HC Energie Karlovy Vary

Domácí proti Lvům potvrdili roli favorita

Energie - Ústí n.L. 5:3 (3:0, 1:1, 1:2)
První třetina probíhala přesně dle očekávání a papírových předpokladů, Energie se v ní ujala tříbrankového vedení. Přispěl k němu i odchovanec Vojtěch Polák, který se teprve v pátek vrátil ze zámořské AHL. V dalším vývoji již hosté byli energetikům důstojným extraligovým soupeřem, v závěru dokonce snížili na rozdíl dvou branek. Větší drama však karlovarští hokejisté nepřipustili, a posílili tak své vyhlídky na přímý postup do čtvrtfinále. Mužem zápasu byl Milan Procházka (na snímku), střelec dvou branek Energie.
O2 extraliga, 48. kolo, ne 3.2.2008, Zimní stadion Karlovy Vary
Karlovy Vary
Ústí n. L.
5:3
3:0, 1:1, 1:2
Branky a nahrávky: Dobroň (Kumstát), 8. Polák (Pech), 16. Procházka (Němec), 22. Procházka (Kristek), 44. Kumstát (Dobroň) - 30. Janků (Pazourek), 44. Šaffer (Janků), 58. V. Novák (Vágner). Rozhodčí: Husiška - Chytil, Bryška. Vyloučení: 8:8, navíc Novotný (UNL) 5 min. + DKU, Melenovský (KVA) 10 min OT. Využití:1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3320. Střely na branku: . Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:3.
Karlovy Vary: Mensator - Dobroň, Mudroch, Prošek, Řezníček, Němec, Duben, Grof, Brňák - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Bílek, Kraft, Skladaný - Melenovský, Kristek, Procházka - Polák, Pech, Hluchý
Ústí n. L.: Přikryl (8. Zikmund) - A. Novotný, Hořava, Zápotočný, Gýna, Němeček, Vágner - Čaloun, Káňa, F. Mrázek - V. Novák, Špirko, A. Nedorost - Janků, Pazourek, Šaffer - Krajči, T. Martinec, Klobouček - Šagát

Komentář k utkání

Úplný začátek utkání ale nenapovídal tomu, že by mělo být vše tak jasné a jednoznačné. Byli to právě ústečtí hokejisté, kteří jako první hned čtyřikrát ohrozili domácí branku. Ovšem pro domácí byla hned druhá šance radostná. V čase 3:20 posunul Petr Kumstát kotouč na modrou, kde stál Michal Dobroň a ten rozradostnil ochozy přesnou ranou nad rameno brankáře Přikryla. Další vývoj byl podle předpokladů. Energie se dostala do svého tempa a soupeř jen eliminoval šance. Ovšem v 8. minutě na tu od zámořské posily Vojtěcha Poláka nestačil. Lukáš Pech postrčil puk za brankou, ten si karlovarský odchovanec přebral a po najetí kolem pravého kruhu přesně zakončil bekhendem. Přihodit další branku mohl zanedlouho poté i Kumstát podobnou akcí, ovšem jeho pokus zlikvidoval brankář Zikmund, který právě vystřídal Přikryla. Karlovy Vary stále hrály útočný hokej, tu a tam zahrozili i hosté, ale nebezpečné šance to rozhodně nebyly. 16. minuta znamenala opět pro domácí branku! Ondřej Němec vypálil od modré a jeho pokus doklepl do klece Milan Procházka. Energie tedy měla bohatý náskok na svého soupeře a papírové předpoklady se začaly vyplňovat.

Úvod druhého dějství přinesl další zářez do ústeckého svědomí. V čase 21:58 si v nepřehledné situaci zřejmě kotouč sám skopl do vlastní branky Zikmund. Jako střelec byl však uveden Milan Procházka a v roli nahrávače se ocitl Jaroslav Kristek. 4:0 pro domácí. Zanedlouho poté však nejednoho fanouška domácích zamrazilo, když severočeský Andrej Novotný nepříjemně zafauloval u mantinelu Milana Hluchécho, pro kterého si musel přijít lékař i s nosítky. Hříšník dostal za tento nevybíravý zákrok okamžitě 5 minut + odchod do sprch. Ačkoliv celá situace vypadala velmi bolestivě, podle pozdějších zpráv by měl být Milan Hluchý v pořádku. Od vyloučení Novotného posílal rozhodčí Husička ústecké hráče na trestnou lavici takřka nepřetržitě, a tak se stalo, že Karlovy Vary hrály početní výhodu v celkové délce deseti minut! Potrestat vyloučení se však nepodařilo, naopak hosté v posledních vteřinách svého trestu snížili na 4:1. Po chybě Tomáše Brňáka se ke kotouči dostal David Pazourek, který nahrál před bránu, kde stál Pavel Janků a ten prostřelil Mensatora mezi betony.

Do poslední třetiny vstoupili domácí s jistotou tříbrankového vedení a tak vypadal i celý obraz hry. Po třech minutách ještě přidal zásah na 5:1 Petr Kumstát, kdy prostřelil Zikmunda mezi nohy a Karlovarští měli už jistotu vyhraného zápasu. Ovšem, ještě nevěděly, jak se vše může zkomplikovat. Za 40 vteřin došlo po chybě Bílka na modré k přečíslení a Adam Šaffer stál na konci úspěšné akce. Ovšem to nebyla poslední úspěšná šance. Dvě a půl minuty před koncem našel Vágner před brankou kapitána Severočechů Václava Nováka, jenž z první prostřelil Mensatora. Nic dalšího se však už nestalo a Energie, byť i s vadou na kráse, vyhrála bezpečně 5:3 a Karlovarský sen o čtvrtfinále pomalu nabývá reálnějších obrysů.

Ohlasy trenérů

Zdeněk Venera (Karlovy Vary): Čekal nás těžký zápas, protože Ústí získalo několik dobrých hráčů. Měl jsem strach, zda půjde z vědomí našich hráčů vymazat výsledek 11:0 z prvního domácího zápasu proti tomuto soupeři. Dnes pro nás totiž menší zisk než tři body neexistoval. To se podařilo splnit, tři body máme, zase jsme blíž k cíli, který jsme si vytyčili.

Jan Votruba (Ústí nad Labem): Utkání jsme začali velice dobře, překvapili jsme domácí aktivním hokejem, ale po druhém gólu Karlových Varů došlo k obratu. Pak už byli domácí lepší. Musím našemu mužstvu poděkovat, že ani za stavu 4:0 zápas nevzdalo a myslím, že v závěru jsme byli domácím důstojným soupeřem.

Fotogalerie

Související články