Junioři padli s Libercem v prodloužení a základní část zakončili na třetím místě

První adventní víkend měli naši junioři na programu poslední zápas základní části. Jelikož si postup do nadstavby vybojovali už ve čtvrtek v Mladé Boleslavi, tak mohli poprvé po dlouhé době do zápasu naskočit s čistou hlavou. Do branky se tentokrát postavil Matěj Pavlovic, který si připsal dvacet pět zákroků. Karlovarští mladíci museli od první třetiny dotahovat náskok svých soupeřů, ale nakonec se jim podařilo dostat utkání do prodloužení. To však ve svůj prospěch rozhodli junioři Bílých Tygrů. Energetici tak zakončili základní část extraligy juniorů se čtyřiceti šesti body na třetím místě. Od druhého místa, které si vybojoval tým Mladé Boleslavi, je dělí pouze gólová bilance.
DHL Extraliga juniorů, 28. kolo, so 2.12.2023, Karlovy Vary, KV Arena, tréninková plocha
Bílí Tygři Liberec
3:4p
0:1, 1:2, 2:0 – 0:1
Branky a nahrávky: 26:53 Čihař (Záhejský; 5/5), 46:04 Adámek (Vogel, Galnor; 5/4), 58:57 Galnor (Pastor; 5/5) – 08:55 Ehrenberger (Křížek, Vološín; 5/5), 22:25 Janata (Jenčovský, Hois; 5/5), 33:07 Ehrenberger (Jenčovský, Hois; 5/4), 62:38 Janata (3/3). Rozhodčí: Svoboda, Sýkora – Brejcha, Belko. Diváci: 108. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Střely na branku: 30:29. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 3:3, 3:4.
diváci108
HC Energie Karlovy Vary: Pavlovic – Cipko, Bulka, Beran, Dorot, Dyk, Vogel – Novotný, Galnor, Pastor, Šlechta, Čihař, V. Váňa, Zeman, Steklý, Záhejský, Varvařovský, Šilhan, M. Váňa, Adámek.
Bílí Tygři Liberec: Schnattinger – Jarabko, Meisel, Macháček, Průšek, Ehrenberger, Pilíšek – Janata, Hois, Hrabčák, Kofroň, Jenčovský, Prokůpek, Jansa, Křížek, Vološín.

Úvodní část vyšla lépe libereckým mladíkům. Ti už od vhazování neradi pouštěli kotouč z holí a už ve druhé minutě se v mezikruží rozmáchl Damián Hrabčák. Dal však do své střely větší sílu a kotouč přeletěl přes karlovarskou branku. Následovala pasáž, kdy si oba týmy vzájemně braly kotouč z holí, a tak nebylo k vidění tolik akcí. První gól padl v deváté minutě, když se prosadil Jakub Ehrenberger. V následujících minutách se ocitli energetici pod zámkem, ale Matěj Pavlovic si s libereckými střelci dokázal poradit.

Vydechnout si mohl ve třinácté minutě, když se energetici vydali před libereckou branku. Matyáš Beran se dostal do pěkné šance, ale jeho střelu Michael Schnattinger zastavil. O chvíli později připravili Kryštof Bulka a David Varvařovský šanci pro Roberta Šlechtu. Ten však narazil na beton libereckého gólmana a odraženého kotouče se potom ujal jeden z Tygrů. Energetici se s kotoučem jen těžko dostávali do pásma, ale na druhou stranu i oni hatili šance svých soupeřů a tak třetina skončila těsným vedením Liberce - 0:1.

Srovnání měl v úvodu druhé části na holi Robert Šlechta, ale těsně předtím, než se opřel do kotouče, mu ho vypíchl jeden z bránících hráčů. Vzápětí pálil Ondřej Dorot, puk se odrazil od betonů a po dorážce se natahoval Matyáš Váňa. Posléze liberečtí junioři otočili hru a výlet do pásma gólem zakončil Radek Janata - 0:2. V této části si energetici vytvářeli více šancí, ale v cestě ke gólové radosti jim stál Michael Schnattinger. Tak například v jeho lapačce skončila tutovka Davida Varvařovského. Recept na libereckého gólmana našel ve dvacáté sedmé minutě Vojtěch Čihař, který pálil hned po vhazování, v němž kotouč získal Vít Záhejský. Svou lapačkou zmařil Schnattinger krátce po polovině třetiny naději na srovnávací gól Kryštofovi Bulkovi.

Dvougólové vedení si Tygři vzali zpět ve třicáté čtvrté minutě, kdy po pěti sekundách využil početní výhodu Jakub Ehrenberger - 1:3. Ke konci třetiny si energetici zařídili před libereckou brankou střelnici, když Schnattingerovu pozornost prověřil střelou z kruhu Matěj Zeman a poté to zkoušeli Ondřej Dorot a Jakub Vogel. Do liberecké branky by však neproklouzla ani myš a natož kotouč, a tak před odchodem do šaten na světelné tabuli stále svítilo skóre 1:3.

Hned v úvodu poslední části se musel mít Matěj Pavlovic na pozoru, protože energetici se na ledě ocitli ve čtyřech. Své oslabení zvládli ubránit a Matyáš Váňa se dostal dokonce do šance, kterou mu těsně před brankou spálili bránící hráči. Poté si dvě početní výhody za sebou užili energetici. Největší šanci na skórování měl Kryštof Bulka, jehož střelu Michael Schnattinger jen tak tak zkrotil. Druhou početní výhodu využil Matyáš Adámek, který zakončil přesilovkovou kombinaci Jakuba Vogela a Jakuba Galnora - 2:3. Po inkasovaném gólu se liberečtí mladíci snažili svůj náskok opět navýšit. Nejprve jeden z libereckých střelců orazítkoval beton Matěje Pavlovice, který mu karlovarský gólman nastavil do střely. Pár sekund na to z kruhu pálil Damián Hrabčák. Matěj Pavlovic kotouč schoval mezi betony a svým zákrokem přerušil hru.

V polovině třetiny zakryl Michael Schnattinger svým betonem část branky, kterou si vzal na mušku Matěj Zeman. S ubývajícím časem se stupňovala snaha obou týmů o vstřelení gólu. Tu svou si v padesáté deváté minutě vylepšila Energie odvoláním gólmana. Hra v šesti přinesla ovoce po pár sekundách, kdy se s kotoučem prohnal do pásma Tobiáš Pastor, který z pozice vedle branky poslal kotouč na Jakuba Galnora a ten svou střelou z hranice kruhu zařídil prodloužení. To i přes snahu energetiků zmařit mu zakončení, rozhodl v šedesáté třetí minutě Radek Janata. Bonusový bod tak putoval pod Ještěd. Energetici díky získanému bodu zakončili základní část extraligy juniorů na třetím místě, přičemž od druhého místa je dělí pouze gólová bilance.

Pavel Arnošt (HC Energie Karlovy Vary):

Jsme malinko zklamaní, protože jsme samozřejmě chtěli zápas vyhrát. Ten se od nás nevyvíjel výsledkově dobře. Na druhou stranu jsme ale rádi, že jsme to srovnali. Nyní už se připravíme na druhou část sezony a budeme pokračovat ve výsledcích a v předvedené hře v průběhu první části.

Valdemar Jiruš (Bílí Tygři Liberec):

My jsme do Varů přijeli trošku v okleštěné sestavě. Musím ale říci, že kluci podali parádní výkon a celých šedesát minut jsme hráli náš hokej. Škoda toho závěru, kdy jsme si nechali dát hloupou vyrovnávací branku. Kluci ale potom ukázali sílu a potvrdili ten bod navíc a za to jsme rádi. Těší nás, že jsme po základní části na prvním místě. Teď se to rozlosuje a uvidíme jaká bude ta nadstavba. Nějaký ten první krok a cíl jsme splnili a koukáme se už dál.