Starší dorostenci po tuhé bitvě podlehli Spartě

SDO: HC Energie Karlovy Vary - HC Sparta Praha 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
Hokejisté Karlových Varů nastoupili v pondělí odpoledne k předehrávce 25. kola RAKO extraligy staršího dorostu. Jejich soupeřem byla pražská Sparta, doposavaď první tým tabulky. Utkání se hrálo ve vysokém tempu, plném tvrdých osobních soubojů. Štatsnější nakonec byla Sparta a do Prahy si tak odváží všechny tři body.
Extraliga staršího dorostu, 25. kolo, po 18.11.2013, KV Aréna
Sparta
1:3
0:1, 0:0, 1:2
Branky a nahrávky: 47. Trapl (Čejka) – 2. Hozák (Černoch, Lojka), 52. Černoch (Hozák, Mikliš), 53. Svoboda (Györi). Rozhodčí: Kostourek – Havelec, Fiala. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:2. Střely: 34:23 Diváci: 55
Karlovy Vary: Frček – Adam, Soudský, Bahounek, Blaha, Rulík (C), Vodička, Beer – Rubeš, Janata, Trapl, Svoboda, Osmík, Krliš, Čejka, Binias, Čupa, Hauzr
Sparta: Pírs – Bureš, Kolář, Kalina, Mikliš, Knobloch, Jandus, Duben – Černoch, Lojka (C), Hozák, Svoboda, Chlapík, Györi, Zářecký, Jandus, Polesný, Kazda, Sedlák, Seniov

Domácí začali utkání opravdu ve vlažném tempu. Hned po půl minutě se nechal zbytečně za podražení vyloučit domácí Kamil Svoboda a hostům trvalo pouhou minutu, než nabídnutou výhodu dokázali zužitkovat a ujali se tak vedení v zápase gólem Jiřího Hozáka. I nadále se energetici nemohli dostat do žádné větší šance a to ani po přesilové hře, kterou jim Sparta umožnila. Karlovarští působili trochu unaveným dojmem a bylo znát, že se na nich nabytý program posledních dnů podepsal. I přes velmi malou aktivitu se Energii podařilo vybojovat další přesilovou hru, kdy i po reklamaci krvavého šrámu, rozhodčí ocenil zákrok pouze dvouminutovým trestem. Ani toto domácí nevyužili a tak po první dvacetiminutovce svítilo na kostce skóre 0:1.

Na začátku druhé části domácí začali hrát aktivněji. Bylo to dané také tím, že se hned po minutě a půl nechal vyloučit hostující Lukáš Lojek. Energetici však ani tuto výhodu nepřetavili ve srovnávací gól. I nadále ale měla převahu Sparta, která se bohužel pro ní nechala zbytečně vylučovat. Domácí však opravdu působili až bezzubým dojmem, protože když už si dokázali vypracovat větší šanci, tak nedokázali přesně zakončit a všechny jejich střely mířily do připraveného Pírse. Asi největší vzrušení přinesl závěr druhé třetiny, kdy na polovině hřiště fauloval Adam Rulík hostujícího hráče kolenem a byl předčasně poslán do šaten. Po tomto se střetu se nám na ledě začalo přiostřovat a na obou stranách vzplály vášně na konci třetiny, kdy se do šarvátky u střídačky hostů zapletl domácí Luboš Adam. Víc nám druhá perioda nepřinesla, a tak týmy odcházely do šaten stále za stejného stavu.

Do třetí třetiny vstoupili hosté do rozehrané přesilové hry. Sparta uzamkla domácí v jejich obranném pásmu a dlouhou dobu nenechala mladé energetiky, aby si sáhli na kotouč. Domácím se však i tato přesilová hra podařila ubránit a živili tak stále naději na vyrovnání nepříznivého skóre. V sedmé minutě se Energie konečně dočkala. Po nahození Michala Čejky sklepl kotouč do Pírsovy branky Martin Trapl a srovnal tak stav zápasu na 1:1. Na karlovarských bylo vidět, že je vyrovnávací branka nabudila. Jenže poté přišlo vyloučení Petra Biniase a Sparta touto výhodou už nepohrdla. Po vyjetí z rohu protlačil puk bekhendem za domácího Frčka Jiří Černoch a vrátil tak sparťánům vedení. Aby toho nebylo málo, tak třetí hřebíček do karlovarské rakve zatloukl Martin Svoboda, který z první zakončil za bezmocného Frčka. To už s šancemi energetiků vypadalo bledě. Rozhodčí ještě domácím nabídl tři minuty před koncem utkání přesilovou hru, ale ani při hře šesti proti čtyřem bez brankáře se energetici prosadit nedokázali, a tak si Sparta odvezla z Karlových Varů tři body za konečný výsledek utkání 1:3.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary) „Jsem zklamán z výsledku, nikoliv z výkonu, který jsme předvedli. Sparta má kvalitativně lepší kádr, ve svých řadách má několik mládežnických reprezentantů. Naše mužstvo dnes podalo výkon na hraně možností a myslím, že ve většině případů jsme měli více ze hry, avšak Sparta prokázala větší kvalitu v zakončení a to na konec rozhodlo. Chtěli jsme hrát kontaktní a agresivní hru a myslím, že to na Spartu platilo. Bohužel se nám nepodařilo překonat skvěle chytajícího brankáře. Spoustu sil nám také vzala hra v oslabení, hlavně to pětiminutové. Naše mužstvo podalo velmi dobrý výkon a to ne všichni aktéři na ledě o sobě můžou tvrdit.“

David Kočí (HC Sparta Praha) „Byl to zápas , který jsme potřebovali vyhrát a naštěstí se nám to podařilo. Karlovarští hráli velmi dobře a hlavně tvrdě, každé střídání dohrávali souboje, takže to pro nás bylo těžké klání, ze kterého jsme si odvezli mnoho šrámů. Důležité ale je, že jsme si odvezli také tři body, avšak myslím, že to byl zápas na obě strany vyrovnaný. Jsme spokojeni jak s odvedeným výkonem tak se samotným přístupem hráčů.“