HC Energie Karlovy Vary

Junioři míří za třetí výhrou v řadě, proti je Krasnodar

Karlovarští mladíci v úterý porazili Balašichu a nyní je čeká již čtvrtý domácí zápas v řadě, poté si sbalí zavazadla a vyrazí na úvodní trip letošní sezony. Dalším soupeřem Vlčí smečky bude nováček Mládežnické hokejové ligy, tým Kubáňští Orli Krasnodar, který v loňské sezoně vyhrál MHL-B. V KV Areně se tedy odehraje vůbec první soutěžní vzájemné utkání Energie a Krasnodaru. Souboj o další body do tabulky startuje ve čtvrtek úderem 18. hodiny a vstup je jako vždy zdarma.
Kde sledovat utkání: Online přenos

O soupeři

Příští soupeř Vlčí smečky sídlí v ruském městě Krasnodar, které leží na jihozápadě Ruska poblíž pobřeží Černého moře a hranic s Ukrajinou. Město bylo založeno roku 1794 a nyní má zhruba 700 tisíc obyvatel. Jak už bylo napsáno, klub Kubáňští Orli Krasnodar v loňské sezoně vyhrál nižší ligu MHL-B, a tak si letos vyzkouší ještě náročnější soutěž. Od nové sezony je také oficiálním juniorským týmem nováčka KHL, klubu Leopardi Soči, ve kterém působí i český brankář Tomáš Pöpperle.

Krasnodar vstoupil do své premiérové sezony v MHL vysokou porážkou 4:0 na ledě Dinama Petrohrad. Ani ve druhém kole soutěže se střelecky neprosadil a z lotyšské Rigy si odvezl prohru 2:0. První vstřelené góly přišly až v Rakousku, kde se Orli střetli s týmem Red Bull Salzburg, který se představil na posledních dvou ročnících Vemex Cupu. Krasnodaru ale branky v síti soupeře k bodům nepomohly, když podlehl Salzburgu 3:2. Ruský tým tedy bude v zápase s Energií usilovat o vůbec své první body v Mládežnické hokejové lize.

Karlovarští hokejisté už se se svým čtvrtečním soupeřem potkali, v červnu se oba týmy dvakrát střetly v rámci Černomořského poháru v Soči. Energetici zvítězili v prvním duelu 3:0, o branky karlovarského týmu se postarali Štěpán Csamango, Tomáš Harkabus a pojistku do prázdné branky přidal Jakub Orság. Druhý zápas skončil dokonce 5:0. K Rubešovi a Harkabusovi se přidal také Matěj Zadražil, který sestřelil Orly hattrickem.

Poslední zápas

HC Energie Karlovy Vary - HK MVD Balašicha 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 18. Molnár (Vrána), 31. Běhal (Táborský), 60. Zadražil – 12. Igumnov (Alexejev, Orlov), 45. Markovin (Jefremov). Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Red Bull Salzburg - Kubáňští Orli Krasnodar 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 6. Ramoser (Eder), 11. Filin (Pavlů), 52. Hudeček (Hochkofler, Pospíšil) – 11. Plastinin, 57. Korčochka Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.

Související články