HC Energie Karlovy Vary

Už jsem si myslel, že brankář puk chytil a on gól, směje se Rastislav Dej

Zpočátku utkání musel snést pěstní smršť od plzeňského Dvořáka, nakonec se za toto extempóre odvděčil velmi důležitou třetí brankou, díky níž utkání postoupilo do vítězných nájezdů. Ihned po zápase jsme se tohoto mladého slovenského útočníka, rodáka z Povážské Bystrice, zeptali na nejen dojmy z derby, ale i třeba na to, jak je spokojený v Karlových Varech a jak se mu líbí nová aréna. Utkání s Plzní komentoval Rastislav Dej.
Jak byste zhodnotil utkání?
Nastupovali jsme k západočeskému derby, tak jsme věděli, že i když se jedná jen o přátelské utkání, nebude v moc přátelském duchu. Začátek byl velice dobrý, vedli jsme 3:0. Jenže Plzeň, dle mého soudu, velmi povzbudil gól do šatny ještě v první třetině. Poté nevím, čím to bylo. Možná nám docházely síly, Plzeň začala víc hrát a tímto si vynutila vyrovnání.

Nakonec se ukázalo, že Váš třetí gól by velmi důležitý. Bez něj by nakonec zápas nedospěl do vítězných nájezdů. Jak byste ho popsal?
Plzeňský Martin Straka vyvážel puk od kruhů do středu hřiště, posunul na modré, kde stál obránce. Tomu jsem kotouč vypíchnul a šel sám na bránu. Brankářovi jsem to chtěl dát do vinglu, ale nějak mi kotouč sjel z hole, tak jsem to dal přímo do něj.Už jsem myslel, že to chytil, ale nějak mu to propadlo do branky. Hlavně že to byl gól.

V naší extralize jsme si již zvykli, že v ní hraje spousta cizinců, například Slováci či Lotyši. Vy jste koneckonců jeden z nich, ale Plzeň představila pro letošní sezonu rovnou tři, tak trochu na poměry české extraligy exotické posily. Jsou jimi hráči ze samotné kolébky hokeje, Kanady. Všiml jste si jich během zápasu? Jak moc jejich styl hokeje vyčníval nad ostatními?
Určitě vyčníval jeden z nich. Nevím jak se jmenuje, ale je to typický Kanaďan. Rychle forčekoval, velký důraz před bránou, myslím si, že je to platná posila pro Plzeň.

V Karlových Varech hrajete již nějaký ten rok. Jak jste se za tu dobu již zabydlel v týmu?
V Karlových Varech začínám již třetí sezónu (první byla s juniory, druhá již v A týmu, pozn. red.), líbí se mi tu, je tu dobrá parta, jsem zatím spokojený.

A jak jste se zabydlel v našem městě, líbí se Vám?
Karlovy Vary jsou lázeňské město, je moc krásné, Kolonáda a podobně, líbí se mi tu, opravdu. Našel jsem si přímo v centru jeden podnájem, tak jsem spokojený.

Na minulý přípravný zápas s Libercem přišla nebývalá návštěva 3 500 diváků. Na dnešní přišlo ještě o tři sta více. Čím myslíte, že to je, že si lidé v parném srpnu najdou čas na ledový sport?
Já jsem s návštěvou velice spokojený. Podle mne se lidé chodí dívat na novou halu, na nové prostředí. Co se týče programu během přestávek či přerušení hry, i to je výborné. Je tu teplo, oproti staré hale, lidé sem mohou přijít v krátkém tričku. Je to výborné pro diváky.

A jak se líbí nová hala Vám osobně?
Já jsem také moc spokojený. Opravdu se mi líbí.

Související články

Preview k zápasu | pá 7.8.2009

Západočeské derby nanečisto