HC Energie Karlovy Vary

Aspoň jsme tu sérii zdramatizovali, hledá klady Karol Sloboda

Sezona karlovarské Energii skončila. Hráči v zelených dresech nezvládli rozhodující utkání, ve kterém padli 3:1, a tak jim dovolená začala dříve než v posledních letech. Jedním z hráčů, pro něhož letošní předkolo play-off znamenalo i něco víc, byl Karol Sloboda, který v červenobílém dresu odehrál několik sezon. Po posledním zápase jsme ho proto vyzpovídali.
Série mezi karlovarskou Energií a pražskou Slavií bývají hodně napínavé. O vítězi jednotlivých klání rozhodují většinou poslední minuty, což se potvrdilo i tentokrát. Stejně jako fakt, že celé série musí rozseknout až poslední možné zápasy, kdy sice vedli Pražané 2:0, ale i přes to o postupujícím rozhodl až poslední možný zápas. „Tuto sérii jsme pořádně zdramatizovali. Za stavu 2:0 pro Slavii nám nikdo nevěřil a dokázali jsme to vyrovnat na 2:2. Dnes jsme to bohužel nezvládli a tu sérii jsme prohráli,“ lituje Karol brzkého konce sezony.

Ve čtvrtém zápase nasázeli energetici do sítě Slavie sedm branek. V posledním se dlouho nezmohli na žádnou a v koncovce byli téměř neškodní. Jak je takový obrat vůbec možný? „Ty první dvě třetiny nebyly z naší strany tak aktivní, jako byly ty předtím. Zatlačili jsme je až tu poslední třetinu, měli jsme tam i své šance. Slavia dobře bránila a dala tři branky, v tom byla lepší,“ vysvětluje hlavní příčiny vyřazení.

Kdyby si Karlovarští pohlídali své vedení v prvním zápase, mohlo vše vypadat jinak. V O2 Areně dlouho vedli o dvě branky, nakonec ale padli v samostatných nájezdech. Myslí si Karol, že tento zápas nepřímo ovlivnil celý zbytek série? „Je to trochu pravda, ale na druhou stranu jsme mohli prohrát celou sérii 3:0. Oni taky ten první zápas u nás mohli vyhrát, ale otočili jsme to a vyhráli. V tomto ohledu jsme se Slavií 1:1.“

Až do posledního kola základní části nebylo jasné, koho Energie dostane jako svého soupeře. Mohla to být Slavie ale i Plzeň. Když se nyní ohlédnou hráči zpátky, nelitují toho, že nakonec nezískali Plzeň, kterou Litvínovští s přehledem vyřadili? „To si úplně nemyslím. Rozhodně by to byly zajímavé zápasy. Možná kdybychom měli výhodu domácího prostředí, zvládli bychom to lépe,“ věří karlovarský obránce.

S Plzní bývají zápasy velmi vyhrocené. Na stadionech sice bývá vyprodáno, ale bez bezpečnostní služby by se zřejmě zápasy ani hrát nemohly. Je Karol raději, že měli jako soupeře Slavii, se kterou bývají utkání klidnější? „Určitě je to lepší. Jde to poznat na stadionu, lidech a všem okolo. Slavia je v tomto nejlepší varianta,“ tvrdí rázně.

Karol před sezonou oblékl karlovarský dres právě výměnou z toho červenobílého. Byla pro něj tudíž letošní série se Slavií o to víc speciální? „Rozhodně. Byl jsem tu čtyři roky a zažil krásné zážitky, navíc tu mám hodně kamarádů. O to víc jsem tuto sérii chtěl vyhrát. Chtěli jsme to všichni v kabině,“ mrzí ho, že se jim nepovedlo poslední zápas vyhrát.

Karlovarští hokejisté již mají po sezoně. Osm dalších extraligových klubů však zdaleka ne. Bude Karol sledovat i ostatní série nebo bude chtít raději hokej na chvíli vynechat a vyčistit si od letošní sezony hlavu? „Asi si budu chtít spíš vyčistit od hokeje hlavu. Trošku zregenerovat a připravit se na další sezonu,“ dodává na závěr.

Související články