HC Energie Karlovy Vary

Dorost: Šumperk odjíždí poražen

Dorost: HC Energie - Šumperk 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)
Celkem pětkrát mohla dnes hrstka diváků na stadionu v Rybářích jásat nad gólem v bráně Šumperka. Nejdříve se zdálo, že soupeř bude silnější, ale jak známo, zdání klame. Nejvíce asi zazářil Jaromír Kverka mladší, který dokázal v krátkém rozmezí vstřelit dvě branky.
Extraliga dorostu, 12. kolo, so 6.10.2007, Zimní stadion Karlovy Vary
Karlovy Vary
Šumperk
5:1
1:0, 3:0, 1:1
Branky a nahrávky: 16. Kverka (Funk), 22. Kverka (Vaněk), 33. Sýkora (Flieger), 37. Schopf (Sýkora), 49. Liška (Funk) - 41. Starý (Fořt).
Karlovy Vary: Endal, Habal, Schopf, Šik, Valeš, Schusser, Dlapa, Konečný, Liška, Funk, Frk, Putyera, Flieger, Sýkora, Vaněk, Baar, Vachovec, Hampl, Chocholáč, Kverka, Fusek, Záhora.
Šumperk: Misiorz, Fabrici, Soós, Kašpar, Štefan, Starý, Fryč, Holinka, Svoboda, Drtil, Fořt, Skoumal, Sodomek, Stejskal, Šrámek, Cink, Tomaník, Trtík, Axman.

Komentář k utkání

Po týmových pokřicích na obou stranách začal nekompromisní souboj. Na Šumperku bylo jasně vidět, že by rád Energii udolal, proto sázel na rychlost. Střídavě se hrálo na obou polovinách hřiště, šance byly vyrovnané. Šumperk byl asi jeden z nejrychleji hrajících soupeřů, který zavítal do Varů. Jak se říká, byl všude. V krátkém rozmezí za sebou byli vyloučeni dva moravští hráči, čehož v 16. minutě využil Kverka. V přesilovce 5 na 3 přelstil brankáře soupeřů a z těsné blízkosti střelil puk do sítí. To spělo k dalšímu zrychlení už tak rychlé hry. Zápasy dorostu se určitou svižností vyznačují, ale Šumperští šli ještě dále. Jenže co se týká ostatních aspektů patřících k hokeji, tam soupeři nijak nevynikali. Energie soupeřům samozřejmě stačila, ale spíše jakoby tempo tentokráte udávali hosté.

Tak jak rychle skončila 1. třetina, začala třetina druhá. Tentokráte už moc energetici nedovolili, aby na jejich ledě určoval styl hry protivník. Hned ve 22. minutě dal svou druhou branku Kverka, který za asistence Vaňka prostřelil gólmana z mezikruží. Domácí se tak definitivně ujali kontroly nad hrou a předváděli pěkný hokej.

Asi už předem bylo dáno, že ani dnešní zápas nebude skoupý na počet gólů. První třetina toho nic moc nepřinesla, ovšem v té druhé dokázali energetici nastřádat hned tři góly. Po Kverkově střele z mezikruží "zaparkovali" puk do brány ještě ve 33. minutě Sýkora, který po přihrávce od Fliegera využil tlačenice před bránou a ve 37. minutě Schopf, jenž dostal pěknou přihrávku zpoza branky a z levého kruhu poslal kotouč za betony brankáře. Čas rychle letěl, hrálo se svižně a takřka bez vylučování.

Třetí třetina byla započata gólem v domácí bráně. Starý využil přesilovky a snížil stav. Hosté okamžitě začali jásat, jako kdyby právě vyhráli mistrovství světa, jenže důvodů k radosti rozhodně moc nebylo. Stále prohrávali o tři góly, vše spělo k jejich prohře a nikde nebylo zaručeno, že třígólový rozdíl je konečný. Ze strany Šumperka už evidentně žádná změna nehrozila, ale energetici se ještě klidně o nějakou tu branku mohli pokusit. A také se pokusili a pokus jim vyšel. Pátý gól dal na začátku 49. minuty Liška. Stál mezi modrou čarou a pravým kruhem a se střelou neotálel. Šumperský brankář tedy přes sebe "procedil" puk celkem pětkrát. V závěru hry se již nic závratného, co by změnilo stav utkání, nestalo. Hra se dohrála s vědomím, kdo je vítěz a kdo poražený.