Extraliga staršího dorostu, 14. kolo, so 17.10.2009
Ústí n. L.
2:3
2:0, 0:0, 0:2 - 0:0
Branky Energie: Táborský 3. Asistence: Beran, Kubáč.

Hostům se nevyvedl vstup do utkání, hráli příliš komplikovaně a v některých situacích pasivně. Logickým výsledkem byly dvě inkasované branky v karlovarské síti. Po domluvě o přestávce se mužstvo probudilo, zjednodušilo projev a až do konce byli hráči Energie lepším týmem. Přesto ještě v 53. minutě byl stav stále 2-0 pro domácí, až střelec večera Táborský překonal výborného brankáře Lvů. Za tři minuty bylo vyrovnáno, prosadil se opět stejný hráč. Utkání dospělo až k samostatným nájezdům, ve kterých dominoval brankář Honzík a jediným úspěšným exekutorem byl opět Oto Táborský. Zajímavostí utkání byl pouze jeden vyloučený hráč, a to ještě za zdržování hry.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary: Nebyli jsme spokojeni s průběhem první třetiny, ve které jsme zbytečně vraceli kotouče do obranného pásma a útočné akce často překombinovali. Po přestávce se náš herní projev zlepšil, zlepšili jsme pohyb, zjednodušili hru a dokázali jsme utkání otočit.