Souhrn mládeže: Jistota play-off, derby na druhou, nadstavbový boj a hattrick, který rozhodl zápas

V uplynulém týdnu si hned ve svém prvním zápase karlovarští junioři vybojovali postup do vyšší nadstavby a tedy jistotu play-off. Dorost přidal třetí výhru v řadě, když ovládl podkrušnohorské derby. Vítězná šňůra se přetrhla šestnáctce a ve sběru bodů i po návratu z Rakouska pokračují deváťáci. Osmáci vstoupili do nadstavby bojovně, ale nakonec zůstali bez bodů. Naše naděje odehráli minulý týden sedm zápasů a bez bodů odešli pouze ze dvou.

DHL Extraliga juniorů

Poslední dva duely základní části v minulém týdnu odehráli naši junioři. Nejprve vyrazili do Mladé Boleslavi. Bruslaři celý zápas dotahovali jednogólové vedení Energie a do prodloužení ho poslali v čase 56:07. O výsledku nakonec rozhodly samostatné nájezdy, v nichž byli úspěšnější mladoboleslavští junioři. Získaný bod vynesl energetikům jistotu postupu do vyšší nadstavby a tím i účasti v play-off extraligy juniorů. Se základní částí se energetici rozloučili na domácí půdě, kde přivítali juniorku Bílých Tygrů. Ti před polovinou utkání vedli 2:0. Skóre se karlovarským juniorům podařilo srovnat v čase 58:57. V prodloužení si bod navíc získali Bílí Tygři. Energetici do vyšší nadstavby postupují ze třetího místa. Zajímavostí bylo, že ačkoliv oba soupeři měli postup do nadstavby jasný, tak výsledek jejich souboje rozhodoval o postupu dalších týmů. Tím, že energetici poslali zápas do prodloužení, zařídili postup do vyšší části soutěže týmu Sparta Praha na úkor Hradce Králové.

27. kolo čtvrtek 30. listopadu 2023
BK Mladá Boleslav - HC Energie Karlovy Vary 4:3sn (0:1, 2:1, 1:1 – 0:0 – 1:0)
Reportáž k utkání

28. kolo sobota 2. prosince 2023
HC Energie Karlovy Vary - Bílí Tygři Liberec 3:4p (0:1, 1:2, 2:0 – 0:1)

Extraliga dorostu

Jediný duel měli na programu naši dorostenci, kteří vyrazili do Litvínova. V první třetině padly čtyři góly a pod všechny se podepsali karlovarští střelci. Po přestávce litvínovští trenéři povolali do branky Tobiase Trejbala. Ten poprvé inkasoval až po polovině zápasu. Od první minuty druhé třetiny začali litvínovští mladíci ukrajovat z náskoku Energie. Na dostřel jedné branky se domácí dostali v padesáté šesté minutě. V závěru utkání trávili karlovarští mladíci hodně času v útočném pásmu a tak nedali litvínovským trenérům šanci sáhnout k power-play. Své vítězství energetici zpečetili šestým gólem v čase 59:17. Další derby naše dorostence čeká na Mikuláše, kdy do Karlových Varů dorazí dorost týmu Škoda Plzeň. Karlovarští mladíci stále vedou skupinu a s padesáti pěti body mají šest bodů náskok na druhou Slavii.

22. kolo čtvrtek 30. listopadu 2023
HC Verva Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 4:6 (0:4, 2:1, 2:1)

Liga dorostu

Vítěznou šňůru naší šestnáctce přetrhli hráči Pilsen Wolves. Karlovarské střelce vynuloval Tomáš Makarius. Hráči Wolves tak karlovarským mladíkům oplatili předchozí porážku. Ve druhém duelu minulého týdne měli energetici hostit tým Písku, ale zápas byl odložen. Šestnáctka si se ziskem třiceti dvou bodů stále drží třetí místo ve skupině.

18. kolo pátek 1. prosince 2023
HC Pilsen Wolves - HC Energie Karlovy Vary 7:0 (2:0, 4:0, 1:0)
Branky a nahrávky:13:02 Hnízdil (5/5), 15:33 Malíček (Křepel; 5/5), 26:56 Patejdl (Mlakar, Petrov; 5/4), 29:32 Míčka (Mazko, Bárek; 5/5), 34:48 Fiala (Píža, Hnízdil; 5/5), 39:51 Křepel (Šmíd, Novikov; 5/5), 42:14 Novikov (Míčka; 5/5).

Extraliga 9. tříd

Na výhry z Rakouska navázali naši deváťáci, kteří měli na programu předehrávku podkrušnohorského derby, v němž svou střeleckou převahu přetavili ve výhru 4:1. Ondřej Maňák o čisté konto přišel až v úvodu druhé třetiny, když litvínovští mladíci využili početní výhodu. Karlovarský gólman zlikvidoval dvacet sedm střel. Pod čtyři branky Energie se podepsali Lukáš Gerstner, Josef Suchý, Jakub Staněk a Maik Mähler. Ani v duelu s chomutovskými Piráty karlovarští střelci nezaháleli. Jenomže třicet čtyři jejich střel zastavil Simon Pešout. Jediným střelcem Energie, který si dokázal s chomutovským gólmanem poradit byl Jakub Staněk, který svým hattrickem zajistil deváťákům plný bodový zisk. U všech tří gólů byl Josef Suchý a dvě asistence, u prvního a posledního gólu si připsal Tomáš Suja. Energetici díky těmto výhrám sesadili z prvního místa tým Plzně na který mají s padesáti pěti body tříbodový náskok.

22. kolo pátek 1. prosince 2023
HC Verva Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 22:32 Baudyš (Dvořák; 5/4) – 06:01 Gerstner (Mähler; 5/5), 34:00 Suchý (Kubát, Horáček; 5/5), 47:21 Staněk (Suchý; 5/5), 58:49 Mähler (Vaňourek; 4/5).

20. kolo sobota 2. prosince 2023
HC Energie Karlovy Vary - Piráti Chomutov 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 11:56 Staněk (Suja, Suchý; 5/5), 50:21 Staněk (Kubík, Suchý; 5/5), 51:34 Staněk (Suchý, Suja; 5/4) – 00:24 Gombár (Krejčík; 5/5), 45:19 T. Dvořák (Melančin; 5/5).

Liga starších žáků A (U14 – 8. třída)

První zápas nadstavby své soutěže odehráli osmáci, kteří na domácím ledě přivítali tým Slavia Praha. Podle skóre to tak sice nevypadá, ale šlo o vyrovnaný duel. To potvrzuje i kouč osmáků David Šalamoun. „Byl to opravdu vyrovnaný zápas. Do třetí třetiny jsme šli za stavu 3:5. Kluci zvládli během pár minut vyrovnat a měli jsme pak navrch. Bohužel, ale šance co my jsme nedali, tak soupeř dal.“ Pod dva góly se podepsal Jan Pavlis, který přihodil i jednu asistenci. Gól a asistenci přidali Vojtěch Hüttl, Roman Kašpar a František Pavlovic .

II. 1. kolo pátek 1. prosince 2023
HC Energie Karlovy Vary - HC Slavia Praha (2:2, 1:3, 2:4)
Branky a nahrávky:00:25 Pavlis (Dan; 5/5), 15:58 Hüttl (5/5), 26:56 Pavlovic (Kašpar, Mariaš; 5/4), 40:12 Kašpar (Pavlis; 5/5), 44:45 Pavlis (Hüttl, Pavlovic; 5/5) – 08:30 Hošek (Lokvenc; 5/4), 09:13 Isaev (Šikl, O. Oplt; 5/5), 24:25 Vostarek (Flossmann, Isaev; 5/5), 25:43 Hošek (4/5), 36:30 Flossmann (Vostarek, O. Oplt; 5/5), 45:20 Isaev (O. Oplt; 5/5), 53:00 Lokvenc (Šikl; 5/5), 59:00 O. Oplt (Vostarek, Hošek; 5/5), 59:25 Isaev (Kostenko; 5/5).

Liga starších žáků B (U13 – 7. třída)

Sedmáci měli na programu výjezd do Mariánských Lázní, ale zápas byl odložen. Další utkání mají na programu 16. prosince, kdy si změří síly se sedmáky Baníku Sokolov.

Liga mladších žáků A (U12 – 6. třída)

Nehráli ani šesťáci. Plánované utkání s týmem Loun je čeká v sobotu 9. prosince.

Liga mladších žáků B (U11 – 5. třída)

Zápasovou pauzu měli taká páťáci, kteří duel s týmem Meteor Třemošná odehrají v neděli 10. prosince.