HC Energie Karlovy Vary

Páťáci vítězem Karlovarského poháru

Hokejisté ročníku 2007, budoucí páté třídy, opanovali domácí Karlovarský pohár! Svěřenci Petra Neče za sebou nechali i silné týmy Plzně, pražské Slavie a Litvínova a dokráčeli si pro prvenství na domácím turnaji.

Karlovarští páťáci začali pouť za turnajovým triumfem dvěma výhrami nad Litvínovem v utkání hraném na 2x15 minut (jedna třetina brána jako jedno utkání), přičemž o úvodním triumfu 2:1 rozhodlo až proměněné trestné střílení Matěje Mikeše ze závěru zápasu.

Ve druhém dvojzápase čekalo na malé energetiky tradiční západočeské derby s Plzní. Úvodní remízu 2:2 zachraňovali plzeňští indiáni až dvě vteřiny před koncem, druhý duel už ale patřil domácím a ti po výhře 3:1 byli blízko finále.

Na závěr skupiny se domácí hráči utkali s pražskou Slavií. Té v prvním duelu dokázali sebrat po remíze 3:3 důležitý bod, na závěr pak podlehli červenobílým 0:1.

Finálový duel přinesl opakování závěrečného duelu ze skupiny. V souboji o titul se totiž utkal vítěz skupiny pražská Slavia a domácí pořadatelský celek Karlových Varů. Pražané sice po první polovině utkání vedli 2:1, domácím se však podařilo ve druhé patnáctiminutovce zápas otočit, když se podruhé v zápase trefil Matěj Mikeš a o výhře energetiků rozhodl kapitán Jan Hruška.

Výsledky HC Energie ve skupině:

HC Energie Karlovy Vary - HC Litvínov 2:1, 5:0
Branky: Langmeier, Mikeš / 3x Mikeš, Malý, Pačíska

HC Energie Karlovy Vary - HC Plzeň 2:2, 3:1
Branky: Malý, Mikeš / Langmeier, 2x Hruška

HC Energie Karlovy Vary - HC Slavia Praha 3:3, 0:1
Branky:
3x Mikeš

Zápas o 3. místo

HC Plzeň - HC Verva Litvínov 6:3

Finále

HC Energie Karlovy Vary - HC Slavia Praha 3:2 Branky: 2x Mikeš, Hruška

Konečné pořadí turnaje

1. HC ENERGIE KARLOVY VARY
2. HC SLAVIA PRAHA
3. HC PLZEŇ
4. HC VERVA LITVÍNOV

Nejužitečnější hráčem týmu HC Energie Karlovy Vary byl vyhlášen Matěj Mikeš.

Sestava HC Energie

Brankář: Matěj Kříž
Hráči v poli> Marie Stezková, Lucie Velinská, Tobias Bachmann, Jan Šoupal, Ondřej Pačíska, Petr Roštejnský, Miroslav Naď, Matěj Berger, Jiří Malý, Denis Keprta, Alexey Ostalskiy, Jan Hruška, Matěj Mikeš, Josef Langmeier.

Fotogalerie z finále a slavnostního zakončení