Extraliga dorostu, 44. kolo, so 14.2.2009, Svijanská aréna
Liberec
6:2
0:0, 5:0, 1:2
Branky a nahrávky: 23. Miškovský (Maďar, Urba), 28. Bittner (Maďar), 29. Miškovský (Maďar, Urban), 30. Bittner (Morong), 33. Kouba (Psota, Slivka), 60. Miškovský (Rohal) – 54. Tomeček (Kverka), 57. Sýkora (Zadražil). Rozhodčí: Krejcar - Kopal, Prokop. Vyloučení: 9:4. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 72. Střely na branku: 24:18. Průběh utkání: 5:0, 5:2, 6:2.
Liberec: Jelínek – Jandejsek, Bednárik, Pálek, Říha, Rohal, Najman, Dám – Miškovský, Urban, Maďar – Psota, Bittner, Schutz - Slivka, Morong, Mikyska – Kouba, Beníšek
Karlovy Vary: Rauscher (30. Honzík) – Hluchý, Lintemer, Urbančok, Valeš, Konečný, Liška, Gombár, Troška – Sýkora, Záhora, Zadražil – Tomeček, Winkler, Táborský – Bečka, Vrána, Kubáč – Kverka

Do města, které bude hostit Mistrovství světa v klasickém lyžování, dorazili v sobotu hráči Karlových Varů. Svěřenci trenéra Mlejnka byli doslova nabití energií, a tak to byli právě oni, kdo udával od začátku tempo zápasu. Do větší šance se však hosté nedostali, a když už vystřelili, tak všechny jejich pokusy lapil liberecký Jelínek. To na druhé straně mohli už domácí slavit, to by ale v cestě nesměla stát dobře postavená tyč brankáře Rauschera.

Do druhé třetiny nastoupily už ale pravé liberecké šelmy a v čase 22:42 už domácí vedli o branku. Urban vyhrál v útočném pásmu buly, kotouče se ujal Maďar, na jehož přesný pas si před brankou najel Daniel Miškovský a pohodlně zasunul do branky - 1:0. Na rozdíl dvou branek mohl zvýšit Psota, ale v ideální gólové situaci propásl vhodný okamžik. To na druhé straně měl možnost srovnat stav zápasu Záhora, jeho pokus zastavil dobře postavený beton Jelínka. Další radost na domácí střídačce přišla v osmadvacáté minutě. Maďar našel přes celé kluziště na útočné modré Ladislava Bittnera a ten v samostatném nájezdu vymetl všechny pavučiny v hostující brance - 2:0. A pro hosty bylo po minutě ještě hůř! Maďar zavezl kotouč do útočného pásma, ukázkově přenechal kotouč Danielu Miškovskému, který akci z říši snů zakončil přesně nad beton Rauschera – 3:0. Gólové hody tím ale pod Ještědem neskončily! Čas 29:48 a čtvrtá branka Bílých Tygrů! Morong nahodil kotouč od mantinelu před bránu, kde v brankovišti číhal Ladislav Bittner a rozsvítil červené světlo - 4:0 To už neunesl hostující brankář a „bez energie“ odešel na střídačku hostů a nově ho nahradil Honzík. Nový muž s maskou v brance udržel čisté konto pouhé dvě minuty, když ho v přesilovce vyšachovala trojice Psota, Slivka a Jan Kouba, který na hranici brankoviště dopravil kotouč do branky – 5:0. Tragickou druhou třetinu pro Energii mohl dokonat Psota, který ale ztroskotal na dobře postaveném Honzíkovi.

Závěrečné dějství začalo vyloučením na obou stranách, a tak se při hře ve čtyřech zkoušel prosadit Hluchý, jeho střela ale pouze rozezvučela brankovou konstrukci. Na druhé straně odpověděl na tyč hostí Slivka, když jeho střela nechala zpívat tentokrát tyč Honzíka. První branku hostí mohl vstřelit Kubáč, jeho kličkovaná přes celé kluziště skončila až na betonech Jelínka. V posledních deseti minutách začali být domácí nedisciplinovaní a rozhodčí nabídl hráčům Karlových Varů přesilovku 5 na 3, kterou zakončil Vojtěch Tomeček přesně pod víko – 5:1. Tato branka jako kdyby vlila nové síly do hráčů Energie a byl jich plný led. V čase 56:16 skórovali hosté podruhé v zápase. Tomáš Sýkora vypálil kotouč od modré a nenápadná střela prolétla kolem Jelínka a zastavila se až v bráně - 5:2. Konečnou podobu zápasu dal Daniel Miškovský, který čtyři sekundy před závěrečnou sirénou ujel hostující obraně a střelou švihem zkompletoval hattrick - 6:2.

Lubomír Bouchner (TJ Bílí Tygři Liberec): „ V posledním zápase sezóny jsme se chtěli rozloučit vítězstvím. Po první bezbrankové třetině, kdy Karlovy Vary byly lepší, důraznější jsme si v kabině řekli, že musíme hrát hokej. Druhá třetina pak byla vůbec jedna z nejlepších, co jsme letos odehráli. Dali jsme v ní pět gólů a do třetí třetiny jsme si řekli, že to chceme odehrát s nulou. Chybičky tam bohužel byly a zbytečně jsme se nechali vyprovokovat, šli jsme do oslabení a pak jsme inkasovali dvě branky. Kluci ten zápas zvládli nádherně a my tímhle vítězstvím vedeme tabulku.“

Jaromír Kverka (HC Energie Karlovy Vary): „Dnešní utkání jsme bohužel 6:2 prohráli. Liberec je na prvním místě tabulky a bylo to vidět. Měli jsme tam dnes desetiminutový výpadek ve druhé třetině, kdy jsme dostali čtyři góly. Jinak ten zápas z naší stránky nebyl zase tak špatný a ten výsledek je bohužel dost krutý, ale Liberec dokázal to, že je jasně lídr tabulky. Myslím si, že v play-off dojde hodně daleko.“