Energetici si pohráli s Oltenem

V první zápasové zkoušce na svém švýcarském turné obstáli karlovarští hokejisté skvěle. Nad účastníkem druhé nejvyšší švýcarské soutěže EHC Olten si udržovali po celý zápas převahu a uštědřili domácím debakl 7:0. Brankář Rudolf Pejchar byl po celý zápas téměř bez práce, vcelku jednoduše tak udržel čisté konto a mohl sledovat útočné manévry svých spoluhráčů.
Přípravné zápasy, přát., út 12.8.2003
Olten
0:7
0:1,0:3,0:3
15. Košťál (Alinč), 27. Pavliš (Skuhravý), 28. Vantroba, 29. Rodine (Kraus, Bauer), 45. Skuhravý, 47. Kumstát, 54. Pavliš (Kumstát, Bacul). Rozhodčí: Schmid - Simmen, Sommer. Diváků: 268
Olten: Gislimberti - Stucki, Werlen - Knopf, Wüst - Poggio, Kindler - Siegwart, Malgin, Gendron - Othmann, Niggli, Hutzel - Schori, Cyrill Aeschlimann - Wüthrich
Karlovy Vary: Pejchar - Hájek, Ptáček - Krajíček, Galvas - Bauer, Rodine - Vantroba, Kivoň - Alinč, Polák, Košťál - Svoboda, Bednařík; Skuhravý - Lipiansky, Kraus, Tvrdek - Pavliš, Kumstát, Bacul

Hokejisté Oltenu, vědomi si rozdílu v herních schopnostech, se od začátku soustředili především na defenzívu. Karlovarští hokejisté přišpendlili domácí tým od první minuty před brankáře Gislimbertiho a po celý zápas si udržovali zřetelnou herní převahu.

Přesto trvalo celých patnáct minut, než musel Gislimberti poprvé kapitulovat, a to po střele Košťála. Předtím však několikrát výborně zasáhl proti svižně hrajícím energetikům, kteří zkoušeli jeho pozornost ze všech pozic.

V prostřední části hry sehráli hosté divokou dvouminutovku, během níž Pavliš, Vantroba a Rodine navýšili skóre ještě před polovinou zápasu na 0:4.

Oltenský brankář měl i nadále plno práce, zatímco Pejchar na druhé straně trávil příjemný večer. Z povzdálí sledoval další tři úspěšné trefy svých spoluhráčů, kteří nakonec deklasovali Olten výsledkem, který plně odpovídal dění na ledě. Domácí se v závěru dostali k několika šancím, celkově však byli hokejisté Energie o třídu lepší.