HC Energie Karlovy Vary

Junioři: Do dalšího kola nejtěžší možnou cestou

Junioři: HC Energie - Č. Budějovice 3:2 pp (0:1, 0:0, 2:1 - 1:0)
Další neskutečné drama dotáhli do vítězného konce karlovarští junioři. V rozhodujícím zápase osmifinálové série prohrávali s Č. Budějovicemi už 0:2, ale brankou v posledních vteřinách srovnali a v prodloužení se pak stal hrdinou okamžiku úspěšný střelec Jan Topinka (na snímku). Junioři se střetnou v dalším kole se zatím neznámým soupeřem (kvůli neoprávněným startům byly kontumována dvě utkání, soupeř Energie tak bude znám až v sobotu). Série každopádně začíná v Karlových Varech v pondělí od 12:15.
Extraliga juniorů, OF3, pá 29.2.2008, Zimní stadion Karlovy Vary
Karlovy Vary
České Budějovice
3:2p
0:1, 0:0, 2:1 - 1:0
Branky a nahrávky: 51. Mareček (Sláma), 60. Budínský (Sláma), 67. Topinka - 4. Havran (Zich), 45. Polodna (Ferebauer).
Karlovy Vary: Panec, Hruška, Schmidt, Přindiš, Tomeček, Boguský, Tollinger, Zmeškal, Rohan , Šnajdr, Topinka, Hudák, Záhora, Kellner, Mareček, Sláma, Mistoler, Dej, Majer, Budínský, Kuběna, Rohan.
České Budějovice: Klestil, Jansons, Klement, Předota, Dietz, Zourek, Havran, Zíb, Ježek, Feferle, Zich, Stejskal, Ferebauer, Horák, Ťoupal, Polodna, Formánek, Rezek, Soudek.

Komentář k utkání

Je to tam! Radost a euforie zavládly po dnešku v kabině juniorského týmu. Energie pokořila Mountfield z Budějovic, i když to většinu hrací doby vypadalo spíše naopak. Týmy naskočily na led houževnatě a svěže a nikdo z hráčů se nebál zajít daleko. První gól střelil Mountfield, konkrétně Havran a od té doby Budějovice valnou většinu hrací doby vedly.

Ambice obou mužstev byly zřejmé i ve druhé části hry. Proč také ne, když šlo o dost. Sebevědomé Budějovice, posilněné navíc gólovým náskokem, měly snahu tlačit se dopředu, jenže dlouhou dobu se jim nedařilo dostat se ze svého obranného pásma. Energie tak bravurně řídila hru. Utkání bylo zatím skoupé na branky, za dvě třetiny se dostal za brankovou čáru kotouč jen jednou. U třetí třetiny by nikdo nehádal, že jak na začátku začínala stereotypně, tak na konci se z ní stala napínavá podívaná. Ve 45. minutě upevnil vedení týmu Béďi Trávníčka Stanislav Polodna. Vše vypadalo pro energetiky ztraceně. Propast dvou branek se zdála být nepřekonatelná. Ale našel se někdo, kdo svůj tým dokázal vyvést z omylu. V 51. minutě snížil stav Mareček, který nečekaně zmátl gólmana, jenž se nestačil zorientovat. Mountfield vedl tedy už opět jen o jeden gól a vedl tak dost dlouho. Kdo odešel před koncem ze stadionu, protože si snad myslel, že vše je ztraceno, tak může litovat. Na tabuli svítil čas 59:16, nikdo by už nevěřil ve výhru Energie. Budínskému se ale podařilo vyrovnat. Namířil puk mezi betony brankáře a tomu v domnění, že kotouč pevně drží, nechtěně puk projel až za brankovou čáru. Radost byla obrovská, šlo se dále do prodloužení.

Dlouhou dobu se ani v prodloužení nerozhodovalo, až do 67. minuty, kdy se stal hrdinou turnaje Jan Topinka. Dokázal si povyjet a správně zamířit. To, co by celou dobu nikdo nečekal se potom stalo skutečností. Energie postupuje, Mountfield bohužel nikoliv.

Ohlasy trenérů

Mikuláš Antonik, trenér Karlových Varů:
Doslova jsme se vyškrábali hrobníkovi z lopaty! Naštěstí jsme to pár sekund před koncem srovnali. V závěru jsme samozřejmě moc chtěli, ale to rozlosování, které bylo, je strašně nevýhodné, my jsme první zápas v Budějovicích nezvládli. Budějovice hrály výborně, strašně důrazně, organizovaně, zodpovědně. Byl to výborný soupeř a o to víc mě těší, že jsme o tak dobrého soupeře přišli.

Související články