HC Energie Karlovy Vary
Extraliga staršího dorostu, 23. kolo, pá 30.11.2012
Litvínov
Karlovy Vary
5:3
0:1, 3:2, 2:0
Branky a nahrávky: 28. Štěpka (Baránek), 32. Šimeček, 33. Šefl (Stříbrný, Sýkora), 58. Šimeček (Kučera, Řezníček), 60. Štěpka (Šefl, Stříbrný) - 3. Klíma (Janata), 30. Hroch (Gorčík), 35. Rubeš (Michálek). Rozhodčí: Jebavý - Marek, Rybáček. Vyloučení: 3:6, navíc Baránek (LIT) 10 min. a Molnár (KVA) 10 min. Využití: 1:0. Střely na branku: 26:38.
Litvínov: Klečka - Řezníček, Wiedemann, Moravec, Sklenička, Štěpka, Šesták, Vostárek, Šefl, Šimeček, Sýkora, Poljanský, Kučera, Baránek, Stříbrný
Karlovy Vary: Frček (33. Harakal) - Klíma, Beránek, Molnár, Dimitrov, Vaněk, Rubeš, Hroch, Bláha, Gorčík, Petrov, Priškin, Michálek, Osmík, Janata, Kodl, Kohout, Veverka

Komentář k utkání

Litvínov sehrál na domácí půdě vyrovnané utkání, hosté měli v úvodu utkání navrch. Již ve třetí minutě se přesnou střelou prosadil Josef Klíma a hosté vedli 1:0. Chemici byli v první třetině často vylučovaní a Vary tak hráli řadu přesilových her, ale Litvínov dokázal všechny početní výhody hostů ubránit. V závěru třetiny měl Litvínov výhodu přesilové hry, domácím se však nepovedlo tuto výhodu zužitkovat.

Do druhé třetiny Litvínov vstoupil aktivně, domácí měli několik brankových příležitostí, ale Frček si dokázal se všemi situacemi poradit. Až v polovině zápasu se domácí dočkali kýženého vyrovnání. Baránek přihrál volnému Dominiku Štěpkovi a ten vyrovnal stav utkání. Litvínov se neradoval příliš dlouho. O dvě minuty později hosté opět vedli. Daniel Hroch po pěkné kombinaci s Gorčíkem vrátil vedení na stranu hostů.

Ani ne o dvě minuty později bylo znovu vyrovnáno, když přesně zacílil Jaroslav Šimeček do svatyně Frčka. Tuto pětiminutovku nabitou brankami završil domácí obránce Karel Šefl přesnou střelou dokázal překonat Frčka po třetí. Domácí dokázali své vedení udržet opět jen dvě minuty, Tomáš Rubeš dokázal opět vyrovnat, a tak šly oba týmy do kabin za stavu 3:3.

Třetí třetina byla opět vyrovnaná, domácí měli sice několik šancí, ale překonat střídajícího Harakala se jim povedlo až tři minuty před koncem zápasu. Litvínovští hráči poté ještě pojistili své vítězství, když pátou branku vsítil již podruhé skórující Dominik Štěpka. Hosté se ještě pokusili o hru se šesti bruslaři v poli, ale domácí své vítězství už ubránili, a tak si připsali další cenné vítězství.