HC Energie Karlovy Vary

Stále chceme jít pomalu nahoru, hlásí Tomáš Harant

V nedělním utkání s Dynamem se Energie dostala do vedení už dvě minuty po začátku první periody zásluhou Tomáše Haranta. Defenzivně laděný bek, pro kterého šlo o první trefu v sezoně, se v našem rozhovoru vrací mimo jiné posunuté brance v závěru utkání. „Celá střídačka měla strach, že sudí odpíská nájezd. Mám takový dojem, že i všichni v hledišti měli obavy, cítili jsme to,“ usmíval se Harant po utkání.

Tomáši, dostali jste se rychle do vedení díky vaší brance, jak se odehrála celá situace?
Dostali jsme se do přečíslení. Získal jsem přihrávku a pálil jsem od středu. Gólman mou střelu neviděl přes obránce.

Výrazně jste Dynamo přestříleli, je to jedním z klíčů úspěchu?
Snažíme se pořád střílet a všechno dávat na bránu. Nějakou náhodou může kotouč propadnout nebo se nějak dostat za brankovou čáru. Pardubice mají velmi šikovné hráče, což bylo znát v první třetině. Měli pouze šest střel na bránu a dokázali nám vstřelit dva góly. Tudíž jsme se chtěli tlačit do brány, aby nám tam něco propadlo. Naštěstí nám ten zápas vyšel.

Vyložených šancí bylo k vidění rovnou nespočet, přesto se vám je stále nedaří proměňovat…
Tento problém s námi je už několik zápasů. Můžeme jet samostatný nájezd, ujedeme do přečíslení, máme odkrytou celou klec, ale nic z toho se nám nedaří proměňovat. Jsou to šance, které by měly dopadnout jinak. Podle mého názoru je to tím, že náš tým nemá takovou herní zkušenost a chybí nám sebevědomí. Když jsme poslední v tabulce, tak nemáme sebevědomí na rozdávání. Pokud následující zápasy budou alespoň trochu podobné těm předešlým, tak věřím tomu, že i toto se zlepší.

Před třetí třetinou byl stav nerozhodný, co bylo vaším cílem?
Chtěli jsme zlepšit naší hru. V první třetině jsme působili zaskočeně. Druhá část byla výrazně lepší. Posledních dvacet minut jsme chtěli mít lepší pohyb a chtěli jsme být více aktivní. Naštěstí se nám to podařilo. Dokázali jsme vstřelit dvě branky.

Klíčovým momentem byla právě druhá perioda zápasu, souhlasíte?
Ano, jednoznačně. Nastoupili jsme do třetiny o dost lépe a Pardubice jsme téměř k ničemu nepustili. Druhá třetina rozhodla o vítězi dnešního zápasu.

Oproti minulému zápasu jste snížili počet vyloučených…
Pan trenér nás na vylučování upozorňoval před zápasem. Nemůžeme hrát v jednom zápase deset oslabení. Chtěli jsme se vrátit ke třem až čtyřem, protože to se ještě dá ubránit. Nestojí nás to tolik sil.

Když vypadla Davidovi Honzíkovi brána, nebáli jste se, že se bude opakovat nájezd z Litvínova?
Každý se bál (smích). Celá střídačka měla strach, že sudí odpíská nájezd. Mám takový dojem, že i všichni v hledišti měli obavy, cítili jsme to. Každý, kdo viděl zápas v Litvínově, tak si na něj musel ihned vzpomenout a doufat, že tentokrát vše skončí dobře (úsměv).

Energie má stejný počet bodů právě jako Dynamo, jaký je její cíl do následujících duelů?
Chceme pomalu postupovat tak jako nyní. Poslední zápasy byly z našeho pohledu dobré. Sezona je prakticky v polovině a čeká nás ještě mnoho utkání. Stále chceme jít pomalu nahoru.

Fanoušci byli v zápase šestým hráčem na ledové ploše, co byste jim chtěl vzkázat?
Myslím si, že když budeme nadále předvádět takový hokej jako doposud, tak budou chodit stále ve větším a větším počtu. Jejich podpora nám velmi pomáhá a víme, že to, co děláme, tak neděláme zbytečně (úsměv).

Díky za rozhovor!

Související články