Starší dorostenci odstartovali vítězně

SD: HC Letci Letňany - HC Energie 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Starší dorostenci Energie získali v prvním extraligovém utkání nového ročníku plný bodový zisk, když v Letňanech zvítězili fotbalovým skóre 1:0. Jedinou branku utkání už ve třetí minutě vsítil Petr Vodička (na snímku). Brankář Ondřej Kuchař čelil 19 střelám a vychytal čisté konto.
Extraliga staršího dorostu, 2. kolo, so 6.9.2014, ICE Arena, hala Reebok
Letňany
0:1
0:1, 0:0, 0:0
Branka a nahrávky: 3. Vodička (Trapl, Janata). Rozhodčí: P. Würtherle – Komárek, J. Ondráček. Vyloučení: 4:2, navíc Průžek (LET) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 63. Střely na branku: 19:33. Průběh utkání: 0:1.
Letňany: Hamalčík – Hůla, Kolenatý, Pařík, Katriňák, Brabec, Chvála – Chalupa, L. Procházka, Satran – Pražienka, Burda, Průžek – Šimon, D. Volf, Horák – Mařík, Kučera, Řepík
Karlovy Vary: Kuchař – Pajk, Prachař, Vápeník, Vodička, Havlík, Beer – Trapl, Janata, Kurfürst – K. Svoboda, Davídek, Čejka – Hauzr, Pastyřík, Slabý

Do zápasu druhého kola RAKO extraligy staršího dorostu vstoupily lépe Karlovy Vary, které si ve třetí minutě zahrály po dvouminutovém vyloučení Jana Kučery přesilovou hru. Početní převahu zužitkoval po čtrnácti sekundách PETR VODIČKA, který od hranice ofenzivního pásma prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 0:1. V minutě čtrnácté inkasoval menší trest karlovarský Pavel Vápeník, domácí zůstali v přesilovce bezzubí.

Ve druhé dvacetiminutovce si 63 diváci na zajímavý moment museli počkat do osmadvacáté minuty, kdy se před brankou hostujícího hájce svatyně strhla hromadná šarvátka. Hlavní rozhodčí Pavel Würtherle udělil pouze dvouminutové tresty, a to po jednom na každé straně. Ani při dvouminutové hře čtyři na čtyři si celky brankovou akci nepřipravily. Po zbytek třetiny kontrolovaly hru svěřenci Václava Eismanna.

První polovina třetí části byla v režii Karlových Varů, ve druhé tomu bylo naopak. Letňany může mrzet nevyužitá šance z šestapadesáté minuty, kdy se odražený kotouč dostal po střele domácích do předbrankového prostoru k Lukáši Procházkovi, který z bezprostřední blízkosti recept na Ondřeje Kuchaře nenalezl. V čase 58:24 min. si domácí vyžádali oddechový čas a riskli od tohoto času power-play. I přes sílící tlak zůstal gólman Západočechů v zápase nepřekonán, Matěj Chalupa dosáhl branky sekundu po siréně.

Karlovy Vary ustály závěrečný tlak domácích a z tuzemského hlavního města si odváží po výhře 1:0 tři body.

Milan Antoš (HC Letci Letňany): „Střel jsme vyslali tristně málo. Pokud se nedostaneme za každou třetinu ani na patnáct střel, nemáme šanci vyhrát. Je to náš dlouhodobý problém, dáváme hodně málo gólů a kluci se na jakoukoliv střelu nadřou. Myslím si, že je to spíše o myšlení, zaměřit se v dalších trénincích na koncovku nemá cenu, dokud hráči na to nemyslí a nechtějí to tak udělat. Můžeme trénovat střelu, jakou chceme, ale není to o tréninku. Karlovy Vary jsou silné družstvo, patří k nejlepšímu, co v České republice je. Bojovali jsme do poslední chvíle a za to je třeba kluky pochválit a ocenit. S výsledkem spokojený nejsem, bral bych, kdybychom bodovali. Po druhém kole máme dvě porážky, ale víme, že sezóna bude dlouhá a hodně náročná na nás všechny. Naším cílem je zachránit se a udržet extraligu staršího dorostu v Letňanech. Někteří hráči nám bohužel odchází do světa nebo do jiných celků.“

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): „Jsme velice rádi za výhru, protože v Letňanech na úzkém hřišti se hraje většině soupeřů těžko. Jinak bych řekl, že první třetinu měli ze hry více domácí, my ale dokázali proměnit přesilovou hru. Druhá část patřila nám, mohli jsme přidat další branky. Závěrečné dějství bylo vyrovnané se závěrečným tlakem domácích. Vynikajícími zákroky nás podržel brankář Ondřej Kuchař. S obrovským sebeobětováním hráčů jsme si odvezli velice cenné tři body. Přesilovky trénujeme a můžou rozhodovat i další utkání. V sobotu se to ukázalo jako zlomový moment. Našimi ambicemi je postup do play-off, letos nemáme příliš gólových hráčů. Musíme spoléhat na pracovitost a organizaci družstva. Dalším naším cílem je, aby každý hráč na konci letošní sezóny byl na vyšší výkonnosti než nyní.“