HC Energie Karlovy Vary

Dorostenci králi Krušných hor

Dorost: HC Energie - HC Cheompetrol Litvínov 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
KARLOVY VARY - Velmi dobrý výkon ve všech třetinách zajistil karlovarským dorostencům výhru v důležitém utkání s Litvínovem. Především díky výkonu nezastavitelného nahravače Tomáše Mistolera, jenž měl podíl na třech domácích trefách, zůstala Energie v první polovině extraligové tabulky. Karlovarští museli v průběhu utkání prokazovat i své morální přednosti, když i přes velkou převahu hned v úvodu utkání inkasovali. Svěřenci trenéra Mlejnka však nepřestali praktikovat svou útočnou hru a zcela zaslouženě oplatili svému soupeři porážku z prvního extraligového kola.
Extraliga dorostu, 12. kolo, čt 12.10.2006, Zimní stadion Karlovy Vary
Karlovy Vary
Litvínov
4:2
1:1, 2:0, 1:1
Branky a nahrávky: 18. Kellner, 25. Kroupa (Mistoler, Martin Rohan), 34. Kroupa (Martin Rohan, Mistoler), 49. Hudák - 8. Lukáš Klíma (Muller), 41. Procházka (Čejka, Tomáš Klíma).
Karlovy Vary: Habal - Ryžuk, Tomeček, Jemelyanov, Martin Rohan, Funk, Špila - Fusek, Chocholáč, Kellner, Chaljavin, Hudák, Mistoler, Flieger, Hampl, Putyera, Šaling, Vaněk, Kroupa.
Litvínov: Sork - Komma, Říha, Čejka, Eminger, Karagavrilidis, Havelka, Muller, Kabeláč, Hora -, Tomáš Klíma, Lukáš Klíma, Veverka, Kůs, Rosol, Smolík, Procházka, Lindner, Kolář, Mackal, Kafan.

Komentář k utkání

Střetnutí dvou celků ze středu tabulky začalo v tempu přímo ďábelském. Už po několika vteřinách se zcela osamocený ocitl domácí Kellner před brankářem Litvínova, jeho opakovaná střela však vždy skončila pouze na betonech Tomáše Sorka. Hned ve druhé minutě se při přesilové hře proháčkoval až do zakončení litvínovský Mackal, jehož štípavou střelu švihem vytěsnil Habal obratným zásahem na zemi.

Přestože pak byli o něco aktivnější Karlovarští, síťka se poprvé zatřepala právě v jejich svatyni. V 8. minutě vyslal nepříliš prudkou, o to však přesnější a skrytější střelu od modré Lukáš Klíma a kotouč proskočil až za Habalova záda.

Inkasovaná branka vybudila domácí k ofenzivní smršti, která ale dlouho troskotala na výtečném Sorkovi. V obrovském tlaku při přesilovce měla dvojice Kroupa, Kellner několikrát na holi vyrovnání, střelou z první zakončoval přečíslení Hudák, dělovku z kruhů vypálil na brankáře Vaněk, pohotový Sork ovšem vše pokryl. Štěstí mu pak pomohlo v 16. minutě, kdy už měl Kroupa volnou polovinu branky, ve stresu ale kotouč tečoval jen těsně vedle a pak jej ještě srazil vlastní spoluhráč.

Zaslouženého vyrovnání se Západočeši dočkali až v závěru třetiny. K dorážce Mistolerovy střely se propracoval David Kellner a protože Sork již ležel bezmocný mimo brankoviště, nebylo co řešit.

Povzbuzené domácí střelecké sebevědomí se projevilo hned v úvodu druhé části. Funk ještě křižnou přihrávku do branky neusměrnil, s totožnou situací si už po chvíli ideálně poradil Patrik Kroupa. Rozhodující přihrávku narýsoval Mistoler. Stejný hráč ujel v polovině zápasu do brejku, jeho bekhendový blafák ovšem efektně ukryl do lapačky Sork. Mistoler se tak musel spokojit s rolí nahravače. Ve 34. minutě vybídl k přesilovkové střele od modré Martina Rohana. Kotouč ještě nechytatelně tečoval střelec večera Kroupa a Energie se radovala z dvoubrankového vedení.

To pak až do konce druhé části držel výborný Karlovarák s maskou Habal. Kritickým vývojem nabuzení hosté totiž vrhli všechny své síly do útoku a i díky několika přesilovkám v řadě byli blízko snížení. Dělovku Havelky od modré zastvil bleskurychlý Habalův beton, švih Mullera z kruhů zneškodnil brankář rychlým přemístěním ke druhé tyčce a střelu Mackala z jasné pozice před bránou opět lapil pohotový gólman. Habal měl i patřičné štěstí, když nechytatelnou teč Čejky odrazila levá tyčka.

Patřičné napětí vrátil duelu hned po 21 vteřinách závěrečného dějství Tomáš Procházka, jehož střela z pravého kruhu byla rychlejší než brankářova lapačka. Litvínov dokonce sahal i po vyrovnání. Zaváhání posledního obránce využil znovu Procházka, mezi Habalovými betony dokonce našel skulinku a přestože na chvíli bliklo i červené světlo, kotouč nakonec zamířil těsně vedle tyčky k zadnímu mantinelu.

Klid vrátil domácím hráčům ve 49. minutě Miroslav Hudák. Karlovarský centr se s dorážkou své předchozí střely nemazlil a golfovým úderem trefil puk přímo do horního růžku.

Domácí náskok mohl ještě zvýšit Martin Rohan, to by ale jeho střelu od modré nesměla zastavit levá tyčka. Dobře zformovaná karlovarská obrana pak spolehlivě rozbíjela severočeské pokusy o snížení a celkem pohodlně si dokráčela až k závěrečné siréně pro zasloužené vítězství.