HC Energie Karlovy Vary

Dorostenci: Hladká výhra se Severočechy

KARLOVY VARY – HC Energie – HC Slovan Ústí nad Labem 5:3 (0:1, 5:1,0:1)
Do utkání, o němž rozhodla druhá třetina, vstoupili domácí poněkud vlažně, což se projevilo na skóre po prvním dějství, které Energie prohrála 0:1. Ovšem v prostředku druhé části, kdy během minuty a půl padly tři branky, bylo rozhodnuto. Poslední trefou dvě minuty před koncem utkání ještě vzkřísilo ústeckou naději, ovšem Karlovy Vary utkání s přehledem dohrály a zaslouženě se radovaly ze zisku tří bodů. Vítěznou trefu a dvě asistence zařídil v tomto utkání také David Kellner .
Extraliga dorostu, 26. kolo, so 2.12.2006, Zimní stadion Karlovy Vary
Karlovy Vary
Ústí n. L.
5:3
0:1, 5:1, 0:1
Branky a nahrávky: 22. Fusek (Hudák), 26. Chaljavin (Kellner), 27. Kellner (Mistoler), 34. Chocholáč (Hudák), 40. Hudák (Kellner) - 9. Šimon (Řídel), 27. Šaršok (Řídel), 58. Brož. Vyloučení: 5 : 5. Využití: 2:1. Diváci: 62. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 5:2, 5:3.
Karlovy Vary: Habal – Ryžuk, Dlapa, Tomeček, Jmelyanov, Rohan, Funk, Špila - Baar, Fusek, Chocholáč, Kellner, Chaljavin, Hudák, Mistoler, Flieger, Putyera, Vaněk
Ústí n. L.: Petrásek - Dvořák, Kubín, Šimon, Dušek, Hříbal, Šulc, Brož - Ptáček, Janíček, Žák, Chládek, Pekárek, Richter, Řidel, Místecký, Vernek, Šaršok, Sova

Komentář k utkání

Začátek utkání začal velice opatrně a vlažně. První vážnější událost přišla až v osmé minutě, kdy Jiří Ryžuk za faul kolenem dostal dvou minutový trest a byl takhle bohužel již druhým potrestaným hráčem, a tak si Ústí zahrálo první přesilovku a rovnou 5 ku 3. Karlovy Vary se statečně a srdnatě bránily. Ovšem v poslední vteřině prvního z trestů se z blízka prosadil Martin Šimon, kdy prostřelil domácího brankáře Habala pod pravou ruku. Vzápětí po obdržené brance byl blízko vyrovnání Fusek, jenže na nahrávku před odkrytou Ústeckou klec bohužel nedosáhl. Zvýšenou aktivitu domácích mohl několik desítek vteřin poté deklarovat další z karlovarských útočníků, jenže to by nesmělo karlovarské radosti stát v cestě rozpažení hlavního arbitra, kdy se kotouč prolétl po celé délce brankové čáry, avšak celým svým objemem brankovou čáru nepřesáhl. Karlovy Vary byly stále aktivnějším celkem na kluzišti, jenže šance v branky se proměňovat nedařilo. V závěru utkání ještě v početní výhodě pěkně pálil od modré Fusek, to však bylo vše, a tak do kabin se odchází za stavu 0:1 pro hráče z Üstí nad Labem.

Do druhého dějství vstoupili velice dobře domácí. V čase 21:11 odešel na trestnou lavici hostující Filip Dvořák a po deseti vteřinách byl již důvod k radosti. Velice podobným způsobem jako přišla branka první, tak přišla i tato branka, vyrovnávací. Adam Fusek se zblízka prosadil pod pravou ruku brankáře Petráska. Tímto však karlovarské snažení neskončilo, za pár minut se strhla opravdová branková řež! V čase 25:22 se opravdu výtečným způsobem prosadil Valerij Chaljavin, kdy z brejkové situace a perfektně provedené beckhandové kličky nedal ústeckému brankáři šanci. Jenže o půl minuty později na druhé straně vyrovnal po neméně povedené akci Jaroslav Šaršok, který efektně v pádu poslal kotouč za Habalova záda. Za dalších padesát vteřin přišla další, teď již v pořadí třetí trefa. Domácí David Kellner se dostal do neúplného brejku a z pravé strany prostřeluje Petráska k levé tyči. Takže za minutu a půl se skore zcela otočilo ve prospěch domácích hokejistů v poměru 3:5. Ovšem ve 28. minutě přišlo vyhození kotouče od Ondřeje Dlapy a druhý trest pro karlovarské a znovu, tentokrát již minutu a půl, dlouhá přesilovka Ústí 5 ku 3. Ta se severočechům velice povedla, avšak několika efektními zákroky podržel domácí mužstvo brankář Habal. Naopak zvýšit náskok mohl Ondřej Dlapa, který se vracel z trestné lavice, ovšem jeho blafák a následná střela přes jednoho ze severočeských obránců k úspěchu nevedla. Čas 33:20 a další karlovarská přesilovka a znovu využitá. Nadvakrát a do skulinky mezi Petráskovy betony se prosadil Martin Chocholáč! Do konce druhé části bylo vidět snažení Ústeckých hokejistů o zvrat utkání a pohodová hra karlovarských. Posledním zářezem do severočeské psychiky byl typický gól do šatny pouhých deset vteřin pře koncem. Ten zařídil Miroslav Hudák, kdy trefil mezeru mezi betony golmana Petráska. Po velice hektické a podařené druhé třetině karlovarští zaslouženě vedou s náskokem tří branek 5:2.

Úvod třetí třetiny, jak by se mohlo čekávat, přinesl ústecké snažení o zvrat zápasu a karlovarskou pohodu na druhé straně. Avšak oba celky se snažily zápas spíše dohrát, takže nějaké zajímavé momenty celá třetí třetina dá se říci nepřinesla. Paradoxem však je, že stále aktivnějším celkem na hřišti byli domácí. Vyjímkou byl gólový moment dvě minuty před koncem, kdy domácí brankář podcenil letící kotouč a ten mu propad mezi bruslemi. Šťastným střelcem se stal Vladimír Brož. Karlovy Vary tak po pěkném utkání zcela zaslouženě vyhrály 5:3.

Ohlasy trenérů

Zdeněk Houdek, asistent trenéra Karlových Varů : O dnešní výhře rozhodla jednoznačně druhá třetina. Po první části, kde jsme podali mizerný výkon přišlo druhé dějství a jednoznačné zlepšení výkonu, které vedlo k úspěchu. Před poslední třetinou už bylo víceméně rozhodnuto a tak poslední část se jen dohrávala a šanci dostali všichni kluci z lavičky, což si myslím že je také pozitivní. Dnes dostal šanci v bráně také Ladislav Habal, jelikož svými výkony si o to v poslední době říká a dnes potvrdil, že chytá velice dobře. Pro další utkání se ještě rozhodneme, koho postavíme do branky, oba brankáři jsou velice vyrovaní.

Petr Nekvinda, trenér Ústí nad Labem: Zlomovým okamžikem byla druhá třetina. Ta první odehraná opravdu parádně a druhá byl pro nás propadák. Důvod není pro nás známý, proč se dneska nedařilo, ovšem pro další zápasy to chce jednoznačné zlepšení.