HC Energie Karlovy Vary

Junioři konečně zabrali, dorost zažil bolestivé vystřízlivění

Junioři: HC Energie - HC Olomouc 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Dorost: RI OKNA Zlín - HC Energie 6:1
Konec hned dvěma sériím připravily zápasy tohoto pátku karlovarským mládežnickým výběrům. Junioři neprůbojné Olomouci povolili pouze jednu branku a díky trefám Tomáše Schmidta, Miroslava Majera (na snímku) a Tomáše Rohana po čtyřzápasovém půstu opět naplno bodovali. Naopak dorostenci v posledních šesti utkáních neztratili ani bod, ve Zlíně se však šestka ukázala pouze na kontě jejich inkasovaných branek. S pohou jednou vstřelenou brankou neměli tentokrát svěřenci Karla Mlejnka nárok na úspěch.
Extraliga juniorů, 11. kolo, pá 10.10.2008, Zimní stadion Karlovy Vary
Karlovy Vary
Olomouc
3:1
1:0, 0:0, 2:1
Branky a nahrávky: 13. Schmidt, 42. Majer (Chaljavin), 59. Coufal (Luňák), 60. Rohan Tomáš. .
Karlovy Vary: Hruška, Habal, Schmidt, Ryžuk, Tomeček, Tollinger, Šik, Rohan, Frk, Jakubal, Chaljavin, Vaněk, Mistoler, Hampl, Fusek, Topinka, Hudák, Rohan, Vachovec, Majer.
Olomouc: Binar, Slovák, Jedlička, Ustrnul, Koryčanský, Krause, Trojan, Malina, Janáček, Spurný, Prášek, Luňák, Dostál, Málek, Dopita, Skácel, Coufal, Rác, Mareček, Pánek, Heža.

Komentář k utkání

Zápas zprvu nehýřil razantností. Hra působila prvních deset minut docela nezáživně, žádný z hráčů se zatím výrazně neprosazoval. Vše se změnilo prvním gólem Tomáše Schmidta, který využil přesilovky. Potom se hra rozpumpovala. Olomouc začala více kombinovat, bylo jasné, že apelují na vyrovnání.

Druhá třetina byla už úplně o něčem jiném, alespoň z pohledu domácích. Energie nasadila tempo, na které jsou všichni zvyklí a tudíž museli Olomoučtí také zabrat. Snažili se srovnat skóre. Jenže snaha asi nestačí, protože vyrovnávací branka nebyla v dohledu. Olomouc se moc nedostávala do gólových šancí, což jí vydrželo přes celou třetinu.

A ve třetí třetině to vůbec nevypadalo na to, že se Olomoučtí probudí a nasází domácím plno branek. Bylo to hlavně kvůli tomu, že energetici se probouzet nemuseli, už vůbec se nemusel probouzet varský brankář a co se týká branek, byli úspěšnější, jelikož jim se naopak podařilo vstřelit gól číslo dva. Ve 42. minutě trefil síť soupeře Majer. Tímto krokem už víceméně pojistil dnešní výhru svého mužstva. Samozřejmě se mohlo stát ještě cokoliv. A také se stalo. Sice to, že Olomouc se konečně probojovala alespoň ke snižovací brance. Skoro celých šedesát minut byli v tomto směru hosté bezmocní, Coufal se nakonec postaral alespoň o čestný gól. A jelikož to bylo v 59. minutě, tak Olomouc přistoupila i na tu možnost, že zkusí powerplay. Zkusili, ale neměli to dělat. Tomáš Rohan se totiž bez problémů do nijak nestřežené brány trefil a osud dnešního utkání byl rozhodnut.