HC Energie Karlovy Vary

Junioři překvapení nedokonali, postupuje Spartak

MHL: MHK Spartak – HC Energie 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) Karlovarští junioři v rozhodujícím utkání série podlehli Spartaku. Moskevský tým v utkání ukázal své větší zkušenosti, Energii prakticky k ničemu nepouštěl a dle papírových předpokladů postoupil do čtvrtfinále. Svěřenci Karla Mlejnka sice svou první sezonu v MHL končí porážkou, přesto mohou na uplynulé měsíce vzpomínat v dobrém. Jako nováček v Mládežnické hokejové lize sehráli důstojnou roli a kvalifikovali se do play-off, ve kterém měli na dosah vyřazení jednoho z favoritů celé soutěže.
MHL, OF5, st 20.3.2013
Spartak Moskva
Karlovy Vary
2:0
0:0, 1:0, 1:0
Branky a nahrávky: 31. Pugolovkin (Krutikov), 47. Voronin (Pešechonov, Denežkin). Rozhodčí: Romasko, Sojin - Matjuchov, Nikolajev. Vyloučení: 6:9. Bez využití. Střely na branku: 31:19. Vyhraná vhazování: 41:24. Průběh utkání: 2:0.
Spartak Moskva: Šestjorkin - Kozlovskij, Kulik, Zemčjonok, Želdakov, Vasiljev, Solovjov, Jermakov, Alexejev - Denežkin, Voronin, Pešechonov - Kučerkov, Medvěděv, Batrak - Pugolovkin, Chacej, Krutikov - Pavljukov, Tkačuk, Několenko
Karlovy Vary: Habal - Dvořák, Schusser, Klimíček, Troška, Chalupa, Kvapil - Harkabus, Vachovec, Švec - Flek, Kverka, Tomeček - Novák, Jurák, Zadražil - Vrána, Sýkora, Kohout - Csamango

Ohlasy trenérů

Karel Mlejnek (HC Energie Karlovy Vary): Gratulujeme soupeři k dnešnímu vítězství a vítězství v celé sérii. Po sérii musím říct, že o osudu celého osmifinále rozhodl moment z půle 4. utkání, kdy jsme nevstřelili branku na 2:0 po zázračném zákroku gólmana. V dnešním utkání jsme si vytvořili pouze dvě brankové příležitosti, což je málo. Když to shrnu komplexně, postoupilo mužstvo, které mělo větší počet hráčů vysoké herní kvality. Přece jenom 9 hráčů ze zkušenostmi z KHL se nakonec projevilo. Mě těší, že naše mužstvo jako nováček splnilo cíl sezóny postup do play-off a zde velmi dobře a srdnatě konkurovalo Spartaku. Hráči odvedli v sezóně obrovský kus práce a myslím, že udělali čest karlovarskému a českému hokeji. Rád bych touto cestou poděkoval hráčům, celému realizační týmu v čele s mým asistentem Tomášem Mariškou, s kterým se mi výborně spolupracovalo, a celému vedení klubu, že jsme MHL mohli hrát.