HC Energie Karlovy Vary

Po skalpu posledního přehrála Energie i lídra!

HC Energie - HC Oceláři Třinec 5:3 (1:1, 1:2, 3:0)
Dvouměsíční čekání na vstřelení více jak dvou branek v utkání je u konce. A výsledkem je skvělý zisk tří bodů nad vedoucím celkem celé extraligy. K výhře nad Třincem dvěma brankami přispěli Martin Bartek a Radek Duda.
Tipsport extraliga, 47. kolo, ne 15.2.2015
Karlovy Vary
Oceláři Třinec
5:3
1:1, 1:2, 3:0
Branky a nahrávky: 19. Bartek (Balán, Deyl), 30. Bartek (Duda), 42. V. Tomeček (R. Hruška, J. Tomeček), 58. Duda (Balán), 60. Duda (Balán) – 2. Š. Ružička (Plíhal, D. Nosek), 25. Hrabal (Hrňa, Plíhal), 31. Dravecký (M. Růžička, Žejdl). Rozhodčí: Pešina, Horák – Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváci: 2302. Střely na branku: 35:24. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 5:3.
Karlovy Vary: Závorka – Deyl, Bičánek, J. Tomeček, Redlihs, Dvořák, Šmach, M. Rohan, Šafář – Bartek, Balán, Duda – V. Tomeček, R. Hruška, Vachovec – Bahenský, Skuhravý, Micka – Koblasa, Zadražil, Gorčík
Oceláři Třinec: Hrubec – Klesla, Hrabal, Linhart, Galvas, Doudera, D. Nosek, Trončinský – Orsava, Kreps, Hrňa – Žejdl, M. Růžička, Dravecký – Š. Ružička, Plíhal, Rákos – Matuš, Jašek, Cienciala

Komentář k utkání

Domácí takřka od samého začátku hráli s jednobrankovým mankem. Třinec se prosadil totiž už ve 2. minutě hry, když domácí obranou zapomenutý Štefan Růžička propálil Závorku poté, co si k němu sjel od modré. O necelé dvě minuty později pak mohl vyrovnat Bartek po nahrávce Balána, avšak přesunujícího se Hrubce nepřekonal. V 7. minutě byl vyloučen domácí kapitán Duda, o jedenáct vteřin později se však síly dorovnaly a o další minutu již Energie hrála čtyři na tři kvůli faulům Martina a Štefana Růžičky. Energetici však početní výhodu nevyužili a naopak se ve 12. minutě nechal vyloučit Redlihs a hosté mohli začít kombinovat v přesilové hře. Kdo ale čekal, že hosté z Třince budou obléhat Závorku, pletl se. Bahenský se Skuhravým dobře napadali a nebýt ofsajdu, mohli ohrozit v oslabení Hrubce. Další výraznou šanci si zelenočerní vypracovali téměř před koncem první periody. Nejprve se zkoušel svižnou střelou prosadit aktivní Bartek, o chvíli později, v 17. minutě hry, zkoušel překvapit Hrubce Bahenský. A domácí tlak stupňovali. Přidali se Tomeček, Koblasa, opět Bahenský, až se v 19. minutě dostal ke slovu Martin Bartek, který doslova prostrčil kotouč do brány nejdříve pod třineckým obráncem a následně i pod Hrubcovými betony. Po první periodě byl tak stav 1:1.

Chvíli po začátku druhého dějství šli domácí do oslabení kvůli faulu Tomáše Dvořáka. Pro hosty, kteří jsou známí svojí ofenzivní sílou, to byla šance jít opět do vedení. Nejdříve se 23. minutě zkoušel prosadit po buly Klesla, trefil ale Závorkův beton. Ve 25. minutě pak vytvořil v brankovišti tlak Trončinský, což vedlo ke strkanici. Ve stejné minutě přidal svůj trest i Skuhravý a hosté hráli sedm vteřin pět na tři. O chvíli později se Josefu Hrabalovi podařilo Závorku překonat střelou od modré a hosté přesilovou hru přetavili ve vedení - 1:2. Domácí Energii se naskytla příležitost opět vyrovnat ve 28. minutě při vyloučení Doudery. Duda s Balánem vytvořili tlak v brankovišti, ale bezvýsledně. Energie tlačila a vyústila z toho hra pět na tři po faulu Štefana Ružičky. Ve dvojnásobné početní výhodě se poté prosadil po kombinaci Martin Bartek, který srovnal ve 30. minutě na 2:2. Remíza ale karlovarským dlouho nevydržela, neboť po osmi vteřinách se dostal k zakončení před Závorkou po laxním přístupu domácí obrany Vladimír Dravecký, který opět poslal hosty do vedení 2:3. Ve 33. minutě nabídli domácí Třinci opět dvojnásobnou početní výhodu Duda s Dvořákem. Energii ale oslabení semklo a po chvíli dobrého napadání si vybojovala také vyloučení. Hrálo se tak pouze pět na čtyři, přičemž se hosté nedostali téměř k žádné střele. Další faul ve 36. minutě přidal ještě hostující Linhart za hrubost a byli to domácí, kdo hrál pět na tři. Tato početní výhoda jim však vůbec nevyšla a ve druhé třetině bohaté na vyloučení už se nic víc nestalo.

Ve 42. minutě se naskytla velká příležitost Vojtěchu Tomečkovi, který ujížděl s Redlihsem dva na jednoho. Tomeček z levé strany naznačoval přihrávku, ale radši vypálil, což vedlo ke srovnání na 3:3. Další výrazná šance přišla až ve 48. minutě a byla v režii hostů. Kreps po obkroužení brankoviště vytáhl Závorku z branky a zkoušel zakončit do odkryté jeho klece, kde však zakročil jeden z domácích beků. V 51. minutě se hrálo již nahoru dolů, kdy oba týmy měly velké šance. Nejprve ujížděl na Závorku sám Hrňa, neúspěšně. Na druhé straně to zkoušel o minutu později Bartek, který však z úhlu mířil přímo do lapačky Hrubce. Domácí se přece jen radovali z obratu, o který stáli od samého začátku utkání. O ten se zasloužil v 58. minutě Radek Duda, který nikým nehlídaný před brankou zužitkoval přihrávku od Balána. Definitivní tečku za nedělním zápasem poté udělal Duda ještě v 60. minutě, když z úhlu vypálil a puk za Hrubce propadl. Tři body tak zůstaly na západě Čech, Oceláři padli podruhé za sebou.

Ohlasy trenérů

Jaromír Kverka (HC Energie Karlovy Vary): Zápas jsme začali s přílišným respektem k soupeři, kterého jsme pustili do vedení. V prvních dvou třetinách bylo mnoho vyloučení na obou stranách. Jsem hrozně rád, že jsme ve třetí třetině skóre obrátili v náš prospěch. Tyto body a vítězství jsme moc potřebovali. Sičák, Harant a David Hruška nehráli z důvodu zranění.

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): Chtěli jsme zde zvítězit a myslím, že nějaké body jsme si dnes zasloužili. Důležité bylo, že jsme jsme domácím nikdy neodskočili víc jak o gól a vždy jsme jim vlastními chybami umožnili vrátit se do hry. Jsme zklamaní, musíme nyní zapracovat a pokusit se vyhrát na Slavii.

Fotogalerie

Související články

Ohlasy k zápasu | ne 15.2.2015

Tomáš Dvořák: Byl to senzační obrat

Preview k zápasu | so 14.2.2015

Do KV Areny míří lídr z Třince