Extraliga žen, 1., so 2.9.2006, Zimní stadion Plzeň
Plzeň
5:0
1:0, 2:0, 2:0
Branky a nahrávky: 31., 37., 46., 55. Zahálková (Timofijová, Kotousová, Staňková, Fialová), 9. Fialová (Staňková). Rozhodčí: Rovašová – Dvořáková, Jelínek. Vyloučení: 8 – 7. Bez využití. Zásahy brankářek: 25 – 33. Diváci: 20.
Plzeň: Kopejtková – Mannová, Krauzová, Timofijová, Jaklová, Lipková, od 21. Kotousová – Staňková, Zahálková, Fialová – Kukačková, Outlá, Dvořáková – od 21. Nováková, od 53. Pavlíčková, Trampotová
Karlovy Vary: Lukešová – Fričová J., Kotrbáčková I., Kotrbáčková S., Wadowská – Hajdová, Bauerová, Fričová V. – Radostová, Husáková, Pöpperlová

Hned v úvodu zápasu rozhodčí Rovašová udělila několik trestů a Dračice mohly chvíli hrát i dvojnásobnou přesilovou hru, kterou ale nevyužily. První velkou šanci spálila v 5. minutě Fialová, brankářka Lukešová ale na její finty neskočila a v rozkleku jí střelu chytila. V 8. minutě zachytila Timofijová vyhazovaný puk na modré čáře, nahodila ho za branku, kde číhala Zahálková a ta ho jen přiťukla na Staňkovou před branku – její střelu ale Lukešová bravurně chytila. Menší štěstí měla v 9. minutě, když Staňková přihrála mezi kruhy na osamocenou Fialovou, která příklepem napálila kotouč do branky – 1:0. Karlovarská děvčata se pak zakopala jako ženisté a až do 19. minuty domácí k ničemu nepustila. Tehdy se poprvé možná lámal chleba – Bauerová vystřelila na Kopejtkovou, které puk nenápadně vypadl z výstroje a Radostová vstřelila vyrovnávací gól, naneštěstí asi vteřinu po hvizdu sudí Rovašové, a gól tak neplatil.

Druhou třetinu začala Plzeň náporem. Zahálková se protáhla ve 21. minutě před Lukešovou, položila si ji na led, ale z úhlu ji už nepřekonala. Díky faulům se naskytla Plzni ve 22. minutě přesilová hra čtyři na tři a mohla ji využít Zahálková, když se k ní odrazila rána Staňkové, ale fantastický zákrok vytáhla ze svého arzenálu brankářka Lukešová a zabránila jasné brance. Na druhé straně se prezentovala dobrou střelou z levého kruhu Wadowská, chvíli po ní měla skvělou příležitost V. Fričová, ale ani nadvakrát tváří v tvář Kopejtkové neuspěla. V 31. minutě Hajdová málem překvapila střelou z nulového úhlu plzeňskou brankářku, která poté odolala i závaru před vlastní brankou. Z něj však nečekaně vystřelila jako šíp Zahálková a samostatný únik zakončila úspěšným blafákem do bekhendu – 2:0. Další gól padl ve 37. minutě, když v nouzi vyhodila Kotousová puk na červenou čáru, tam opět „za bukem“ číhala Zahálková a dalším bekhendem opět překonala Lukešovou – 3:0. Šanci snížit měla Husáková, ale její střelu přes ruku vyrazila Kopejtková ramenem.

Poslední třetinu začali hosté aktivněji a Bauerová od modré čáry málem překvapila střelou do protipohybu Kopejtkovou. Stejná hráčka zkoušela pozornost své protihráčky i ve 45. minutě střelou z úhlu, ale na Kopejtkovou si nepřišla. O minutu později Zahálková dovršila hattrick, když netypicky z levého kruhu zamířila na lapačku Lukešové a ta prudký švih neudržela – 4:0. Lukešová se blýskla v 52. minutě, kdy vychytala rozklekem najetí Staňkové, ale o tři minuty již nemohla nic dělat, když aktivní Zahálková našla malou skulinu nad jejím ramenem a vymetla všechny pavučiny – 5:0. V 56. minutě mohla další branku přidat Dvořáková, ale odražený puk nasměrovala bekhendem jen do lapačky Lukešové. O čisté konto mohla Kopejtkovou připravit V. Fričová, ale její střelu z mezikruží bravurně zachytila plzeňská brankářka. Poslední střela zápasu pak patřila půl minuty před koncem Novákové, ale ta už do černého nemířila.

Aleš Jurina (trenér Plzně): „Ukázalo se, že Karlovy Vary se špičkovou brankářkou jsou houževnatým soupeřem. My jsme se potýkali s neproměňováním šancí, herně jsme si vytvořili převahu a bylo jen otázkou času, kdy tam ty góly napadají. Pochvalu si zaslouží jejich i naše brankářka, stejně jako Zahálková, která ukazuje, že i letos by mohla být kandidátkou na boj o nejvyšší příčky ligového bodování.“

Pavel Holý (trenér Karlových Varů): „Šli jsme do utkání s přáním zisku alespoň bodu, ale Plzeň byla favoritem. My jsme dorazili notně oslabení, utkání jsme hráli jen s deseti hráčkami, přesto jsme byli do poloviny utkání vyrovnaným soupeřem, holky hrály hodně bojovně. Ve třetí třetině se nám ale zranila útočnice Radostová, dohrávali jsme na devět hráček, tam si naše děvčata hrábla na dno svých sil a tehdy už nás Plzeň přehrála. Škoda toho neuznaného gólu, holky by to povzbudilo a utkání by se možná vyvíjelo jinak.“