HC Energie Karlovy Vary

Junioři vyřídili nováčka MHL pětibrankovým rozdílem

MHL: HC Energie - Kubáňští Orli 6:1 (2:0, 4:1, 0:0)
Čtvrté kolo juniorské MHL by se pro energetiky mohlo jevit jako odpočinkové. Ligovému nováčkovi povolili totiž pouze jednu branku a šesti zásahy v přesilových hrách rozhodli utkání. V poslední třetině navíc ještě pošetřili síly do dalších utkání. Zápas plný vyloučení a branek tedy pro Vlčí smečku znamená třetí tříbodové vítězství v řadě. A po čtyřzápasové sérii domácích zápasů vyjíždí na venkovní turné, kde ji jako první soupeř čeká už v pondělí 15. září od 15:00 Rudá Armáda.
MHL, 4. kolo, čt 11.9.2014, KV Arena
Karlovy Vary
Krasnodar
6:1
2:0, 4:1, 0:0
Branky a nahrávky: 7. Kohout (Běhal, Táborský), 11. Harkabus (Zadražil, Šimek), 25. Gríger (Zadražil, Harkabus), 29. Gríger (Táborský, Šimek), 36. Zadražil (Dvořák), 39. Osmík (Gríger) – 30. Sakov. Rozhodčí: Děmura – Belko, Schopf. Vyloučení: 13:18, navíc Běhal (KVA) 5 minut + OK - Gribov 10 minut, Kolgotin 10 minut, Levyj 5 minut + OK (všichni KUB) Využití: 5:0. Střely na branku: 28:24. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 6:1.
Karlovy Vary: Fečo – Vaněk, Dvořák, Šafář, Rulík, Michálek, Šimek, Běhal – Osmík, Beránek, Gríger – Táborský, Harkabus, Kohout – Molnár, Vrána, Hroch – Zadražil, Janata, Rubeš.
Krasnodar: Žučin (27.- 40. U) – Levyj, Vinogradov, Gurejev, Pugačjov, Gorbačjov, Nikonov, Podzinš – Plastinin, Borisenkov, Nikitin – Kordjukov, Gribov, Kolgotin – Železnov, Mušnikov, Gončarov – Sakov, Korčocha.

Komentář k utkání

Už od prvních minut bylo patrné, který tým je tím zkušenějším a lepším. Nováček MHL se do hry po celou dobu nedostal a mohl si za to tak trochu i sám, hlavně vinou častých vyloučení. Energie si naopak snadno vytvářela šanci za šancí a během sedmé minuty se mohla radovat z první branky. V přesilové hře se v podstatě okamžitě po buly a následné přihrávce se ocitl ve výborném postavené Martin Kohout, který nekompromisně zakončil. Netrvalo dlouho a Západočeši mohli oslavovat druhou trefu. Opět početně zvýhodnění čeští hráči neměli sebemenší problém. Nejproduktivnější karlovarský hráč Matěj Zadražil našel v levém kruhu později krásnou střelou do šibenice skórujícího Tomáše Harkabuse. To nebyla ani zdaleka poslední západočeská gólová příležitost této třetiny, ale do konce první dvacetiminutovky byla tou poslední využitou.

Zato ve druhé třetině se roztrhl s góly pytel. Gólovou smršť odstartoval už po chvíli, po báječné kombinaci tria Harkabus - Zadražil - Gríger, právě poslední jmenovaný. David Gríger skóroval prakticky do prázdné branky a třígólový náskok už vypadal pro Vlčí smečku velmi slibně. Za pár minut po prostřídání všech karlovarských pětek už byl autor posledního vstřeleného gólu opět na ledě. Oto Táborský ho našel v mezikruží, odkud David Gríger, rozšířil své konto v utkání na dvě branky. Krátce poté sudí vyloučil dva hráče, na každé straně jednoho. Kubánští Orli se dostali konečně do hry. Prostor na ledě jim vyhovoval a po individuální akci dokázal snížit na rozdíl tří branek Bogdan Sakov. Pak se ale vše vrátilo do starých kolejí a smečka měla jednu pohlednější akci, než druhou. A přece jen se energetici mohli znovu radovat. Z rohu si skvěle vyjel před branku Martin Zadražil, který se střelou mezi betony, stejně jako v posledním utkání proti Balašize, nemýlil. Brankovou přehlídku druhé třetiny uzavřel Martin Osmík. Zasloužil se o to hlavně David Gríger, který na sebe upoutal pozornost několika soupeřů, čehož díky většímu prostoru Osmík pohodlně využil.

Třetí třetinu už se domácí soustředili hlavně na defenzivu. Aby nedělali zbytečné chyby a pošetřili co nejvíce sil do následujících zápasů. Ale více prostoru Orlům ani zdaleka nepomohlo. Místo jeho využití stále pokračovali v ataku rekordního počtu vyloučení. V jedné chvíli se jich na trestné lavici sešlo dokonce pět. Tedy podtrženo sečteno, Orli hráli vlastně bez jedné formace. A to není vskutku jednoduché. Na to trestná lavice v KV Areně není příliš zvyklá a pořadatelé se chvíli jistě báli, aby se jim tam hostující hráči vešli. Ale i přesto už hosté neinkasovali. V poslední dvacetiminutovce se nakonec tedy už skóre nepozměnilo. Hosté odjedou se sklopenými hlavami a domácí se mohou radovat z vítězství proti ligovému nováčkovi.

Ohlasy trenérů

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): "Jsem velice rád, že jsme zvládli tak moc nervózní utkání, které nebylo vůbec jednoduché. Myslím, že jsme velice dobře začali, že jsme hráli velice dobře a podařilo se nám soupeře dostat pod nemalý tlak, z kterého jsme vytěžili náskok. Začátek druhé třetiny z naší strany byl chladnější, avšak jsme se do poloviny utkání dokázali zlepšit a zodpovědnou hrou se dostat až do vítězného konce. Jsou to cenné tři body a jsou pro nás velice důležité."

Fotogalerie

Související články