HC Energie Karlovy Vary

Západočeské derby nanečisto

AKTUALIZOVÁNO O INFORMACE O VSTUPENKÁCH. Tipsport Cup je v plném proudu a aby toho nebylo málo, pozvali si karlovarští hokejisté sousedy z nedaleké Plzně. Ti budou mít příležitost vyzkoušet led nové haly v úterý 11.8. od 18:00, kdy proti sobě družstva nastoupí v přátelském utkání. Nejedná se tedy o zápas, který by zamíchal pořadím v poháru, ale především o skvělou podívanou při západočeském derby. Nebudete-li mít příležitost sledovat utkání přímo na místě, přineseme Vám stručné informace z místa dění v online reportážích.

Vstupenky

Prodej vstupenek na duel s Plzní bude probíhat na dvou pokladnách KV Areny. Na obou pokladnách bude zdvojnásobeno osazení personálem. První pokladna bude otevřena v den zápasu v 15:00, druhá v 16:00.

O soupeři

Loňskou sezonu dovedli hráči Lasselsbergeru do celkem zdárného konce, kdy se přes předkolo s Třincem a čtvrtfinále s Pardubicemi probojovali až do semifinále, kde se utkali se Slavií. Ta ovšem chtěla obhájit svůj mistrovský titul, a tak se Západočeši po pátém zápase, o jehož vítězi rozhodly až samostatné nájezdy, museli smířit s pozicí čtvrtého nejúspěšnějšího celku sezony. Pak se ale klub začal potýkat s nedostatkem sponzorů, na které také dopadla ekonomická krize, a nad budoucností se zatahovala černá mračna. Z problémů jim pomohl až svým zásadním příspěvkem Martin Straka, který se stal majoritním majitelem klubu. Letní události přinesly celou řadu změn. Jednou z nejvíce viditelných je název celku - původní HC Lasselsberger Plzeň vystřídal HC Plzeň 1929.

Ani sestava nezůstala stejná. Za trenéra Pavla Hynka se na střídačku postaví Marian Jelínek, který si s sebou přivedl ze Sparty i posilu do brány Tomáše Pöpperleho. Do modro-bílých dresů se také nově navléknou obránci Jaroslav Modrý z Liberce, Jan Benda z Mladé Boleslavi nebo Karlovým Varům známý Jiří Hanzlík. Vedení si ovšem všímalo i hráčů za hranicemi České republiky, a tak se na ledové ploše objeví i jména Dominik Boháč, Doug O’Brian nebo v útočné formaci Mark Bomersback, Tyler Scofield, Lukáš Hvila a Jan Stránský. Seznam posil uzavírá pardubický Michal Tvrdík. Naopak plzeňskou bránu nebude hájit Jan Chábera a Martin Altrichter a extraligové boje nepodpoří v barvách Plzně ani jména jako Stanislav Hudec, Martin Čakajík, Peter Fabuš nebo například Michal Důras.

Ještě než hokejisté nastoupí k prvnímu extraligovému zápasu, čeká je kromě domácího poháru i Dorint Cup, na který vycestují 14.8. do sousedního Německa.

Poslední utkání

Plzeň je prozatím na domácím ledě nedobytná, venku je čeká teprve druhý zápas. Oproti tomu se Energie bude chtít domácím fanouškům ukázat opět ve své plné síle.

HC Plzeň 1929 - HC MOUNTFIELD 3:2p (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 14. Stránský, 25. Kracík (Hanzlík, Benák), 61. Bomersback (Kracík, Benák) - 10. Kotrla (Melichar), 33. Gulaš (Havran).
Sestava Plzně: Francouz - Benák, Hanzlík, Benda, O´Brien, Dresler, Dobrovolný, Sullmann, Boháč - Scofield, Kracík, Bomersback - Dvořák, Tvrdík, Adamský - Stránský, Kovář, Lev - Kubica, Heřman, Pitule.

HC Slovan Ústečtí Lvi - HC Energie 4:2 (1:2, 0:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 16. Hovorka (Sklenička, Pajič), 51. Šagát, 52. Gýna (Pajič, Hovorka), 60. Alinč (Klobouček, Gýna) - 9. Zucker (Dobroň), 19. Rohan (Zatovič, Haščák).
Sestava Energie: Mensator - Němec, Hájek, Dobroň, Čutta, Prošek, Mucha, Brňák, Parýzek - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Hluchý, Kristek, Pletka - Haščák, Melenovský, Skladaný - Zucker, Dej, Zaťovič.

Průběžná tabulka TipSport Cup-sk. A

              Z V Vp Pp P Scóre Bodů
1. HC MOUNTFIELD      3 2 0 1 0 6:3  7 
2. HC Plzeň 1929      3 0 2 0 1 6:6  4 
3. HC Sparta Praha     1 1 0 0 0 2:0  3 
4. HC VCES Hradec Králové 2 0 0 1 1 2:6  1 
5. KLH Chomutov      1 0 0 0 1 0:1  0

Průběžná tabulka TipSport Cup-sk. B

               Z V Vp Pp P Skóre Bodů
1. HC Slovan Ústečtí Lvi  2 2 0 0 0 9:6  6 
2. HC Litvínov       1 1 0 0 0 5:4  3 
3. HC Energie Karlovy Vary 2 1 0 0 1 6:6  3 
4. BK Mladá Boleslav    2 0 0 0 2 8:10 0 
5. Bílí Tygři Liberec    1 0 0 0 1 2:4  0 


Související články