HC Energie Karlovy Vary

Junioři v prodloužení zvítězili a proti Motoru berou dva body

JUN: HC Energie - HC Motor 3:2p (2:0, 0:2, 0:0 - 1:0)
Karlovarští junioři změřili ve čtvrteční podvečer síly s jihočeským Motorem. Po úvodní třetině dominovali domácí a vysloužili si dvougólový náskok. Ve druhém dějství se hra úplně obrátila a po několika využitých šancích se podařilo Motoru srovnat krok i skóre. Třetí třetina gól nepřinesla, a tak se rozhodovalo v prodloužení, kde bleskově rozhodl Ondřej Beránek.
DHL extraliga juniorů, 17. kolo, čt 29.10.2015
Karlovy Vary
České Budějovice
3:2p
2:0, 0:2, 0:0 - 1:0
Branky a nahrávky: 8. Svoboda (TS), 15. Hauzr (Beránek, Vrána), 61. Beránek (Zikmund) – 27. Prokeš (Guman), 33. Prokeš (Guman, Klinecký). Rozhodčí: Grech - Havelec, Fiala. Vyloučení: 8:5, navíc Vrána (KVA) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 125.
Karlovy Vary: Frček – Beer, Pajk, Rulík, Dudek, Vodička, Weinhold – Beránek, Nguyen, Zikmund, Svoboda, Čejka, Vrána, Davídek, Hauzr, Hendrych, Procházka, Babka
České Budějovice: Kváča – Svoboda, Farka, Matoušek, Žáček, Klinecký, Benda – Doktor, Šuhaj, Sloboda, Prokeš, Točík, Šulek, Guman,F. Bárta, Pixa, Panáček, J. Bárta, Pašek

Komentář k utkání

Od úvodu zápasu si Energie začala diktovat hru. Svou aktivitou velice převyšovala hostující Motor. Vytvořila si souvislý tlak a hosté měli poté po dobu celé třetiny problémy s rozehrávkou. V prvních minutách měl také mnoho šancí Ondřej Beránek, úvodní gól ale nevstřelil. Jako první rozvlnil sít Kamil Svoboda, který při trestném střílení využil mezery mezi betony Kváči. Hra pokračovala v téměř stejném proudu dál. Ve čtrnácté minutě si za krosček vysloužil Guman dvě trestné minuty, což přineslo další branku Energie. Po krásné kombinaci zakončil do odkryté branky Filip Hauzr. Ve zbytku třetiny navyšovali energetici svojí dominanci a div že nepřidali další gól.

Ve druhé třetině se hra úplně obrátila. Energie vstoupila do třetiny laxně, čehož hosté využili. Svou aktivitou se dotáhli na Energii a začali jí dělat problémy. Vytvářeli si mnoho šancí a domácí v jednu chvíli nevěděli, kam dřív skočit. Poté se již Motor střelecky prosadil, po bystrém zakončení stáhl náskok Energie Radek Prokeš. Dalším zlomovým momentem se stala dvojnásobná početní výhoda hostů, kterou využil opět Radek Prokeš a vrátil tak Českým Budějovicím šanci na body. Hosté měli po zbytek třetiny ještě několik šancí, ovšem bez využití. Energie se výkonnostně začala na Motor opět dotahovat, poté si i ona na konci třetiny vysloužila dvojitou početní výhodu, kterou již nevyužila.

Úvod třetího dějství byl velice vlažný a bez šancí, byla to část zápasu, kdy ofsajdy střídaly icingy. V půlce se to ale zlomilo a hra se najednou otevřela. Během chvíle padlo dvaadvacet trestných minut, souboje se přiostřily a mezi hráči začaly propukat malé šarvátky, které jednou dokonce přerostly v menší bitku. Poté se akční pasáž uklidnila a spěla k prodloužení.

V nastaveném čase to netrvalo dlouho a domácí fanoušci se mohli radovat. Hned po vyhranné buly se energetici nastěhovali do útočného pásma a tlačili se na branku. Po jednom z nahození se oba útočníci nacpali do Kváčovi svatyně, následně se úspěšně zorientoval Ondřej Beránek, který poskakující kotouč dorazil za brankovou čáru.

Ohlasy trenérů

Jiří Žůrek (HC Energie Karlovy Vary): Jsme velice rádi za dva body. Myslím že jsme si je zasloužili, protože ten konec jsme ubojovali, což bylo pro tým velice pozitivní. Musíme se opět připravit na další zápas a bojovat i nadále.