HC Energie Karlovy Vary

Bicek: I kdybychom měli jít do baráže, Piráty chceme porazit

Karlovarská Energie je sice v tabulce play-out na dvanáctém místě ale v konečném zúčtování se budou při rovnosti bodů počítat vzájemné zápasy. Ty mají energetici jak s Libercem, tak i s Brnem horší. Že ani tříbodové vítězství v Chomutově nemusí jeho týmu stačit, si uvědomuje i útočník Jiří Bicek, který se v neděli po zranění vrátil do sestavy.

Jiří Bicek po zápase s Kometou Brno měl dobrou náladu, ale bylo mu jasné, že trumfy drží v ruce Liberec. „Musíme čekat, jak budou hrát. Už to není v našich rukách. Každopádně my musíme ve čtvrtek v Chomutově vyhrát, pokud chceme doufat v konec sezony,“ říká navrátilec do sestavy.

Pokud Liberec v posledním zápase play-out vyhraje za tři body, nezachrání Energii ani jakkoli vysoké vítězství s Piráty. Podle Jiřího Bicka však budou tři body z Chomutova cenné i v případě, že by Energie musela do baráže. „Každé vítězství nám může pomoci a před baráží to platí dvojnásobně. Bude se hrát dvakrát venku a dvakrát doma se stejným soupeřem. Žádné výkyvy si nemůžeme dovolit,“ pokračuje.

Jiří Bicek vývoj v první lize zatím nesleduje. „V posledních dnech jsem se zajímal pouze o náš tým. Směrodatné také pro mne bylo co nejrychleji se uzdravit a být opět připravený hrát,“ pokračuje.

Zpět ale k utkání s Kometou Brno. Navzdory improvizované sestavě soupeře to pro Karlovaráky nebyl jednoduchý zápas. „To určitě nebyl. Stále jsme vedli, ale v některých momentech jsme soupeře pustili do hry. Rozhodující bylo, že jsme vstřelili pátý gól. Tím jsme se uklidnili a hráli to, co potřebujeme,“ zhodnotil ve stručnosti vývoj zápasu.

Bicek delší dobu nenastoupil do mistrovského utkání. „Měl jsem problém s nastřelenou nohou. Dostal jsme ránu přesně mezi chránič a brusli. Došlo k roztržení nohy a problém byl v tom, že se rána následně zanítila. Bylo to přesně v místě, kde se zavazuje brusle. První týden jsem nemohl pořádně stát na noze. Druhý už to bylo lepší, ale to zavazování bylo velice nepříjemné. Hokej se hraje hlavně na nohou a když na nich nemá člověk stoprocentní stabilitu, tak je to špatné,“ popsal svůj úraz.

Být dané zranění na jiné části těla, asi by jej nikdo z hokejistů neřešil. „Kdybych to měl na tváři nebo jinde, tak se s tím hrát dá. Bohužel bylo na místě, kdy mě to velice limitovalo. Bolelo každé došlápnutí, odražení a prostě všechno. První týden jsem se ani nemohl obout do bruslí. Teď pevně věřím, že to bude lepší,“ dodává Jirka Bicek na závěr.

Související články

Reportáž | ne 17.3.2013

Energie porazila Kometu a stále žije