Energie porazila Kometu a stále žije

ELH: HC Energie Karlovy Vary - HC Kometa Brno 5:3 (1:1, 3:1, 1:1)
Karlovarští hokejisté si poradili v předposledním utkání play-out s Kometou, a stále tak mají šanci přeskočit v tabulce play-out Liberec. V duelu s Brnem předvedli kvalitní ofenzivní výkon, když se trefilo pět různých hráčů. O všem tedy rozhodne poslední zápas, ve kterém se energetici představí na ledě Chomutova.
Tipsport extraliga, OUT5, ne 17.3.2013, KV Arena
Kometa Brno
5:3
1:1, 3:1, 1:1
Branky a nahrávky: 7. Košťál (Vachovec, Drtina), 28. Skladaný (Prošek, Skuhravý), 29. Pech (Parýzek), 39. Drtina (Pohl), 41. Kumstát (Pech, Zaťovič) – 10. J. Svoboda (Holec), 32. Burian (T. Svoboda), 44. Hruška (J. Svoboda, T. Svoboda). Rozhodčí: Hodek, Jeřábek - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 2:4, navíc Vachovec (KVA) 5 min. + do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 3182. Střely na branku: 27:25. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 5:2, 5:3.
Karlovy Vary: Mensator - Nosek, Parýzek, J. Látal, Drtina, Gulaši, Gründling, Prošek - Koblasa, Vachovec, Vlach, Skladaný, Zaťovič (C), Pech, Košťál (A), Skuhravý, Bicek, Kumstát, Pohl, Doležal, Zucker
Kometa Brno: Falter - Žižka (A), Kováčik, Dujsík, Valach, Krejčiřík, Švrček, M. Hruška, Malec - Erat (C), Holec, Zohorna, Raška, T. Svoboda, Burian, Lušňák, Němec, J. Svoboda, Wasserbauer, Mrázek

V úvodu utkání měli víc ze hry hráči v zelených dresech. Zuckerovu střelu z levé strany ale Falter vyrazil a Zaťovičův pokus z mezikruží skončil mimo. Kometa poprvé zahrozila až po šesti minutách hry. Před brankou se zničehonic zjevil Holec, a Mensatora zachránila horní tyč. Vzápětí se energetici hnali do rychlého protiútoku, a Jan Košťál střelou mezi nohy překonal gólmana. O dvě a půl minuty později se ale Jakub Svoboda bez větší námahy dostal až před brankáře, a střelou pod víko srovnal na 1:1.

V dalším průběhu první třetiny byl k vidění celkem nezáživný hokej, který byl plný nepřesností na obou stranách. Puk měli více v držení hráči Komety, nijak toho ale nedokázali využít. Na opačné straně kluziště se do ojedinělé šance dostal Zucker, nezamířil ale přesně. A když v posledních sekundách neuspěl sám před Falterem ani Kumstát, šlo se do šaten za vyrovnaného stavu.

Druhou periodu zahájili domácí v početní výhodě, větší tlak si ale vytvořit nedokázali. A podobně se vedlo v přesilové hře o chvíli později i hokejistům Brna. Ve 26. minutě se zjevil sám před brankou Nosek, trefil však jen připraveného Faltera. Krátce poté ale po závaru v brankovišti dorazil kotouč do sítě František Skladaný. A brzy bylo v KV Areně ještě veseleji. Parýzek narýsoval krásnou přihrávku na Lukáše Pecha, který svůj nájezd přetavil ve dvougólové vedení.

Kometa se ale nehodlala vzdát, a ve 32. minutě se jí podařilo snížit, když se Vilém Burian trefil přesně mezi Mensatorovy betony. Vzápětí mohl srovnat krok Hruška, jeho ránu ale zastavila branková konstrukce. Karlovarští se znovu ozvali v přesilovce, při které pálil Skladaný těsně vedle. V čase 38: 45 pronikl po levé straně hřiště Pohl, a poslal puk před branku, kde ho z první přesně trefil Jiří Drtina.

Na začátku třetí části hráli domácí přesilovku čtyři na tři, a diváci si přáli pátou branku v síti Komety. Ta nakonec přišla, poté co Pech našel u pravé tyčky volného Petra Kumstáta, kterému stačilo nastavit čepel hole. Energetici mohli hrát v klidu, místo toho si ale situaci znovu zkomplikovali. Jan Hruška dostal pas před branku, a potřetí překonal Mensatora . Kometa se ale do ofenzivy ani moc nehnala, a tak se zbytek duelu odehrával v duchu „přátelského utkání“. Faltera vyzkoušel střelou ze středního pásma Nosek, moc dalších střel už ale k vidění nebylo, a tak zápas skončil výsledkem 5:3.

Jaromír Kverka (HC Energie Karlovy Vary): Neměli jsme dobrý vstup do utkání. Na hráčích bylo vidět to nepovedené utkání v Liberci. Přesto jsme šli do vedení a první třetina nakonec skončila 1:1. Ve druhé části jsme těmi třemi brankami duel rozhodli. Rád bych se vyjádřil v předvedenému výkonu Michala Vachovce. To je věc, které se nám nesmí stát. Je to hrubá nedisciplinovanost a každý si musí uvědomit, že naše sezona může být ještě hodně dlouhá. Pokud tato rozhodující fáze sezony přijde, tak vše podobné, co předvedl on, musíme vypustit z hlavy. Jinak jsme rádi za tři body a budeme bojovat až do konce. Chceme se vyhnout baráži, která nad námi visí.

Lubomír Oslizlo (HC Kometa Brno): V první třetině jsme měli pár příležitostí, ale nedokázali jsme je proměnit. O utkání rozhodla druhá část, kdy jsme udělali několik chyb. Nepohlídali jsme si obránce, kteří si sjeli a své příležitosti proměnili. Při našem oslabení tři na čtyři domácí vstřelili pátou branku a o osudu střetnutí bylo rozhodnuto.