HC Energie Karlovy Vary

Nový extraligový ročník načala porážka s Piráty

Piráti Chomutov - HC Energie 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
V prvním kole nového ročníku Tipsport extraligy se energetikům nepodařilo navázat na vítězství z přípravy a padli na ledě Chomutova. V utkání přitom díky trefě Denise Kindla (na snímku) vedli, v dalším průběhu si však vylámali zuby na brankáři Lacovi, naopak Piráti skóre otočili. Snížení z hole Vladimíra Sičáka v závěru už body nepřineslo.
Tipsport extraliga, 1. kolo, pá 9.9.2016
Chomutov
Karlovy Vary
3:2
1:1, 1:0, 1:1
Branky a nahrávky: 17. Sklenář (V. Růžička), 40. Mrázek (V. Růžička), 59. Vondrka (Kämpf, Poletín) – 8. Kindl (Gorčík, Sičák), 60. Skuhravý (T. Rohan, Sičák). Rozhodčí: Šír, Petružálek – Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 6:3. Bez využití. Diváci: 4421. Střely na branku: 33:29. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2.
Chomutov: J. Laco – Kudělka, Rutta, Dlapa, Flemming, Skinner, Valach, Mrázek – Vondrka (C), Huml, Račuk – Tomica, V. Růžička, Skokan – Sklenář, Kämpf, Koblasa – Poletín, Šťovíček
Karlovy Vary: Honzík – Sičák, Šidlík, Harant, M. Rohan, Benák, Tomáš Dvořák, Weinhold – T. Rachůnek, Matuš, Stloukal – T. Rohan, Skuhravý (C), V. Tomeček – Vachovec, Kindl, Gorčík – Harkabus, Gríger, Flek

Komentář k utkání

Piráti se hned na začátku zápasu dostali do velké šance. Odraženou střelu od zadního mantinelu před bránou minul Jakub Sklenář, jenž byl také nejblíže k využití dvouminutové přesilovky. Krátce poté otevřela Energie skóre. U pravého mantinelu se ke střele dostal Denis Kindl, který překonal Jána Laca a poslal Vary do vedení – 0:1.

Ve dvanácté minutě měli Piráti další velkou možnost, ve které stál opět Jakub Sklenář. Ten ale dorážku z mezikruží nasměroval pouze od Honzíka. O chvilku později se Karlovy Vary dostaly do přečíslení, které vzal na sebe Tomáš Rohan, ale neuspěl. V sedmnácté minutě Chomutov vyrovnal. Za Honzíkova záda dotlačil puk Jakub Sklenář – 1:1.

Hned v úvodu druhé periody se před bránu prodral Václav Skuhravý, na Jána Laca si však nepřišel. Poté ve vlastním oslabení ujel Jakub Sklenář, jeho pokus skončil na hrudi Honzíka. V polovině utkání stál sám před bránou Marek Račuk, jenž z pravé strany přestřelil horní tyč. Krátce poté se do samostatného úniku dostal Václav Skuhravý, který trefil hruď Jána Laca.

V závěru periody se do samostatného úniku dostal i Radim Matuš, jenž selhal v koncovce. V čase 39:51 šli Piráti do vedení. Vladimír Růžička nahrál od levého mantinelu do mezikruží, kde stál Jaroslav Mrázek, jenž bekhendem překonal Honzíka – 2:1.

Na začátku poslední periody nebyly k vidění výraznější akce, oba soupeři čekali na chybu druhého. Ve 46. minutě se Dlapa pustil v těsné blízkosti střídaček do Gorčíka, kterého v pěstním souboji porazil. V dalším průběhu musel Chomutov čelit dvěma oslabením, která zvládl bez inkasované branky. V jednapadesáté minutě měl velkou příležitost Vondrka, který dostal přihrávku zpoza branky mezi kruhy, ale jeho pokus minul zadní tyč.

V podobné situaci jako kapitán Pirátů se ocitl i Jan Rutta, jenž rozvlnil boční síť. Hned poté vystihl špatnou rozehrávku hostů Marek Račuk, jehož přihrávku těsně před bránou minul Jakub Sklenář. Přibližně minutu před koncem zápasu David Kämpf poslal výbornou přihrávku na Michala Vondrku, který využil přečíslení dva na jednoho a zajistil Pirátům dvoubrankové vedení – 3:1. V čase 59:11 zdramatizoval střetnutí Václav Skuhravý, který využil power-play – 3:2. Poté už žádná branka nepadla, a tak si Piráti připsali první tři body.

Ohlasy trenérů

Jan Šťastný (Piráti Chomutov): My jsme přivítali velmi houževnatého, nepříjemného a bruslivého soupeře. Měli jsme obavu z tlaku, který na nás byl. První kolo, začíná se doma, což vám velí do soutěže vstoupit úspěšně. To pro nás bylo hodně náročné. Chtěli jsme Karlovy Vary zatlačit a dostat se do vedení, což se nám bohužel nepovedlo a první se prosadil soupeř. Poté byla důležitá vyrovnávací branka, kdy jsme byli důrazní v brankovišti. Dále jsme ve druhé třetině převrátili štěstí na naši stranu, když Karlovy Vary dvakrát neuspěly v samostatném uniku a my jsme potom dali gól. Ve třetí třetině jsme chtěli hrát zodpovědně z obrany a čekat na chybu soupeře, která přišla. Škoda, že jsme na konci inkasovali druhou branku, ale i přesto jsme rádi, že jsme do sezóny vstoupili úspěšně.

Jan Tlačil (HC Energie Karlovy Vary): Přeji soupeři ke šťastnému vítězství. Zápas se pro nás vyvíjel trochu nešťastně. Ve druhé třetině, kdy jsme soupeře zatlačili a přehrávali, jsme udělali devět vteřin před koncem chybu a Chomutov ji potrestal. Ve třetím dějství jsme zase vytvářeli tlak na soupeře, ale máme mladý tým a udělal chybu. V závěru jsme se pokoušeli zápas zdramatizovat.

Související články

Preview k zápasu | čt 8.9.2016

Konec čekání, začíná extraliga!