bojů play-off proto postupuje Slavia. Ta v úterním rozhodujícím střetnutí dokázala proměňovat své šance a energetiky naopak k takřka žádným nepouštěla. „Těžko jsme se prosazovali přes jejich propracovanou obranu. Pak jsme dostali dva góly za sebou a domácí byli na koni,“ zhodnotil utkání Martin Zaťovič, jenž byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání z hostujícího týmu.

Martine, co říci k poslednímu utkání sezony?
Co se k tomu dá říct. Sérii jsme prohráli a strašně nás to mrzí. Myslel jsem si, že toho v Praze předvedeme trochu víc, byli jsme ale zakřiknutí. Bohužel to nevyšlo.

Prakticky jste se nedostávali do šancí, bránili tentokrát domácí tak dobře?
Slavia má obranu dobře propracovanou a těžko jsme se přes ní prosazovali. I když nám nedali gól v první třetině, hru neotevřeli a bránili pořád dobře. Ze začátku to bylo poměrně vyrovnané, ve druhé třetině jsme ale dostali dva góly a Slavia byla na koni.

Jaký máte názor na neuznaný gól Slavie z první třetiny?
V té chvíli jsem byl zrovna na trestné, protože jsem předtím fauloval. Situaci jsem odtud moc dobře neviděl. Byl jsem hlavně rád, že jsme kvůli mně nedostali gól, a neprohráli tak první třetinu.

Do třetí třetiny jste nastupovali za stavu 2:0. Co jste si o přestávce říkali?
Věděli jsme, že není na co čekat. Pověděli jsme si, že na to vletíme a na ledě necháme všechny síly, co nám ještě zbývají, abychom se do 50. minuty ještě vrátili do zápasu. Nepovedlo se, gól jsme dali až ke konci, a to už zbývalo málo času.

Navzdory porážce vám fanoušci v závěru děkovali. Jaký to byl pocit?
Bylo to super, že na nás nepískali a poděkovali nám za sezonu. Jsme rádi, že tu byli v takové počtu, bylo to pro nás velké povzbuzení. Snad viděli, že jsme na ledě nechali všechno a že to nikdo neodfláknul. Děkujeme jim.

Jaká pro vás byla celá letošní sezona?
Svoje výkony bych nerad hodnotil, od toho jsou jiní. Když to vezmu z pohledu týmu, měli jsme světlé i horší okamžiky. Naše výkony byly dost nevyrovnané. Škoda, že se nám nepovedlo sezonu dobře nastartovat a pak to tempo udržet.

Jste rád, že si teď od hokeje trochu odpočinete?
Určitě nejsem rád, že si odpočinu. Chtěl jsem hrát co nejdéle, nejlépe až do finále. Ale to prostě k hokeji patří. Pořád lepší, než když jsme loni hráli play out.

Související články